BTS’den V, 2021’de Genius Korea’nın ilk güncellemesinde 1 numara!

1 dk okuma süresi

BTS’den V, 2021’de Genius Korea’nın ilk güncellemesinde 1 numara!

SoundCloud’un listelerine hakim olan ve “Scenery” ve “Winter Bear ” ile başlayarak, V’den 2019’da platformda en çok dinlenen Koreli solist olarak bahsettiler. Dünya çapında 117 ülkede liste oluşturarak artan popülerlik, müzik tarihinde yepyeni bir rekor kırıyor. Geçen ay piyasaya sürdüğü son şarkısı “Snow Flower” şu anda SoundCloud listelerinde de oldukça popüler durumda. Solo müziğinin yanı sıra, grup çalışmaları ve orijinal olarak mixtape için yazdığı “Blue & Gray” gibi şarkılar da birçok platformda hit olmayı başardı.

2020 yılını en başarılı Koreli solistlerden biri olarak tamamlayan V, 2019 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülen müzikleriyle bile 2021 listelerinde lider olmaya devam ediyor. Genius Korea’nın resmi Twitter sayfasından yayınlanan listelerde, V, platform genelinde çeşitli türlerde birden çok girişe sahiptir. En önemlisi, “ Winter Bear ” ilk İngilizce şarkısı Top K-Ballad, Top K-Solo listelerinde 1 numarada ve En İyi K-pop listesinde 2 numarada yer alıyor. En son caz müziği olan “ Snow Flower ” En İyi K-pop şarkılarında 2. sırada yer alırken BTS‘in ticari olarak en başarılı B-tarafı parçası olarak bilinen “ Blue & Gray ” En İyi K-Ballads listesinde 3. sıraya yerleşti.

Ayrıca, ” Sweet Night“, en sevilen Kore müziği olarak istikrarlı liderliği sürdürdü ve sonuçta V’yi platformda “En İyi Koreli Solist” yaptı.

bts v - 1

bts v -2

 

Genius Listeleri, belirli bir dönemin en popüler şarkılarını arama sıralaması ve bir şarkının şarkı sözleri ve çevirileri hakkındaki görüşler aracılığıyla tanıyan bir listedir. Kısacası, o anın en çok aranan ve trend olan şarkılarını vurgular. Pek çok hayran, ilk olarak 2019’da piyasaya sürülen “Winter Bear” nın yüksek derecesinin, ” Burj Khalifa ” daki doğum günü reklamında yer alan özel ışık ve ses şovunda çalınan şarkı nedeniyle olduğunu teorileştirdi. “

Hayranlar ayrıca bir söz yazarı olarak da hak ettiği desteği almak için V’deki sevinçlerini tweetlediler.

bts v -3

V, bu yıl bir ara ilk mixtape’ini yayınlamaya hazırlanırken, hayranlar şarkı yazarı V’nin çeşitli tonlarını deneyimlemeyi heyecanla bekliyorlar.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi