BTS’in ‘Butter’ı, 2022 Grammy ‘Yılın Rekoru’ için Potansiyel Aday Olarak Belirlendi

2 dk okuma süresi

BTS‘in “Butter” şarkısının, 2021 Amerikan Müzik Ödülleri’nde (AMA) en büyük ödülü kazanmasının ardından 2022 Grammy’de “Yılın Rekoru” adaylarından biri olması bekleniyor.

BTS'in 'Butter'ı, 2022 Grammy 'Yılın Rekoru' için Potansiyel Aday Olarak Belirlendi

BTS “Butter”ın, 2022 Grammy Adaylığı Alması Bekleniyor

Forbes dergisi, 22 Kasım’da 2022 Grammy “Yılın Rekoru” adaylığıyla ilgili bir makale yayınladı.

Yılın Rekoru; En İyi Yeni Sanatçı, Yılın Şarkısı ve Yılın Albümü ile birlikte Grammy’nin en büyük dört ödülünden biridir.

Forbes’a göre, Grammy Yılın Rekoru “inkar edilemez” olan tek parçaya verilir. Yılın en büyük hiti olabilir; en yüksek satışları yapabilir; veya belki de istisnai olanı seçebilirler.

2022 grammy yılın rekoru

Forbes, genelde net bir kazanan olduğunu söyledi. Ancak geçen aylarda dünyaya çok fazla şarkı hakim olduğu için bu yıl durum gerçekten zor olacak.

Dergi, Yılın Rekoru için potansiyel 2022 Grammy adaylığını açıklamaya devam etti ve bunlardan biri BTS’in “Butter”ı oldu.

Bu yıl sadece Güney Kore’de değil, Amerika Birleşik Devletleri’nde de pek çok başarıya imza atan “Butter”, 9-15 Temmuz tarihleri ​​arasında 1,9 milyondan fazla kopya satarak Hanteo Grafiği’nde 2021’de yayınlanan albümler arasında en yüksek ilk hafta satışını kaydetti.

bts butter

Özellikle BTS’in “Butter”ı, yalnızca ilk gününde 1.711.870 kopya sattı ve yayınlandığı ilk gün bir milyondan fazla kopya satan tek müzik yayını oldu. Üstelik “Butter”, şimdiye kadar ilk haftada 1,5 milyondan fazla kopya satan tek eserdir.

Dahası, Koreli bir sanatçı olarak Billboard Hot 100’de en uzun süredir devam eden ilk 10 sıralaması ile kendisine bir isim yaptı.

BTS Dışında Aday Olması Beklenenler

Forbes, BTS’in “Butter”ının yanı sıra, “Yılın Rekoru” için 2022 Grammy adaylıkları arasında Taylor Swift’in “Willow”, Justin Bieber’ın “Peaches” (feat. Daniel Caesar & Giveon), Doja Cat’in “Kiss Me More” (feat. SZA), Olivia Rodrigo’nun “Drivers License”, The Kid Laroi ve Justin Bieber’ın “Stay” ve Silk Sonic’in “Leave the Door Open” gibi başarılı şarkıların da yer alabileceğini öngördü.

Sizce BTS’in “Butter”ı adaylıklarda bir yer edinir mi?

BTS

BTS, 2022 Grammy Adaylarını Diğer Sanatçılarla Birlikte Açıklayacak

İlgili bir haberde BTS, 2022 Grammy adaylarının sunucularından biri olarak açıklandı.

Billboard’a göre, Kayıt Akademisi adayları açıklamak için Grammy’nin resmi web sitesinin yanı sıra YouTube, TikTok, Twitter ve Facebook sayfalarında canlı bir yayın yapacak.

BTS

Recording Academy CEO’su Harvey Mason Jr. ve Mütevelli Heyeti başkanı Tammy Hurt ile birlikte BTS, Carly Pearce, H.E.R., Tayla Parx, Jon Batiste ve Maneskin gibi birçok müzisyen 2022 Grammy adaylarını açıklayacak.

CBS Mornings sunucusu Gayle King ve Nate Bargatze de canlı yayına katılacak.

Adayların duyurusu 23 Kasım öğlen ET/ 9:00 PT/ Kore saatiyle 24 Kasım 2:00’de yapılacak.

K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri