İdoller

Changbin (Stray Kids)

Changbin, JYP Entertainment bünyesindeki Stray Kids grubunun ana rapçisi ve vokalidir. Aynı zamanda hip-hop rap birimi 3RACHA üyesidir.

Bu yazımızda bahsedeceğimiz Kpop idolü olan Stray Kids Changbin, inanılmaz rap becerilerine sahip! Sadece rap değil, aynı zamanda şarkı yazarlığı da yapıyor.

 

Kpop endüstrisinde rap pozisyonu oldukça önemli bir pozisyondur. Hemen hemen tüm Kpop şarkılarının bir rap kısmı içermesi gerektiğinden, her grupta en az bir rapçi olmalıdır. Ancak, tüm idol rapçiler rap yapmakta o kadar iyi değil. Fakat bugün gerçek bir yetenekten bahsedeceğiz!

Changbin Hakkında Tüm Bilgiler

Changbin Hakkında Tüm Bilgiler

Changbin, Güney Kore, Yongin’de doğdu ve büyüdü. 11 Ağustos 1999’da doğdu ve onu Stray Kids’in en büyük üçüncü üyesi yaptı. Han ile birlikte Stray Kids’te rapçilerden biri olan Changbin, çoğunlukla Stray Kids şarkılarının rap hattına sahip. Henüz genç olmasına rağmen beste ve şarkı sözü yazma becerisiyle şimdiden bizi kendine hayran bıraktı. Stray Kids üyesi olarak çıkış yapmadan önce, Chan ve Han ile 3RACHA adlı bir alt birim ile çıkış öncesi mixtape ve şarkılar yaptı. 3RACHA’da sahne adı olarak SpearB adını kullandı.

Onu daha iyi tanımak için Changbin hakkındaki tüm bilgilere beraber bakalım. Hazırsanız başlayalım.

  • Gerçek adı: Seo Chang-bin
  • Doğum Yeri: Yongin, Güney Kore
  • Doğum Günü: 11 Ağustos 1999
  • Takma isim: Binnie
  • Pozisyon: Rapçi
  • Boyu: 167 cm
  • Kilo: 68 kg

Stray Kids Changbin Çıkış Öncesi Bilgileri

Stray Kids üyesi olarak çıkış yapmadan önce Changbin, JYP Entertainment stajyeri olana kadar doğduğu yer olan Güney Kore, Yongin’de yaşadı. Dokuzuncu sınıftayken, dans etmeye bayılırdı. Dans ettiği şarkılar çoğunlukla hip-hop şarkılarıydı, örneğin Taeyang’ın “Ringa Linga”sı. Bundan sonra hip-hop’u sevmeye başladı ve rap yapmayı öğrendi. Changbin, yıllar sonra, JYP Entertainment seçmelerine katıldığında kabul edildi. Hatta iyi haberi duyduktan sonra ailesi onunla gurur duydu.

Seo Chang-bin çıkış öncesi bilgiler

JYP Entertainment stajyeri olduktan sonra Chan ve Han ile 3RACHA adında bir alt grup kurdu. Burada Changbin beste yapma ve şarkı yazma becerilerini geliştirdi. Diğer iki üyeyle birlikte rap yaptı, kendi rap’lerini yazdı. Ayrıca SoundCloud’da bulabileceğiniz bir mixtape yayınladılar.

3RACHA’nın piyasaya sürülmesinden kısa süre sonra Changbin, Bang Chan tarafından JYP’nin 2017’de yeni erkek grubunu kurduğu bir hayatta kalma şovu olan Stray Kids realite şovuna katılmak için seçilen kursiyerlerden biri oldu. Sadece Stray Kids’in son kadrosuna girmek için stajyer olarak performans sergilediler ama aynı zamanda insanların da dikkatini çektiler.

3RACHA

Changbin, 2018’de Stray Kids ile resmi olarak çıkış yapmadan önce, rap yeteneğinden dolayı onu destekleyen birçok hayran kazandı. Bize neler yapabileceğini gösterdi! Çıkış öncesi rapçi Changbin’in Han ile JYP ve YG stajyerleri arasındaki savaşta performansını görelim!

O zamanlar dahi çok havalıydı, şimdi daha da havalı olmasına şaşmamalı!

Stray Kids ile İlk Çıkışı

Changbin, JYP Entertainment stajyeri olarak varlığını halka gösterdikten sonra, sonunda diğer Stray Kids üyeleriyle birlikte uzun zamandır beklenen çıkışını yaptı. Mart 2018’de Stray Kids, I AM NOT adlı ilk mini albümlerini yayınlayarak ilk çıkışlarını yaptılar. Bu albümün başlık parçası “District 9”. Changbin, Chan ve Han ile birlikte şarkı sözü bestelemeye katılarak bize yeteneğini bir kez daha gösterdi.

Stray Kids

Sadece çok harika bir çıkış MV’leri olmadı, aynı zamanda çıkış sahnelerinde de iyi performans gösterdiler! Changbin ve diğer Stray Kids üyelerinin ilk kez “District 9” performansına göz atalım!

Sonrasında inanılmaz becerileriyle bizi şaşırtmaya devam etti. Aferin, Changbin!

Changbin ve diğer Stray Kids Üyeleri

Rap yeteneklerinde çok iyi olmasının yanı sıra Changbin çok sevimli bir insandır. Neşelidir, şakalaşmayı sever, diğer üyelerle ilgilenir. Sadece kendisinden küçük olanlarla değil, kendisinden büyük olan üyelerle de ilgilenir. Skz Changbin muhtemelen sahnedeyken şiddetli tarafını gösteren türden bir rapçi ama sahne dışında, Stray Kids üyelerini ve ayrıca Stray Kids fandomu Stay’i güldürmeyi seven çok komik bir insan.

Changbin’in diğer Stray Kids üyeleri tarafından nasıl sevildiğine göz atalım!

Daha spesifik olarak; Changbin, Chan, Lee Know etkileşiminin bazı derlemelerini görebilirsiniz. Kesinlikle onu çok seviyorlar!

Changbin’in genç üyeleriyle etkileşimi de izlenemeyecek kadar sevimli. Skz Changbin her zaman kendisinden küçük olan diğer üyelerle ilgilenir, onlara gerçek kardeşler gibi davranır. Genellikle Changbin’in yanında rahat ederler ve daha yaşlı olmasına rağmen eğlenceli kişiliğe sahip olduğu için onunla dalga geçmeyi severler. Stray Kids’in genç üyeleriyle Changbin’in bazı anlarını görelim!

Changbin Gerçek Bir Kpop Rap Kralı

Changbin’in en hızlı Kpop rapçilerden biri olarak bilindiğini biliyor muydunuz? Stray Kids Weekly Idol’ü ziyaret ettiğinde, Changbin bir tanıtım yaptı ve hızlı rap yapmakta iyi olduğunu çünkü kelimeleri çabucak okuyabildiğini söyledi. Batılı rapçiler, Rap God’ın hızlı rap bölümünde popüler olan Eminem’e sahipse, Kpop için o kadar hızlı rap yapabilen Changbin var! 89 heceyi 7 saniyede rap yapabildiği söyleniyor. Bu çok hızlı!

Bakalım bu Weekly Idol klibinde nasıl bu kadar hızlı okumayı sürdürebilecek!

Onun en hızlı rapini ve Stray Kids şarkılarındaki rap kısmını dinledikten sonra, canlı performanslarında ne kadar iyi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Skz Changbin canlı performanslarına bir göz atalım!

Onun rapi gerçekten başka bir şey!

Bu yazımızda Stray Kids Changbin hakkında tüm bilgileri vermeye çalıştık. Onu takip ediyor musunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu