Cha Eun Woo

5 dk okuma süresi

Cha Eun Woo, Güney Kore’den ünlü bir model, şarkıcı ve aktördür. Oyunculuk kariyerine My Brilliant Life filminde küçük bir rolle başladı.

Güney Koreli erkek grubu Astro’nun bir üyesidir. 2021’de Forbes Korea Power Celebrity’de 17. sırada yer aldı. İnanılmaz yeteneği ve becerileri ile ün kazandı. Alanındaki uzmanlığı, güçlü ve cesur kişiliği, uyumlu doğası onu birçok kişinin rol modeli yapıyor.

Cha Eun Woo

İşine tutkuyla bağlı olması ve her zaman hayatında kendine bir yer açmak istemesi, onu hayallerinin ve tutkusunun peşinden koşmaya iten kıvılcımdı. Yeni bir şey ve daha iyi bir şey sunma tutkusu onu yıllar boyunca yönlendirdi ve başarısının ve azminin anahtarıdır.

Cha Eun Woo, genellikle Instagram üzerinden yaşam tarzına ve tutkusuna göre paylaşımlar yapıyor. Gösterişli görünümü, benzersiz kıyafetleri ve güler yüzlü kişiliği dikkat çekicidir. Sadakat, dürüstlük, karizma ve kendine güven, onun temel özelliklerinden bazılarıdır.

Bu yazıda size Cha Eun Woo hakkında tüm bilgileri hazırladık. Hazırsanız başlayalım.

 • İsim: Cha Eun Woo
 • Gerçek Adı: Lee Dong Min
 • Meslek: Şarkıcı, oyuncu ve model
 • Doğum Tarihi: 30 Mart 1997
 • Doğum Yeri: Gunpo, Gyeonggi Eyaleti, Güney Kore
 • Burç: Koç
 • Boyu: 183 cm
 • Kilosu: 64 kg
 • Kan Grubu: B
 • Instagram Adresi: @eunwo.o_c

Cha Eun Woo Kimdir

Cha Eun Woo, Güney Kore, Gyeonggi Eyaleti, Gunpo’da 30 Mart 1997 tarihinde doğdu ve büyüdü. Astroloji meraklıları için başak burcu olduğunu söyleyebiliriz.

Eğitimini Suri Lisesi’nde tamamladı. Sanat eğitimi aldığı Hanlim Çoklu Sanat Okulu’ndan mezun oldu. Son olarak Sungkyunkwan Üniversitesinden Sahne Sanatları Bölümü için kabul almayı başardı.

Cha Eun Woo

Uzmanlık alanları arasında yüzme, DJ’lik ve gitar, keman ve piyano gibi müzik aletleri çalma yer alır. Ailesinden bahsetmek gerekirse Çin’de okuyan küçük bir erkek kardeşi vardır. Benzer şekilde, “Sabah Alarmı” ve “Yüz Dehası” gibi birçok takma adı vardır.

İnanılmaz yeteneği ve çalışması için çok fazla ün, hayranlık ve tanınma kazandı. İşkolik bir insan olarak, yaptığı her şeye her zaman muazzam bir güç verir.

İşi konusunda tutkulu olması ve her zaman hayatında kendisine bir yer açmak istemesi, Cha Eun Woo’yu motive eden şeydi.

ASTRO ve Cha Eun Woo

ASTRO üyeleri

Cha Eun Woo, 2016 yılında çıkış yapan ASTRO K-pop erkek grubunun bir üyesidir. Grup 6 kişiden oluşmaktadır. Grubun diğer üyeleri arasında Jin Jin, MJ, Moon Bin, Rocky ve Yoon San-ha yer almaktadır. Cha Eun Woo grupta vokalist pozisyonundadır. Aynı zamanda grubun yüzü yani görselidir.

Kariyeri

Cha Eun-woo, Güney Kore’den popüler bir şarkıcı, oyuncu ve modeldir. Fantagio ajansı bünyesinde faaliyet göstermektedir. Eun-woo aynı zamanda Güney Koreli erkek grubu “Astro”nun bir üyesidir. Cha Eun-woo, 2014 yılında My Brilliant Life filminde küçük bir rolle aktör olarak çıkış yaptı.

Cha Eun-woo

Ardından Ağustos 2015’te, grubunun diğer üyeleriyle birlikte To Be Continue adlı web dramasına katıldı. Grubu “Astro”, 23 Şubat 2016’da mini albümleri Spring Up ile çıkış yaptı.

Ağustos ayında Cha Eun-woo, Chuseok’un Replies That Make Us Flutter adlı özel varyete programına katıldı.

Ayrıca, Cha Eun-woo, Kim Sae-ron ve Lee Soo-min ile birlikte Show! Music Core programının sunucusu olarak açıklandı! Eun-woo, 2016’dan 2018’e kadar olan programa ev sahipliği yaptı. Aynı yıl, Cha Eun Woo My Romantic Some Recipe adlı web dramasında da rol aldı.

2017 – 2019 Yılları

Ardından 2017 yılında Cha Eun Woo Hit the Top adlı dizide rol aldı. Aynı yıl, şarkıcı-aktör ayrıca Sweet Revenge adlı web dramasında da yer aldı. 2018 yılında Cha Eun-woo Top Management adlı web dramasında rol aldı.

Cha Eun Woo Gangnam Beauty

2018’de Cha Eun Woo Gangnam Beauty adlı gençlik dizisinde rol aldı. Bu dizi aynı zamanda Eun-woo’nun televizyondaki ilk başrolüydü. Şarkıcı-aktör, dizi yayınlandıktan sonra popülaritesinde bir artış gördü. Daha sonra, GQ Kore’nin “Yılın Adamları” olarak da yer aldı.

Cha Eun Woo Rookie Historian Goo Hae-ryung

2019 yılında Cha Eun Woo Rookie Historian Goo Hae-ryung adlı dizide rol aldı. Bu proje için aktör, popüler aktris Shin Se Kyung ile birlikte çalıştı. Aynı yıl, Cha Eun-woo, MBC Drama Ödülleri’nde Shin Se-Kyung ile birlikte “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”nün yanı sıra “En İyi Çift Ödülü”nü de kazandı.

Aynı şekilde, Temmuz 2019’da, Cha Eun-woo’nun Asya’daki ilk hayran buluşmasını Ekim ayında “Sadece Bir 10 Dakika” olarak yapacağı duyurulmuştu. Daha sonra Aralık 2019’da şarkıcı-aktör yeni varyete programı Handsome Tigers’ın oyuncu kadrosuna dahil edildi.

Bu proje için Eun-woo, Joy, Lee Sang-yoon, Yoo Seon-ho ve Seo Jang-hoon ile birlikte çalıştı. Cha Eun-woo, K-pop Radar Yıl Sonu Listesinde, “2019 Hot Instagrammer – Male” seçildi. Aynı yıl, Erkek İdol Marka İtibar sıralamasında 44.178.474 puan ile 7. sırada yer aldı.

2020 – Günümüz

Nisan 2020’de, Master in the House’a sabit oyuncu olarak katıldı. Ayrıca 2020’de, SBS Entertainment Ödülleri’nde Master in the House için “Çaylak Ödülü”nü kazandı.

Cha Eun Woo True Beauty

Aralık 2020’de Cha Eun Woo True Beauty dizisinde erkek başrol olarak rol aldı. Konusu, aynı adı taşıyan webtoon’a dayanmaktadır. Lee Su-ho karakterini oynuyor. Onun karakteri, başkalarına aldırış etmeyen “mükemmel bir adam”dır. Bu TV dizisinde başrollerde ünlü aktörler Hwang In-yeop ve Moon Ga-young ile birlikte çalıştı.

Cha Eun-woo, rol modelleri olarak 5urprise’dan aktör ve şarkıcı Seo Kang Jun’u ve EXO’yu seçti. Ayrıca Seo Kang Jun ile yakın arkadaş olduğundan bahsetti.

2022 yılı içerisinde yeni dizisi ile ekranlarda olacak.

İlişki Durumu

Cha Eun Woo sevgilisi ya da romantik ilişkileri hakkında hiçbir bilgi yok. Şarkıcı, bir sanatçı olarak kariyerine daha fazla odaklanmış olabilir veya ilişkilerini ve kişisel hayatını halktan uzak tutuyor olabilir.

Cha Eun Woo ideal tipi, meraklı, akıllı ve zeki bir kız şeklinde açıklama yapmıştır.

Cha Eun Woo Dizileri

True Beauty (2020) (Lee Soo Ho)

True Beauty - Lee Soo Ho

Soul Plate (2019) (Angel Raviel)

Soul Plate - Angel Raviel (Cha Eun Woo)

Rookie Historian Goo Hae-Ryung (2019) (Prens Yi Rim)

Rookie Historian Goo Hae-Ryung - Prens Yi Rim

Top Management (2018) (Woo Yeon Woo)

Top Management - Woo Yeon Woo

My ID Is Gangnam Beauty (2018) (Do Kyung Suk)

My ID Is Gangnam Beauty - Do Kyung Suk

The Best Hit (2017) (MJ)

The Best Hit - MJ (Cha Eun Woo)

Cha Eun Woo Filmleri

 • The Great Battle (2018)
 • My Brilliant Life (2014)

Aldığı Ödüller

 1. 2019 yılı MBC Dizi Ödülleri: Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü (Rookie Historian Goo Hae-Ryung)
 2. 2019 yılı MBC Dizi Ödülleri: Shin Se Kyung İle En İyi Çift Ödülü (Rookie Historian Goo Hae-Ryung)
 3. 2018 yılı Asya Sanatçı Ödülleri: Yükselen Yıldız Ödülü
 4. 2018 yılı Kore Dizi Ödülleri: En İyi Çaylak Erkek Oyuncu Ödülü (My ID Is Gangnam Beauty)
 5. 2018 yılı Kore Dizi Ödülleri: Star Ödülü (My ID Is Gangnam Beauty)
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Temmuz 2022 K-pop Geri Dönüşleri ve İlk Çıkışları
Notibell
K-Pop’ın En Ünlü 10 Kız Grubu Görseli — BLACKPINK Jisoo, TWICE Tzuyu ve Daha Fazlası!
Notibell
2022 K-pop Grup Konserleri, Hayran Buluşması Listesi: BTS, Red Velvet, ITZY, TREASURE