Dr. Romantic 2

Dr. Romantic 2 Konusu – İnceleme – Oyuncu Kadrosu

İsim: Dr. Romantic 2 / Romantic Doctor Teacher Kim 2

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.2

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Dram, Romantik, Medikal

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Yu In-Sik

Senarist: Kang Eun-Kyung

İçerik

Dr. Romantic 2 Konusu

Romantic Doctor Teacher Kim dizisinin ikinci sezonunda yine Kim Hocanın Doldam Hastanesinde yaşadıklarını görmekteyiz. Ekibinde azalma olduktan sonra zorlanan Kim Hoca yeni genç cerrahları yanına almak için işe koyulur. Bir kalp cerrahı ve genel cerrahı hastaneye davet eder. Farklı yönlerden sorunları olan bu iki genç cerrahın bu süreçte yaşadıklarını konu almaktadır.

Editör Yorumu

İlk sezonda yüksek bir reyting alan dizinin ikinci sezonunu merakla bekliyordum. Önceki kadrodaki Kang Dong-joo (Yeon‑suk Ahn) ve Yoon Seo-jeong (Seo Hyun‑jin) haricindeki hemen hemen tüm oyuncuları dizi kadrosuna dahil etmeyi başarmışlar. Bu iki doktorun yerine ise Seo Woojin(Ahn Hyoseop) ve Cha Eunjae(Lee Sungkyung) yer alıyor. Do In-Bum ise konuk oyuncu olarak son bölümlerde kendini gösteriyor. Dizide kısa da olsa yer alması gerçekten güzel olmuş. İlk sezonu daha çok beğensem de bu sezonun kötü olduğunu söyleyemem. Oyuncu seçimlerini beğendim. Fakat ilk sezondaki yan hikayeler daha anlamlı ve hikayeye renk katıyordu. Bu sezonda ise daha çok hastanede geçen olaylara ve kişisel sorunlara odaklanmayı tercih etmişler.  1. sezonu izlemeden buna başlayabilir miyim diye soruyorsanız ikisi arasında anlamlı bağlantılar yok, bu yüzden izleyebilirsiniz. Fakat yine de ilk olarak önceki sezonu izlemenizi tavsiye ederim. Karakterlerin özellikleri ve küçük detayları bilirseniz bu sezon sizin için daha anlamlı olacaktır.

Dr. Romantic 2 konusu
Dr. Romantic 2 konusu ve oyuncuları

Lee Sungkyung, Doctors dizisinden sonra yine bir medikal dizide yer almış. Hastane temalı dizilere yakıştırsam da bundan sonra bir süre farklı tarzlara yönelebilir. Oyunculuğunu geliştirmeye devam ediyor. Şahsen beğendiğimi söyleyebilirim.

Ahn Hyoseop’ u ise en son Abyss dizisinde izlemiştim. Dizide yer almasına sevinsem de oyunculuğunu daha da geliştirmeli.

Dizide yer alan şarkılardan olan Chanyeol ve Punch düeti olan ‘Go Away Go Away şarkısını özellikle beğendiğimi söylemeliyim. Bu iki şarkıcının ses uyumlarını beğeniyorum. Daha önce Goblin dizisinde ‘Stay With Me’ şarkısı için düet yapmışlardı. Onun gibi olmasa da kesinlikle bu şarkı da başarılıydı.

Doldam Hastanesi gerçekten hayattan derslerin bol olduğu, herkesin kendine ait bir şeyleri görebildiği bir yer. Kim Hoca başlı başlına sağlam bir karakter olsa da hastane personellerini de es geçemeyeceğim. Dr. Romantic 2, 2020 yılı içerisinde ses getiren dizilerden biri oldu. 3. sezon olacak mı bilmiyorum fakat dizi çok sevildiği için bir şansımız olabilir.

Karakterler

Kim Hoca:  Boo Yong-Joo olarak isminden vazgeçen ve Kim Hoca olarak kırsal bölgede küçük bir hastanede çalışan oldukça yetenekli bir doktordur.

Seo Woojin: Küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve hayata yalnız başına zorlanarak sürdürmektedir. Genel cerrah olarak çalıştığı kurumda kıdemlisinin yaptığı yanlışı haber verince ispiyoncu olarak hastanede görev yapılması yasaklanır. Yetenekli bir doktordur ve ilkelerine oldukça bağlıdır. Binlerce dolar borcu olduğu için Kim Hocayla karşılaşınca onun yaptığı teklifi kabul eder.

Cha Eunjae: Annesinin isteğiyle kalp cerrahı olmuş genç bir doktordur. Fakat bir sorunu vardır: Ameliyathaneye girince midesi bulanıp terk etmek zorunda kalmaktadır. Bu yüzden çalıştığı kurumdan Doldam Hastanesine gönderilir. Seo Woo‑jin ile okuldan arkadaştır.

Park Min-Guk: Doldam Hastanesinin yeni başhekimidir. Kim Hoca ile kendini kıyaslamakta ve ilkeleri hakkında tereddüt yaşamaktadır. Yetenekli bir cerrahtır.

Dr. Romantic 2 Oyuncuları

Ahn Hyo-seop (Seo Woo-jin) - Dr. Romantic 2
Seo Woo‑jin
Lee Sung-kyung (Cha Eun-jae)
Cha Eun‑jae
Min-jae Kim (Park Eun-tak)
Park Eun‑tak
Shin Dong-wook (Bae Moon-jeong)
Shin Dong‑wook
Bae Moon‑jeong
Han Suk-kyu (Kim Hoca) - Dr. Romantic 2
Han Suk‑kyu
Kim Hoca

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir