Doctor Stranger Konusu ve Oyuncular

2 dk okuma süresi

İsim: Doctor Stranger

Yayın Tarihi: 2014

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.4

Dizisel.com Puanı: 7.4

Tür: Dram, Romantik, Medikal

Bölüm Sayısı: 20 Bölüm

Yönetmen: Jin Hyeok

Senarist: Park Jin-Woo

Doctor Stranger Konusu

Doktor olan babası ile birlikte Kuzey Kore’ye gitmek zorunda kalan Park Hoon, yıllarca zor bir hayat yaşar. Babası gibi doktor olduktan sonra yardım alarak Güney Kore’ye kaçmayı başarır. Fakat sevdiği kadını da kurtarması için paraya ihtiyacı olacaktır. Bu yüzden bir hastanede işe başlar ve adından söz ettirmeyi başarır.

Fragman

Karakterler

Park Hoon: Lee Jong‑suk tarafından canlandırılmaktadır. Oldukça yetenekli bir cerrahtır. Sevdiği kadını bulmak ve korumak için elinden geleni yapacaktır.

Song Jaehee: Jin Se‑yeon tarafından canlandırılmaktadır. Park Hoon’un kız arkadaşıdır. Kuzey Kore’de tanışırlar ve kaderleri onları tekrar bir araya getirecektir. İyi bir anestezi uzmanıdır. Farklı konularda eğitim almıştır ve zamanla geçmişi ortaya çıkacaktır.

Oh Soohyun: Hastane sahibinin kızıdır. Park Hoon ile tanıştıktan sonra ona birçok konuda yardımcı olur.

Han Jaejoon: Hırslı bir doktor olarak karşımıza çıksa da farklı planları olan yetenekli bir doktordur. Park Hoon ile aralarında rekabet oluşacaktır.

Doctor Stranger konusu

Doctor Stranger konusu, yorumlar, inceleme, oyuncular

Editör Yorumu

2014 yapımı oldukça sürükleyici olan bu diziyi beğendiğimi söyleyebilirim. Ana konusunu çok beğenmesem de dizideki oyuncular oldukça başarılıydı. Ameliyat sahneleri gayet iyiydi.  Güney Kore dizilerinde alışık olduğumuz kirli politikacılar ve asla karakterinden taviz vermeyen insanları anlatması biraz klişe olsa da sürükleyici olması yönünden izlenebilir yapımlar arasında yerini alıyor.

Kötü yorumlara gelecek olursam, dizide çok fazla mantık hatası yer alıyordu. Senaristler çok fazla konuya değindikleri için dizi biraz yarım ilerliyordu. Bu yüzden bazı şeylerin de havada kaldığını söylemeliyim. Diziye tam olarak bir tema da seçemiyorum. Doktor dizisi mi, intikam mı, hukuk ve politika mı karar veremedim. Başlarda aksiyon ve gerilimi hissettirip daha sonra belirsiz olarak biraz da karışık ilerliyor.

Son olarak dizideki OST beğendim. Her kategoriden unsurları bulunduran bu diziye bir şans verebilirsiniz. Herkese iyi seyirler dilerim.

Doctor Stranger Oyuncuları

Lee Jong-suk (Park Hoon) - Doctor Stranger
Park Hoon
Jin Se-yeon (Song Jae-hee)
Song Jae‑hee
Kang So-ra (Oh Soo-hyun)
Kang So‑ra
Oh Soo‑hyun
Park Hae-jin (Han Jae-joon) - Doctor Stranger konusu
Han Jae‑joon
Yoon Bo-ra
Yoon Bo‑ra

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu