K-Pop

BTS Jimin, BLACKPINK Jisoo ve FIFTY FIFTY Billboard’un  Küresel Listesinde!

Billboard Global Excl sıralamasını açıkladı. İlk 10 sıralamasını içeren ABD ve Küresel 200 listeleri yer almaktadır. Listelerde BTS, BLACKPINK ve yükselen canavar çaylak FIFTY FIFTY listelere damgasını vurdu.

Daha fazla ayrıntı öğrenmek için daha fazlasını okuyun.

BTS Jimin, BLACKPINK Jisoo ve FIFTY FIFTY Billboard'un  Küresel Listesinde!

BTS Jimin, BLACKPINK Jisoo ve FIFTY FIFTY Billboard Listelerinde Hakim

17 Nisan’da Billboard, Global Excl ABD ve Global 200 için 22 Nisan tarihli ilk 10 sıralamayı resmen açıkladı. U.S. ve Global 200, şarkıları satış etkinliğine ve akış performansına göre sıralamak amacıyla ilk olarak Eylül 2020’de başladı.

Toplanan bu veriler dünya çapında 200’den fazla bölgeden kapsanmaktadır. Küresel Hariç ABD listeleri, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki tüm bölgelerden müzik bilgilerini kaydederken, Global 200 her bölgeden veri toplar.

bts jimin

Global 200’de art arda üçüncü haftasında BTS’den Jimin, solo çıkış albümü “FACE”nin başlık şarkısı “Like Crazy” ile 10. sıradaki konumunu korudu. Şarkıcı ayrıca Global Excl’de bir yer edindi. “Like Crazy” ile ABD listesinde yer aldı ve üçüncü haftasını 8. sıraya yerleştirerek güvence altına aldı.

blackpink jisoo- Me

BLACKPINK’ten Jisoo da Global Excl. U.S. Chart, solo çıkış parçası “FLOWER” ile ikinci haftasını ilk 10’a yerleştiriyor. Şarkı, 10 Nisan’da listeye 2. sıradan girdikten sonra 6. sıraya yerleşti.

Ayrıca, FIFTY FIFTY, Global Excl. ABD viral şarkıları “Cupid” ile 9. sıraya yerleşti. “Cupid” beşinci haftasını koruyarak 22. sıradan 9. sıraya yükseldi.

FIFTY FIFTY

Bunun nedeni, yüzde 35’lik bir artışla 40,2 milyon dinleme ve yüzde 13’lük bir artışla Amerika Birleşik Devletleri dışında satılan 1.000 akıştır.

FIFTY FIFTY şimdi ilk 10’a giren yedinci K-pop grubu oldu. Grup BTS, BLACKPINK, BIGBANG, TWICE, NewJeans ve IVE’ı takip etti.

LE SSERAFIM, ‘ANTIFRAGILE’ İle Billboard 200’de 4. Nesil Kız Gruplarında En Yüksek Çıkış Yaptı

LE SSERAFIM

Öte yandan dördüncü nesil kız grubu LE SSERAFIM, Global 200’de de çığır açtı.

31 Ekim 2022’de Billboard tarafından En İyi 200 Albüm açıklandı. Albümler arasında, Amerika Birleşik Devletleri’nde 23.000 adet satıldıktan sonra 14 numarayı ele geçiren ve Billboard 200’de ilk kez göründüğünü gösteren LESSERAFIM’in “ANTIFRAGILE” albümü de vardı.

Sürüm aynı zamanda 2022 çaylak bir grubun İlk 200 albümünde yer alan ilk albümü oldu. “ANTIFRAGILE”, Ekim 2021’de 20. sıraya giren aespa‘nın “Savage” şarkısını da geride bırakarak dördüncü nesil bir K-pop kız grubu tarafından en yüksek girişi oluşturdu.

“ANTIFRAGILE” ayrıca diğer Billboard listelerinde de bir yer edindi. Şarkı, LE SSERAFIM’i Billboard Dijital Şarkı Satışlarında Global Excl. No. 8 ile en yüksek zirvesine çıkardı. ABD 42 numarada ve hatta Billboard Global 200’de 79 numaraya kadar gizlice girmeyi başardı.

Tüm sanatçıları tebrik ederiz!

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu