BTS, Billboard Dijital Şarkı Satış Tablosunda Rekor Kırdı

2 dk okuma süresi

BTS, en son işbirliği şarkıları “My Universe” ile Billboard listesinde yeni bir rekora imza attı!

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

BTS, Billboard Dijital Şarkı Satış Tablosunda Rekor Kırdı

BTS, Billboard Dijital Şarkı Satış Tablosunda En Çok 1 Numaraya Sahip Sanatçı Olarak Rekor Kırdı

11 Ekim tarihinde, US Billboard, 16 Ekim haftası için Dijital Şarkı Satışları listesi için en son liste sıralamasını açıkladı.

Dijital Şarkı Satışları tablosuna göre BTS, İngiliz rock grubu Coldplay ile yaptıkları son işbirliği şarkısı “My Universe” ile üst üste ikinci haftalarında en üst sırada yer aldı.

BTS ve Coldplay - My Universe

“My Universe”nin bu haftaki dijital şarkı satış puanı geçen haftaya göre yüzde 54 azalarak 42.600 puan oldu. Puanlarında yarıdan fazla düşmesine rağmen, “My Universe” listelerde en üst sırayı korumayı başardı.

“My Universe”nin 1 numara olmasıyla bu durum, BTS’nin Dijital Şarkı Satışları tablosunda 45. hafta sıralamasını üst sıralara yerleştiriyor ve Billboard tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesini belirliyor. Bu, BTS’nin şu anda listede en fazla 1 numaraya sahip sanatçı olduğu ve Amerikalı pop yıldızı Taylor Swift’in 44 hafta boyunca 1 numara olma rekorunu geride bıraktığı anlamına geliyor.

KAÇIRDIĞINIZ DURUMDA: BTS ve Coldplay, Rolling Stone’un En İyi 100 Şarkı Listesini ‘My Universe’ ile Ele Geçirerek Tarih Yazdı

Bu arada, “My Universe” diğer Billboard listelerinde de yer aldı. Örneğin Billboard’un ana single tablosu Hot 100’de (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler şarkıların haftalık sıralaması) 12. sırada yer aldı.

BTS ve Coldplay, önceki hafta listeye 1 numaradan giriş yaparak bu hafta 11 sıra düştü. Buna rağmen, BTS ve Coldplay’in işbirliği şarkısının önümüzdeki haftalarda Hot 100 listelerinde kalması bekleniyor.

BTS ve Coldplay

Buna ek olarak, “My Universe” ayrıca Hot Alternative Songs tablosunda, Hot Rock ve Alternative Songs tablosunda 1 numaraya yükseldi. Ayrıca, hit şarkı Billboard’da bu haftaki Streaming Songs listesinde 32. sırada yer aldı.

Ayrıca “My Universe” ABD tablosunda 3. sırada yer alırken, Global 200 tablosunda 5. sırada yer alıyor. “My Universe” de haftanın en çok satan şarkısı oldu.

BTS, ‘My Universe’ ile Billboard Hot 100’de Rekor Kırdı

Öte yandan BTS, 9 Ekim’de bir önceki hafta listede 1 numaraya çıkışlarının ardından Billboard Hot 100’de yeni bir rekor kırdı.

Billboard’a göre, “My Universe” ile birlikte BTS’in Hot 100 listesinde “Dynamite”, “Life Goes On”, “Savage Love (Laxed – Siren Beat),” “Butter, ” ve “Permission to Dance” yer alıyor,

BTS

Bu, BTS’in sadece bir yılda toplam 6 şarkının 1 numaraya ulaştığı anlamına gelir ve  bu durum K-pop grubunu The Beatles’tan sonra bunu en hızlı yapan ikinci grup haline getirir.

Ayrıca BTS, beş şarkıyla Hot 100’de 1 numarada çıkış yapan en çok şarkıya sahip grup oldu. Solo sanatçılar dahil edilirse Drake ve Ariana Grande ile birlikte diyebiliriz.

Billboard ayrıca “My Universe”nin iki grubun önde gelen sanatçılar olarak kabul edildiği ilk Hot 100 No. 1 şarkısı olduğunu duyurdu.

BTS ve Coldplay’i tebrik ederiz!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu