Doctors Kore Dizi Konusu – Oyuncular – Tanıtım

2 dk okuma süresi

İsim: Doctors / Dakteoseu

Yayın Tarihi:  2016

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.7

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Romantik, Komedi, Medikal, Dram

Bölüm Sayısı: 20

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Oh Choong-Hwan, Park Soo-Jin

Senarist: Ha Myung-Hee

Doctors (2016) Konusu

Dizi, hayatı hiçbir şekilde yolunda gitmemiş bir kızın doktor olmasını anlatmaktadır. Beyin cerrahı olan doktorların yaşadıkları, hastanede geçen olaylar ve sosyal yaşamdaki mücadelesini konu almaktadır.

Fragman

Karakterler

Yoo Hye‑jung: Lisede tembel ve agresif bir öğrencidir. Fakat çok zekidir. Ailesi tarafından terk edildikten sonra ninesi ile yaşamaya başlar. Çalışma azmiyle doktor olur ve beyin cerrahisi bölümünde çalışmaya başlar. Romantik aşklara inanmayan biridir. Hayatta tek başına çabaladığı için kolay kolay insanlara inanmaz.

Hong Ji‑hong: Gukıl Tıp Merkezi, beyin cerrahlarından biridir. Bir süre öğretmenlik yapmış fakat ayrılmak zorunda kalmıştır. Eğlenceli bir kişiliği vardır. Bir süre Amerika’da çalıştıktan sonra geri döner. Doktor Yoo’dan hoşlanmaya başlar.

Jin Seo‑woo: Ailesi tarafından başarılı olması yönünde baskı altında yetişmiş bir kızdır. Beyin cerrahisi bölümünde doktorlardan biri olmayı başarır. Hastanenin müdürü babasıdır. Kendini sürekli Yoo Hye‑jung ile kıyaslamaktadır. Jung Yoon‑do’dan hoşlanmaktadır.

Jung Yoon‑do: Gukıl Tıp Merkezinde tecrübeli doktorlardan biridir. Zengin bir aileden gelmektedir. Yöneticilik pozisyonu yerine doktorluk yapmayı tercih etmektedir. Özgürlüğüne düşkün bir insandır. Sözlerinin arkasında duran ve aklından geçenleri hemen söyleyen dürüst bir insandır. Zamanla Yoo Hye‑jung’dan hoşlanmaya başlar.

Chun Soon Hee: Doktor Yoo’nun liseden beri en yakın arkadaşıdır. Beraber yaşamaktadırlar. Sooni Hawaii adında bir kafe işletmektedir.

doctors kore dizi

Editör Yorumu

Dizi, 2016 yapımı kore dizilerine göre biraz sönük kalmış. Oyuncular arasındaki yaş farkı gerçekten göze batıyordu. Normalde kore dizilerinde buna alışık olsak da bu dizideki oyuncular arasındaki uyumu beğendiğimi söyleyemem. Park Shin Hye kendi jenerasyonu ile daha iyi performans sergileyebiliyor. Dizi medikal türe ağırlık verdiği için yer yer sıkılabilirsiniz. Romantik sahneler çok azdı. Sabit bir olay örgüsü yerine yaşanan durumlar üzerinden dizi ilerliyor. Bu da diziye bağlanmanızı zorlaştırıyor. Dizi 2016 yılında SBS kanalında yayınlanmıştır. Diziyi çok beğenmesem de yayınlandığı dönemde en yüksek reyting oranlarını almıştır. Her hafta zirvedeki yerini koruyarak ortalama %20 reyting almayı başarmıştır. Tamamen kadro kalitesine bağlıyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Doctors Oyuncuları

Kim Rae-won (Hong Ji-hong)
Hong Ji‑hong
Park Shin-hye (Yoo Hye-jung) - Doctors
Yoo Hye‑jung
Lee Sung-kyung (Jin Seo-woo) - Doctors
Jin Seo‑woo
Yoon Kyun-sang (Jung Yoon-do) - Doctors
Jung Yoon‑do
Ji Soo

Kim Soo Chul

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri