BTS ‘Dynamite’ Rolling Stone’un ‘Tarihin En İyi 500 Şarkısı’ Listesine Girdi

2 dk okuma süresi

BTS Dynamite, Rolling Stone’un tarihin en iyi 500 şarkısından biri olarak seçildi! Tüm ayrıntılar için daha fazlasını okuyun.

BTS Dynamite

(Fotoğraf: BTS Dynamite)

“Dynamite”, Rolling Stone’un 15 Eylül’de (yerel saat) yayınlanan “Tüm Zamanların En İyi 500 Şarkısı” listesinde 346. sırada yer aldı.

BTS Dynamite

(Fotoğraf: BTS Facebook)

Rolling Stone ayrıca, BTS tarafından geçen Ağustos 2020’de piyasaya sürülen, BTS’in tamamen kaydedilmiş ilk İngilizce single’ı olarak “Dynamite”ı da tanıttı.

Yayınlanmasından hemen sonra, Billboard’un “Hot 100” listesine hemen girdi ve üç kez birkaç listenin zirvesine çıktı.

Rolling Stone 'Tarihin En İyi 500 Şarkısı'

(Fotoğraf: Twitter: @RollingStone)

Tarihte ilk kez bir Koreli sanatçı “Tarihin En İyi 500 Şarkısı” listesine dahil edildi. Liste, 2004’ten bu yana 17 yıl sonra ilk kez tanındı. 250’den fazla endüstri uzmanının yanı sıra şarkıcılar, yapımcılar, eleştirmenler ve gazetecilerle bir anket yapıldı.

Ve tarihte ilk kez bir K-pop grubu listede yer alıyor.

Tebrikler, BTS!

BTS, BM Genel Kurulu’nun 76. oturumu için Özel Cumhurbaşkanlığı Elçileri Oldu

Bu arada BTS, Başkan Moon Jae-in’in özel temsilcisi olarak New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 76. oturumunda olacak.

Başkan Moon Jae-in, 14 Eylül’de Mavi Saray’da düzenlenen bir törenle BTS üyelerine, yediliyi gelecek nesiller ve kültür için özel başkanlık elçisi olarak atayan sertifikaları takdim etti.

BTS

(Fotoğraf: Twitter: @bts_bighit)

Mavi Saray, cumhurbaşkanlığı özel elçileri olarak grubun tüm dünyada gelecek nesillerle iletişimi ve anlayışı genişletmesinin beklendiğini belirtti.

Törene Big Hit Music CEO’su Shin Young-Jae ile birlikte üyeler katıldı; HYBE’den bir yönetici olan Lee Jin-Hyung; Dışişleri Bakanı Chung Eui-yong; Suh Hoon, Ulusal Güvenlik Ofisi Direktörü; Siz Young-min, başkanlık genelkurmay başkanı ve diğer Mavi Saray yetkilileri.

BTS, önümüzdeki haftadan itibaren New York’taki yıllık BM Genel Kurulu toplantısına katılarak sosyal yardım faaliyetlerine resmen başlayacak.

Bunun yanı sıra BTS üyeleri, 20 Eylül’de gerçekleştirilecek olan ikinci Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri etkinliği sırasında bir konuşma yapmak üzere Birleşmiş Milletler podyumuna geri dönecekler.

Grup ayrıca SGD’ler sırasında önceden kaydedilmiş bir performans sunacak.

BTS, yaklaşan online konseri onayladı

15 Eylül’de BTS, Weverse ve resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla 24 Ekim’de “BTS PERMISSION TO DANCE ON SAGE” başlıklı bir konser vereceklerini duyurdu. Konser canlı yayın yoluyla online olarak yapılacak.

BTS

(Fotoğraf: Twitter: @BIGHIT_MUSIC)

Konserin duyurusu ile birlikte “BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE” ana afişi de yayınlandı. Poster, performansın adını ve tarihini içeriyor ve BTS, ışıklar ve hoparlörler arasında duruyordu. Yedili, özgün kıyafetleri ve farklı ifadeleriyle hayranların konserden beklentilerini yükseltti.

“BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE” hakkında daha fazla detay yakında açıklanacak.

KAÇIRDIĞINIZ DURUMDA: BTS, ‘BTS PERMISSION TO DANCE ON STAGE’ İle Yılın İlk Online Konserini Gerçekleştirecek

BTS’in Dynamite Müzik Videosunu buradan izleyin:

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu