Crash Landing on You

Crash Landing on You Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Crash Landing on You / Love’s Emergency Landing

Yayın Tarihi: 2019-2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.2

Dizisel.com Puanı: 8.0

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Bölüm Sayısı: 16

Yönetmen: Lee Jung Hyo

Senarist: Park Ji Eun

Crash Landing on You Konusu

Büyük bir şirketin varisi olan bir kadının(Yoon Se-Ri) yamaç paraşütü yaparken fırtına çıkması sonucu kendini Kuzey Kore’de bulmasıyla başlıyor. Burada kendisini bulan Yüzbaşı Lee Jung-Hyeok ve askerleri bu kadına yardımcı olurlar. Hikaye Yoon Se-Ri ve Ri Jung-Hyeok arasında geçen olayları ve aşkı anlatmaktadır.

Karakterler

Ri Jung Hyuk: Kuzey Kore askeri birliğinde yüzbaşı olarak görev yapmaktadır. Babası üst düzey bir siyasi memur olsa da kimse bilmemektedir. Abisi ölmüştür ve onun ölümünü şüpheli bulmaktadır. Görevi sırasında Güney Koreli bir kadınla karşılaşır ve ona yardımcı olmaya başlar.

Yoon Se Ri: Ailesinin yanından 10 yıl önce ayrılmış ve kendi şirketini kurmuş başarılı bir kadındır. Yaptıkları sayesinde babası tarafından varisi seçilmeden hemen önce bir kaza sonucu kendini Kuzey Kore’de bulur. Hayatının en zor şartlarında hayata tutunmaya çalışırken kendine yardım edecek kişilere rastlar.

Seo Dan: Annesi ünlü bir mağazanın sahibi, babası ise üst düzey bir memurdur. Jung-Hyuk ile uzun zamandır nişanlıdır. Eğitim için Rusya’ya gitmiş ve geri dönmüştür.

Goo Seung Jun: Arkadaşını 100 milyar won dolandırmış ve bu yüzden sürekli yer değiştirmektedir. Her yerde kimliği fark edilince son çare Kuzey Kore’de gizlenmek için yola çıkar.

Editör Yorumu

2019 yılı için uzun zamandır beklenen Hyun Bin dizisi sonunda geldi. Dizi, Kuzey Koreli bir adam ile Güney Koreli bir kadın arasında geçenleri anlatmaktadır. Konusu itibariyle dizi hayranları tarafından olumsuz eleştiriler alsa da dizinin başlangıcı güzel ve oyuncu kadrosu gerçekten kaliteli. Oyuncular arasındaki uyumu beğeneceksiniz. Hyun Bin, Memories of the Alhambra dizisinden sonra yine kaliteli bir diziyle karşımıza çıkıyor.

Dizide başlangıçta Kuzey Kore’de yaşanan durumları da görüyoruz. İnternet yok, telefon yok, arabayı sınırlı sayıda kişi kullanabiliyor. Katı kuralları ile bildiğimiz ülkede insanlar zor şartlar altında yaşamaya çalışıyorlar.

Dizinin senaristi hepimizin bildiği hit diziler olan You Who Came from the Stars, The Legend of the Blue Sea, The Producers’ı yazan Park Ji Eun olması sebebiyle dizinin iyi olacağına şüphem yoktu.

Crash Landing on You Oyuncuları

Hyun Bin - Crash Landing on You konusu
Ri Jung-Hyeok
Son Ye-jin - Crash Landing on You fragman
Yoon Se-Ri
Kim Jung Hyun
Kim Jung Hyun
Koo Seung Jun
Seo Ji-hye - Love's Emergency Landing
Seo Dan
Oh Man-seok
Oh Man‑seok
Jo Chul Kang

2 Replies to “Crash Landing on You Dizi Konusu ve Oyuncuları”

  1. Cidden izlediğim en güzel dizi idi başları da iyiydi sonlerıda çok iyiydi diziyi tek kelimede özetlemek gerekirse BAYILDIMM lütfen izleyin pişman olmazsınız

    1. İlk bölümünden son bölümüne kadar reyting oranını yükseltmeyi başardı. Bence de izleyenlerin pişman olacağını düşünmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir