‘DOUBLAST’ Kep1er’i İlk Haftasında En Çok Satan 7. K-pop Kız Grubu Yaptı

2 dk okuma süresi

Kep1er’in ilk haftadaki DOUBLAST albüm satışları, çaylak grubu tarihte en çok satan yedinci K-pop kız grubu yaptı. Mini albümün sadece yedi günde kaç kopya sattığını öğrenmek için okumaya devam edin.

kep1er - doublast

Kep1er, ‘DOUBLAST’ ile İlk Hafta Satışlarıyla Rekor Kırdı

20 Haziran’da Kep1er, DOUBLAST adlı ikinci mini albümleri ile ilk geri dönüşlerini yaptı. Bu EP, başlık parçası Up! ve dört B-side şarkı ile birlikte yayınlandı.

Aynı gün, Kep1er’in ikinci albümü Hanteo’da etkileyici bir şekilde toplam 153.094 kopya sattı ve IZONE’ın Oneiric Diary albümünü geçerek tarihteki herhangi bir K-pop kız grubu arasında en yüksek 10. ilk gün satışına ulaştı.

kep1er-doublast

Hanteo’ya göre Kep1er’in DOUBLAST albüm satışları ilk hafta toplam 287.109 kopyaya ulaştı (20-26 Haziran). Bununla çaylak kız grubu, ilk hafta satışlarında kendi en iyi rekorunu kırdı. İlk albümleri FIRST IMPACT bu yılın başlarında sadece 206.569 kopya sattı.

Özellikle, ikinci mini albüm, yayınlanmasından bu yana sadece üç gün içinde FIRST IMPACT rekorunu kırdı.

Bunun dışında, DOUBLAST Kep1er’i tarihin ilk haftasında en çok satan K-pop kız grupları listesinde 7. sıraya koyuyor. Çaylak grubu artık BLACKPINK, Red Velvet, IZONE, IVE, TWICE ve LE SSERAFIM’i takip ediyor.

kep1er-doublast

Tarihteki herhangi bir K-pop albümünün ilk haftadaki en yüksek ilk 100 satışında, Kep1er’in ikinci albümü şu anda 85 numarada ve MONSTA X’in Kasım 2021’de yalnızca 283.215 kopya satan NO LIMIT albümünü geride bıraktı.

Kep1er’in  bu başarını kutlamak için Up! müzik videosu burada!

‘DOUBLAST’ ve Başlık Parçası UpiTunes Listelerini Girdi

20 Haziran’da piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, Kep1er’in DOUBLASTı Dünya Çapında iTunes Listesine 3 numaradan giriş yaptı ve Avrupa iTunes Albüm Listesine 11 numaraya girdi. Ayrıca 21 Haziran itibariyle Brezilya, Japonya, Tayland, Endonezya, Türkiye, Singapur, Malezya, Vietnam gibi diğer ülkelerdeki iTunes Albüm listelerinde ilk 3’e girdi.

kep1er-doublast

Eşzamanlı olarak, başlık parçası Up! Dünya çapında iTunes Şarkı Listesi’nde 30 numaradan giriş yaptı. Ayrıca Finlandiya, Peru, Letonya, Filipinler, Tayland ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı bölgelerde iTunes Şarkı listelerinde ilk 10’da yer aldı.

İlginizi Çekebilir: Kep1er, Ocak 2022’de K-pop Radar’ Tarafından ‘Ayın Sanatçısı’ Seçildi

Güney Kore’de Kep1er’in Up! 20’sinde, Bugs ve MelOn’un günlük listelerine girdi. Şarkı sırasıyla 11. ve 286. sırada yer aldı.

Kep1er’in DOUBLAST albümündeki B-side şarkıları da Bugs’a indi. LE VOYA9E 43 numaradan, Good Night 46 numaradan, Attention 48 numaradan ve Rewind 49 numaradan girdi.

kep1er

Üstelik Up! Spotify’ın Günlük En İyi Şarkılar Güney Kore Listesi’ne 21. sırada 175. sıradan girdi ve bu haftanın Spotify K-pop Küresel Listesinde 39. sıradan girdi.

YouTube’da Kep1er’ın Up! müzik videosu, yayınlanmasının ilk 24 saatinde 6.9 milyon görüntüleme ve 584.000 beğeni topladı. Klip 22’sinde 10 milyon, 24’ünde 15 milyon ve 25’inde 20 milyon izlenmeye ulaştı.

Bu yazı itibariyle, müzik videosu 24.4 milyon görüntüleme ve 785.000 beğeni topladı.

Geçtiğimiz günlerde Kep1er, SBS’nin Inkigayo, MBC’nin Show! Music Core, KBS2’nin Music Bank, SBS MTV’nin The Show ve Mnet’in M Countdown gibi çeşitli müzik şovlarında yer aldı.

Daha fazla K-pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE