Çaylaklardan Yıldızlara: 2020’nin En Çok Yükselen 12 Kore Dizi Oyuncusu

7 dk okuma süresi

Çaylak bir aktöre göz attığınızda ve işinden tamamen etkilenirseniz heyecan vericidir. Herkesin onları fark etmesi ve büyük bir sansasyon haline gelmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyorsunuz. Geçtiğimiz yıl, büyük bir etki yaratan ve endüstrinin en çok aranan aktörleri haline gelen oyuncuları sizler için hazırladık. İşte 2020’nin sunduğu en çok yükselen Kore dizi aktörlerinden 12’si!

Not: Liste belirli bir sırada değildir!

Kim Seon Ho

Kim Seon Ho

Kendi “iyi oğlumuz” Kim Seon Ho’dan bahsetmesek bu liste ne olurdu? Kim Seon Ho sadece Güney Kore’yi kasıp kavurmakla kalmadı, şimdi dünya da onun cazibesine kapıldı. Kore dizi oyunculuk kariyeri, sadece üç yıl önce “ Good Manager ” da çıkış yaptığı için oldukça kısadır. Ancak Kim Seon Ho, bir dizide çıkış yapmadan çok önce oyunlarda rol alıyordu. Aslında, Kim Seon Ho bir tiyatro oyuncusu olarak o kadar popülerdi ki, insanlar onun oyunlarına bilet almak için sokakta sıraya girerlerdi. Neyse ki bizim için beyaz perdede oyunculuk kariyerini düşündü ve o zamandan beri bir nimet oldu. Geçtiğimiz yıl Kim Seon Ho, Suzy ve Nam Joo Hyuk ile birlikte “Start-Up” ta başrol oynadı ve karakterine ve rolüne verilen yanıt o kadar şaşırtıcıydı ki, büyümeye devam etti. Biz hayranlar olarak şanslıyız, onu “2 Days and 1 Night ” varyete programının oyuncu kadrosunun bir üyesi olduğu için düzenli olarak görebiliyoruz.

Kim Young Dae

Kim Young Dae

Muhtemelen son yıllarda Kim Young Dae’nin yer aldığı bir Kore dizisini görmüşsünüzdür. Ve muhtemelen gözünüze çarptı. Kim Young Dae geçen yıl “ The Item ”, “ Welcome to Waikiki S2 ” ve en önemlisi “ Extraordinary You ” dizisinde yer aldı. Geçtiğimiz yıl, üç dizide oynadığı ve şu anda çok sevilen “ The Penthouse ” dizisinin yanı sıra “ Cheat On Me, If You Can ” da rol aldığı için kendini fazlasıyla meşgul etti. Kim Young Dae’nin görselleri Hallyu yıldızı Kang Dong Won’unkiyle karşılaştırıldı ve eklektik rolleri sadece endüstrinin en iyisi olacak oyunculuk becerilerine sahip olduğunu kanıtladı. Kim Young Dae henüz başrolde değil, ancak çok yakında bu fırsatı yakalayacağına şüphe yok.

Lee Do Hyun

Lee Do Hyun

Lee Do Hyun’un ilk büyük çıkışı, IU‘nun karakteri Go Chung Myung’un aşkını canlandırdığı fantastik romantik Kore dizisi “ Hotel Del Luna ” da oldu. Geçtiğimiz yıl romantik komedi “ 18 Again ” de deneyimli aktörler Yoon Sang Hyun ve Kim Ha Neul ile birlikte rol aldı. Yoon Sang Hyun’un karakterinin daha genç halini oynadı ve aniden fiziksel olarak liseye dönüşen bir yetişkini canlandırmada etkileyici derecede mükemmeldi. Lee Do Hyun, izleyicileri dizilerini izlemeye sevk etme yeteneğine sahip. Onun bu kadar beğenilmesinde aurası ve mizah anlayışı etkili diye düşünüyoruz. Ayrıca çeşitli varyete şovlarında bir sansasyon yarattı ve insanlar onun kişiliğine hayran kaldı.

Hwang In-yeop

Hwang In Yeob

Geçtiğimiz yıl Hwang In Yeob, “18 Again” de Lee Do Hyun’un başrolüydü. Daha geçen yıl çıkış yaptıktan sonra, şimdiden herkesin konuştuğu biri haline geldi. Kötü çocuk rollerini oynadı ve son olarak merakla beklenen tvN dizisi “ True Beauty ” de rol aldı. Kara kara düşünen ve kötü çocuk karakterini oldukça iyi yapıyor, muhtemelen bu yüzden insanlar onunla ilgileniyor. Kariyeri şimdiden güçlü ve sağlam bir başlangıç ​​yaptı. Başrol oynaması sadece an meselesi!

Jang Dong Yoon

Jang Dong Yoon

Jang Dong Yoon, haberlerde izlendikten sonra oyunculuğa başladı. O zamandan beri, hızla büyük bir yıldız olma yolunda ilerledi. Geçtiğimiz yıl, “ The Tale of Nokdu ” da casus olan karakteri oynamak için kadın kıyafetleri giyip bol bol makyaj yapmakla kalmadı, bu yıl, “Search” de seçkin bir özel kuvvet çavuşu olmak için geri döndü. ” Rol seçimindeki çok yönlülüğü onu ön plana çıkardı ve hayranlar tarafından sevilmesini sağladı. Ayrıca kısa süre önce bir varyete şovundaydı.

Ahn Bo Hyun

Ahn Bo Hyun

Geçtiğimiz yıl Ahn Bo Hyun için büyüktü. Onu, “Itaewon Class” da kalp durduran kötü adam Jang Geun Won olarak kim unutabilir ki? İzleyicileri üzerinde sadece oldukça korkutucu bir izlenim bırakmakla kalmadı, aynı zamanda insanlar onun böylesine kötü bir rolü bu kadar iyi oynayabilmesinden çok etkilendi. Dizi tamamlandıktan sonra, birçok hit varyete şovunda yer aldı ve insanlar onun farklı cazibesini ve mizah anlayışını görebildiler. Ayrıca son zamanlarda gizemli gerilim dizisi “ Kairos ” da patronunun niyetinden şüphe eden zor bir adam olan Seo Do Kyun’u canlandırdı. Ahn Bo Hyun’un seçmeye devam ettiği rollerin karmaşıklığı, oyunculuk kariyerini çok daha büyüleyici kılıyor.

Lee Jae Wook

Lee Jae Wook

Lee Jae Wook’un harika bir oyuncu olduğunu söylemek yetersiz kalıyor. Rollerinin çok yönlülüğünün farkına varmak insanların fazla zamanını almadı. Üstlendiği her rol bir öncekinden o kadar farklı ki aynı oyuncu olduğuna inanmak neredeyse zor. Geçtiğimiz yıl Lee Jae Wook için özeldi. İlk başrolünü, bir piyaniste ilk görüşte aşık olan lise öğrencisi Sun Woo Joon olarak romantik dizi “Do Do Sol Sol La La Sol” da oynadı. Daha sonra onu ne kadar sevdiğini ve temelde hayatını ona adadığını göstermek için büyük çaba sarf etti. Bu, kalbinizi sevgiyle dolduracak bir rol ve kesinlikle Lee Jae Wook’un hayranı olacaksınız, eğer hala olmadıysanız öyle!

Yoo Teo

Yoo Teo

Gizemli, seksi, düşünceli ve sanatsal olmayı seviyorsanız, muhtemelen zaten Yoo Teo çoğunluğundasınız. Yoo Teo’nun ünü, geçtiğimiz yıl iyileştirici drama “Chocolate”, “The School Nurse Files” ve “Money Game” deki rolleriyle tavan yaptı. Bu dizilerin yanı sıra iki filmde de rol aldı. Evet, bu yükselen yıldız için yoğun bir yıl oldu. Hayranların yardım edemediği ama gözünü kestiği rol, “Money Game” deki belirsiz ama çok ilgi çekici Yoo Jin Han rolüydü. Diziyi izlemediyseniz, Yoo Teo’nun çekiciliğini anlamak için gerçekten izlemeniz gerekir. Almanya doğumlu bu Koreli aktör sadece oyunculukta yetenekli değil, aynı zamanda bir şarkıcı / söz yazarı, bir şef, bir yazar ve birçok dili çok akıcı bir şekilde konuşuyor. Çok yetenekli bir oyuncu ve onu 2021’de çok daha fazla rolde görmeyi bekleyebilirsiniz.

Ahn Hyo Seop

Ahn Hyo Seop

Ahn Hyo Seop, SBS medikal dizisi “ Dr. Romantic 2 ” de sinirli ve dahi cerrah Seo Woo Jin olarak rol aldı. İnsanlar romantik bakışları, uzun boylu yapısı ve karakterinin duygularını canlandırma yeteneğine tamamen kapılmıştı. Karakterine koyduğu tutku o kadar açık ve içtendi ki, insanlar ona engel olamadılar ve onun tarafından büyülendiler. Kariyeri, önümüzdeki yıl ya da 2021 için başka bir başrol oynadığı için yükselecek.

 

Jo Byeong Gyu

Jo Byeong Gyu

Jo Byeong Gyu, oyuncu olarak görece kısa kariyerine rağmen çok sayıda Kore dizisinde rol aldı. Geçtiğimiz yıl “ Stove League ” de Han Jae Hee’yi oynadı ve masum ve samimi oyunculuğu ile izleyicilerin kalbini kazandı. Dizi eleştirmenlerce beğenildi ve hatta 2020 Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Drama ödülünü kazandı. Bu başarının ardından, şu anda süper güce sahip bir lise öğrencisi olan So Mun olarak webcomic tabanlı “The Uncanny Counter” da başrol oynamaktadır. Dizi reytinglerde yükselmeye devam ettikçe bu rol için çok fazla takdir görüyor. Bu, Jo Byeong Gyu için büyük bir başarı ve onu 2021’de daha fazla görmeyi umuyoruz!

Kim Min Jae

Kim Min Jae

Kim Min Jae, dikkat edilmesi gereken bir aktördür. Kim Min Jae, ilk çıkışından beri tüm yeteneğini insanlara göstermekte oldukça kararlı. Herhangi bir karakteri üstlenebileceğini gösterdi. Geçtiğimiz yıl, hayranların favorisi “Dr. Romantic 2 ”ve müzik temalı romantik dizi “Do You Like Brahms?’da yer aldı. Bu rollerin her ikisinde de Kim Min Jae, yumuşak ve nazik tarafının yanı sıra romantik tarafını da gösterdi. Ayrıca bu dizilerde kalbinizin atışlarını hızlandırmasına neden olacak itiraf sahneleri var.

Byun Woo Seok

Byun Woo Seok

Birçoğumuz geçen yılki Byun Woo Seok’u tvN’in “Record of Youth” da sadık ve romantik Won Hae Hyo olarak tanıyoruz. Park Bo Gum ile olan yakınlığı iç açıcıydı ve izleyicileri sadece karakterine değil, aynı zamanda bir oyuncu olarak ona da aşık etti. İnsanların aktörü yeni tanımaya başlamasına rağmen o adından söz ettirmeyi başardı. Bu yıl daha fazla hayran kazandığını görmekten memnunuz.

Dizisel takipçileri, bu yükselen oyunculardan hangisi kalbinizde bir numara? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x