Butter, SCIENTIST, LALISA ve Daha Fazlası: Bu Hafta Twitter’da En Çok Konuşulan Şarkılar

2 dk okuma süresi

Bu haftanın ‘Billboard Popüler Trend Şarkılar Listesinde’ BTS, TWICE, BLACKPINK Lisa ve daha fazla Koreli sanatçının şarkıları bir kez daha yer aldı.

Billboard, 24 Kasım’da Twitter’da en popüler 20 şarkısını yayınladı. Sıralamalar, geçen hafta 12 ile 18 Kasım arasında birikmiş olan sayılara dayanmaktadır.

Butter, SCIENTIST, LALISA ve Daha Fazlası Bu Hafta Twitter'da En Çok Konuşulan Şarkılar

BTS Jin, The Boyz ve Daha Fazlası Bu Haftanın Trend Şarkıları Listesinde

Top 20 listesine giren K-pop sanatçılarının şarkıları arasında, erkek gruplar tarafından toplam 10 parça yayınlandı ve dünya çapında hayranlar arasında istikrarlı bir popülerlik gösterdi.

Özellikle BTS, bu hafta beş şarkıyla etkileyici bir giriş yaptı. İlk olarak, hit şarkısı “Butter“, son yedi gün içinde toplanan 5,8 milyon Twitter sözüyle 1 numarada kaldı.

bts

Billboard’a göre, Twitter’da bahsedilenlerin büyük bir kısmı BTS’in “Butter” şarkısının 2021 Amerikan Müzik Ödülleri’nde Favori Pop Şarkısı’na aday gösterilmesi ve daha sonra bu unvanı kazanmasından kaynaklandı.

“Butter”dan sonra BTS’in en yüksek ikinci girişi, 5 numarayı alan Jin‘in “Yours” şarkısı oldu. Grubun Coldplay ile ortak çalışması “My Universe” de ilk 10’a girerek 8 numara oldu.

bts ve coldplay my universe

BTS’in bu haftanın Popüler Trend Şarkılar Listesindeki diğer şarkıları “Permission to Dance” (13 numara), “Dynamite” (16 numara) ve “Boy with Luv” feat. Halsey (No. 20) oldu.

DAHA FAZLA OKUYUN: BTS, 2021 Amerikan Müzik Ödülleri’nde ‘Yılın Sanatçısı’ Dahil 3 Ödül Kazandı

NCT 127

BTS’in ardından, NCT 127’ninFavorite“si bu hafta 15. sırayı aldı. Şarkı, grubun aynı adı taşıyan yeniden paketlenmiş albümlerinden başlık parçasıdır.

seventeen

SEVENTEEN, grubun milyonlar satan albümü “Attacca“nın başlık şarkısı olan “Rock with You” ile 17. sıradan girdi.

the boyz maverick

The Boyz’unMaverick“i listedeki üçüncü haftasında 18. sırayı garantilerken, TXT‘nin “Frost“u 19 numaradan giriş yaptı.

TXT

TWICE ve BLACKPINK Lisa, Bu Haftanın Trend Şarkılar Listesindeki Tek Kadın Sanatçılar Oldu

Bu arada, geçtiğimiz hafta Twitter’da hakkında en çok konuşulan şarkılarda Koreli kadın sanatçıların sadece üç şarkısı yer aldı.

Aralarında en yüksek sırayı alan, grubun üçüncü tam albümü “Formula of Love: O+T=<3“ün başlık parçası olan TWICE’ın “SCIENTIST” parçası. Şarkı, Billboard listesine ilk kez 4 numaradan girdi.

twice formula of love

Billboard’a göre, “SCIENTIST” 1,1 milyon Twitter sözü kazandıktan sonra Popüler Trend Şarkılar Listesine giriş yaptı.

TWICE’ın ardından gelen BLACKPINK Lisa’nın küresel hiti “LALISA“, önceki grafikte sekizinci sırayı aldıktan sonra bu hafta 11. sırada yer aldı. Şarkı, şu anda beş haftayı geride bıraktı ve şimdiye kadarki en yüksek zirvesi 3. sırada yer alıyor.

blackpink lisa

Son olarak, bu hafta kadın K-pop gruplarının son şarkı girişi, 12. sırayı alan BLACKPINK Lisa’nın “MONEY”i oldu. “LALISA” gibi, grafikte beşinci haftasını işaretledi.

Sürekli olarak Billboard’un En Popüler Şarkılar Listesinde yer aldığı için, “MONEY” bugüne kadar herhangi bir Koreli sanatçı tarafından hakkında en çok konuşulan B-side şarkısıdır.

En sevdiğiniz K-pop şarkısı bu haftanın listesine girdi mi?

K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri