Dr. Romantic 2

3 dk okuma süresi

Dr. Romantic 2 ile ekranlara geri döndü. % 20,4’lük oranla 2016’nın ikinci en yüksek reytingli Kore dizisi haline gelen birinci sezonun başarısı nedeniyle, dizinin devamı çekildi ve piyasaya sürülmeden önce merakla beklenen bir hale geldi. Neyse ki, yeni sezon birinci sezonda hayran olduğumuz cazibenin aynısını korudu!

Lee Sung Kyung, Ahn Hyo Seop ve Kim Joo Heon 2. sezon oyuncuları olarak rol alıyorlar.

Dr. Romantic 2, 6 Ocak 2020’de gösterime girdi ve etkileyici bir performans sergiledi. 25 Şubat’ta% 27,1 reytingle sona erdi ve 2020’nin ilk yarısında izleyici reytinglerinde % 20’ye ulaşan ilk Kore dizisi oldu.

Dr. Romantic 2

Başlık: Dr. Romantic 2 / Romantic Doctor Teacher Kim 2

Yayın Tarihi: 6 Ocak 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.3

Tür: Dram, Romantik, Medikal

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm

Yönetmen: Yu In-Sik

Senarist: Kang Eun-Kyung

Dr. Romantic 2 Konusu

Dr. Kim’i (Han Suk Kyu) Doldam Hastanesi için yeni doktorlar işe almak üzere Geodae Hastanesine giderken görüyoruz. İlk olarak, sorunlu geçmişi nedeniyle zorbalığa uğrayan ancak genel bir cerrahın hassas ellerine sahip olan Seo Woo Jin’e (Ahn Hyo Seop) hastanede çalışması için teklif ediyor. Öte yandan, Cha Eun Jae (Lee Sung Kyung), mide bulantısı nedeniyle bir ameliyat sırasında bayılır ve Doldam Hastanesine gönderilmesi ile cezalandırılır. Orada, her birinin ilham verecek bir hikayesi olan Doldam çalışanları ve insanlarıyla tanışırlar.

Dr. Romantic 2 Fragman

Dizi Hakkında Notlar

İlk senaryo okuması, Eylül 2019’da Güney Kore’nin Gyeonggi Eyaletinde SBS binasında gerçekleştirildi.

2016 yılı Kore dizisi Romantic Doctor, Teacher Kim dizisinin 2. sezonudur.

Dr. Romantic 2 Reyting Oranları

Dizi ilk bölümüyle %10.8 reyting alarak ekranlara başarılı bir giriş yapmıştır. Her bölüm izlenme sayısını arttırmış ve final bölümünde %27.1 reyting alarak kendi rekorunu kırmayı başarmıştır. Yayınlandığı dönem en yüksek reytinglere sahip dizilerden biridir. Ortalama olarak %18.3 reyting almıştır.

Ödüller

Yayınlandığı dönemde hem izlenme hem de aldığı ödüller açısından oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

  1. 56 Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Yeni Erkek Oyuncu (Ahn Hyo Seop)
  2. Asya Sanatçı Ödülleri: En İyi Erkek Oyuncu (Ahn Hyo Seop) ve En iyi Kadın Oyuncu (Lee Sung Kyung)
  3. 28. SBS Drama Ödülleri: Mükemmellik Ödülü (Ahn Hyo Seop ve Lee Sung Kyung), En iyi Yardımcı Oyuncu (Kim Joo-hun), En iyi yardımcı kadın oyuncu (Jin Kyung)
  4. Sanat Ödülleri: En İyi Yeni Kadın Oyuncu (So Joo Yeon), En İyi İzleyici Puanları (Dr. Romantic 2)

Dr. Romantic 2 Oyuncuları

Başrol oyuncuları; Han Seok Kyu, Ahn Hyo Seop, Lee Sung Kyung, Kim Joo Heon

Yardımcı rollerde ise; Shin Dong Wook, So Ju Yeon, Yoon Na Moo, Jin Kyung, Im Won Hee, Kim Min Jae ve Choi Jin Ho gibi oyuncular yer almaktadır.

Han Suk Kyu (Kim Hoca)

Dr. Romantic 2 Han Suk Kyu (Kim Hoca)

Güney Kore’nin kardiyotorasik cerrahi, beyin cerrahisi ve genel cerrahide üçlü kurul sertifikasına sahip tek cerrahıdır. Doldam Hastanesi bir genel cerraha ihtiyaç duyduğundan, yeni üyeler almak için Seul’deki Geosan Üniversite Hastanesine gider.

Aradan fazla zaman geçmeden, Woo Jin ve Eun Jae ile karşılaşır. Diğer doktorlardan becerileri ve mücadeleleri hakkında daha fazla şey öğrendikten sonra, onları işe almaya karar verir.

Lee Sung Kyung (Cha Eun Jae)

Lee Sung Kyung (Cha Eun Jae)

İkinci sınıf kardiyotorasik cerrahtır ve tıp fakültesinde en iyi öğrencidir. Okul yıllarından itibaren Woo Jin ile rekabet içindedir. Kusmadan veya bayılmadan ameliyat yapmaya dayanamaz. Eun Jae daha sonra açığa alınır ve ana hastanede işe dönmeden önce Kim Hoca ile çalışmaya başlar.

Lee Sung Kyung hayranı mısınız? Lee Sung Kyung hakkında bilmediğiniz 10 şeyi listelediğimiz yazımıza göz atmayı unutmayın.

Bakmak isterseniz: https://www.dizisel.com/lee-sung-kyung-hakkinda-bilmediginiz-10-sey/

Ahn Hyo Seop (Seo Woo Jin)

Ahn Hyo Seop (Seo Woo Jin)

Seo Woo Jin, genel cerrahi alanında 2. sınıf doktorlardan biridir. Alaycıdır ve doktor olmak istemesinin tek nedeni paradır. Rahmetli babasının borçlarını geri ödemek zorunda olduğu için para ihtiyacı vardır.

Kim Joo Hun (Park Min Gook)

Kim Joo Hun (Park Min Gook)

Bir genel cerrahi profesörü ve Doldam Hastanesi’nin yeni yöneticisidir. Kim Hoca ile kendini kıyaslamakta ve ilkeleri hakkında tereddüt yaşamaktadır. Yetenekli bir cerrahtır.

FAQ

Hikaye akışı olarak ilk sezonu izlemezseniz dahi sorun yaşamazsınız. Fakat karakterlerin bir kısmı ve yaşadıkları geçmiş olaylar açısından ilk sezonu izlemeniz tavsiye edilir.

Dizi kırsal bir bölgede geçse de çekimler stüdyo ortamında yapılmıştır.

Tıbbi dizilerden hoşlanıyorsanız her duyguyu izleyicilere geçirmeyi başaran bu diziyi izleyebilirsiniz. Yayınlandığı dönemde oldukça sevilmiş ve yüksek izleyicilere ulaşmayı başarmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Kore Medya Kuruluşuna Göre En Zengin 7 Kadın K-Pop İdolü
Notibell
Reklam Dünyasını Ele Geçiren 8 K-Pop Kız Grubu Maknaesi
Notibell
BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi