BTS ve Coldplay, Rolling Stone’un En İyi 100 Şarkı Listesini “My Universe” ile Ele Geçirerek Tarih Yazdı

2 dk okuma süresi

BTS ve Coldplay’in hit iş birliği parçası “My Universe“, Rolling Stone listesinde ilk kez yer alarak iki sanatçı için yeni bir dönüm noktasına daha ulaştı.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

BTS ve Coldplay - My Universe

BTS ve Coldplay My Universe, Rolling Stone’un En İyi 100 Şarkı Listesinde 1 Numarada Çıkış Yaptı

Rolling Stone, 4 ekim tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki haftanın en popüler şarkılarını takip eden ve şarkı birimlerine (kümülatif ses akışları ve şarkı satışları) göre sıralanan bir liste olan ‘En İyi 100 Şarkı‘ listesini açıkladı.

Rolling Stone’a göre, BTS ve Coldplay’in 24 Eylül’de piyasaya sürülen düet şarkısı “My Universe”, Drake’in 2 numaraya düşen “Way 2 Sexy” şarkısını geçerek En İyi 100 Şarkı listesine 1 numaradan giriş yaptı.

“My Universe” listeye 1 numaradan girmekle kalmadı, bu aynı zamanda hem BTS’in hem de Coldplay’in Rolling Stone listesindeki ilk 1 numarasını ve BTS’in bunu yapan ilk Koreli sanatçı olarak tarihe geçmesini sağlıyor.

Rolling Stone

Bir pop-funk parçası olan ve ortak yapımcılığını ve yazarlığını Max Martin’in üstlendiği “My Universe”, 8,5 milyondan fazla dinleme ve 136.000’den fazla indirme elde etti.

KAÇIRDIĞINIZ DURUMDA: ‘Butter’ Bestecisi Jenna Andrews BTS Üyeleri Arasında Hangi Vokal Yeteneklerini Sevdiğini Açıkladı

‘My Universe’ Birleşik Krallık’ın Resmi Listelerinde İlk Çıkışını Yaptı

“My Universe”nin Rolling Stone’u ele geçirmesinin yanı sıra, hit işbirliği parçası Birleşik Krallık’taki resmi listelere de girdi!

1 Ekim tarihinde, “My Universe” resmi listelerin birçoğuna giriş yaptı. Birleşik Krallık, Billboard’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki listelerine eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz.

Resmi listelere göre, “My Universe” 1-7 Ekim haftasında Resmi Single Listesine 3 numaradan girdi. Bu aynı zamanda haftanın en yüksek yeni girişini işaret ediyor.

BTS

Buna ek olarak, “My Universe” hem fiziksel CD’ler hem de dijital indirmeler için haftanın en çok satan single’ı oldu ve şarkı satışlarda 27.000’den fazla sipariş aldı.

Dijital indirmeler için, “My Universe” 21.400’ün üzerinde bir sayıya ulaştı ve bu yıl Birleşik Krallık’ta herhangi bir şarkı için bir hafta içinde en yüksek indirme sayısına ulaştı.

Resmi Single Listesinin yanı sıra, “My Universe” ayrıca bu hafta Resmi Single Satış Tablosu, Resmi Fiziksel Single Tablosu ve Resmi Single İndirme Tablosu’nda 1 numaraya yükseldi. Şarkı ayrıca Resmi Ses Akışı Tablosunda 23 numaraya girdi.

Bu arada, “My Universe” de piyasaya çıktığı sırada Japonya’nın Oricon’un haftalık dijital single listesinde 1 numaraya ve Spotify’ın Global Top 200 listesine 3 numaradan giriş yaptı.

BTS ve Coldplay’i tebrik ederiz!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri