Duyguların Rengi

Duyguların Rengi Film Tanıtımı

Tavsiye dizi ve filmleri paylaştığımız sitemizde bugünkü filmimiz “Duyguların Rengi”.

Gerçek hikayelerden uyarlanmış olan Duyguların Rengi, yüreğimize dokunan bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Aslında filmin anlattığı konuyu defalarca izlemiş olabiliriz, yakından takip ediyor olabiliriz. Belki bu konudaki filmleri izleyen arkadaşlarımız Amerikalıların propaganda yaptığını düşünmüş olabilir. Ancak şu bir gerçek; Amerikalılar propaganda yapmış olsalar bile yaptıkları hataları bu tarz filmler bizlere gösteriyor.

Film konusunda ırkçılık işleniyor. Zenginlerin evlerinde hizmetçi olarak çalışan siyahi kadınlara ne tür davranışlar sergilendiğini görüyoruz. Bir siyahinin beyaz bir insanın tuvaletinde bile ihtiyaç gideremediğine şahit oluyoruz. Kaldı ki o siyahi o ailenin çocuklarına annelik yapmaktadır.

Ve bir gün bir beyaz  bütün tabuları yıkarak siyahiler hakkında bir kitap yazmak ister. Çevresindeki siyahi hizmetçilerin yaşadıkları hikayeleri derler ve hazırladığı kitap çok sayıda kopya satar. Bazı insanlar hatalarını anlasalar da, ırkçılık yapmaya devam eden insanlar da vardır. 

Irkçı olarak doğmazsınız, sonradan öğretirler.

Aslında film ve ırkçılık adına söylenecek çok fazla şey var. Ufak bir araştırma ile bu konuda yazılmış sayısız makaleye ulaşabilirsiniz. Bulunan makalelere uzun bir makale daha eklememek adına ve sizleri sıkmamak için yazımı sonlandırıyorum.

Kısaca özetlemek gerekir ise, Duyguların Rengi izlenmesi gereken filmler arasında yer alması gereken bir film. İzlerken pişman olmayacaksınız. Film hakkında son bir tavsiyede bulanmak istiyorum.

Not: Filmi altyazılı izlemenizi öneririm. Ben dublaj izledim ancak filmin dublajını pek beğendiğimi söyleyemem. İyi Seyirler.

Oyuncular

Jessica Chastain (Celia Foote) - Duyguların Rengi
Jessica Chastain
Celia Foote
Octavia Spencer (Minny Jackson) - Duyguların Rengi
Octavia Spencer
Minny Jackson
Bryce Dallas Howard (Hilly Holbrook)
Bryce Dallas Howard
Hilly Holbrook
Viola Davis (Aibileen Clark)
Viola Davis
Aibileen Clark
Emma Stone (Eugenia Phelan)
Emma Stone
Eugenia Phelan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir