BTS, 2021 Amerikan Müzik Ödülleri’nde ‘Yılın Sanatçısı’ Dahil 3 Ödül Kazandı

2 dk okuma süresi

BTS, “Yılın Sanatçısı” da dahil olmak üzere 2021 Amerikan Müzik Ödülleri’nde (AMA) aday gösterildikleri üç kategoride de ödül kazandı!

Daha fazla detay için okumaya devam edin.

BTS, 2021 Amerikan Müzik Ödülleri

BTS, Aday Gösterildiği Tüm Ödülleri Evine Götürdü

Bu yılki Amerikan Müzik Ödülleri, 21 Kasım tarihinde Los Angeles’taki Microsoft Tiyatrosu’nda yapıldı ve ABC’de canlı yayınlandı.

Şarkıcıların performansları arasında her kategoride kazananlar birbiri ardına açıklandı ve anılan isimlerden biri de BTS oldu.

Özellikle küresel erkek grubu, aday gösterildikleri üç kategoride birincilik elde etti ve bunlardan biri “Favori Pop İkilisi veya Grubu” oldu.

BTS 2021 AMA

AYRICA OKUYUN: BTS, 2021 AMA Kırmızı Halısında: ‘Butter’ Performansları, Aday Gösterilmeleri ve Daha Fazlası

BTS’in “Favori Pop İkilisi veya Grubu”nun galibi olduğunu açıkladıktan sonra, seyirciler, özellikle 2021 AMA’da bulunan ARMY’ler çılgına döndü. Bu, yedilinin 2019’dan bu yana söz konusu ödülü evine götürdüğü üçüncü yıl oldu.

BTS üyeleri, “Favori Pop İkilisi veya Grubu” ödülünü alır almaz, hayranlara ve Amerikan Müzik Ödüllerine şükranlarını dile getirdiler.

İlk konuşmayı BTS J-Hope yaptı. “Teşekkürler ARMY ve AMA için çok teşekkür ederim. Vay canına! Üç yıl üst üste.” Jin ekledi, “Bütün bunlar ARMY sayesinde mümkün. Sen bizim evrenimizsin.”

BTS RM daha sonra, “Bu ödülü almak için Amerika Birleşik Devletleri’nde olmamız dört yıl sürdü. Çok teşekkür ederim ve aslında bu bizim için daha fazla şey ifade ediyor çünkü biz aslında Kore’den küçük bir erkek grubuyuz.” dedi.

Devam etti, “Müziğimize duyduğumuz sevgiyle birleştik ve tek yapmak istediğimiz müzik ve performans yoluyla sevgiyi, iyi hisleri ve enerjiyi yaymak. Ama bilirsiniz, ARMY olmadan asla başaramazdık. Çok teşekkür ederim. Biz minnettarız. Teşekkürler.”

“Favori Pop İkilisi veya Grubu”na ek olarak BTS, hit şarkıları “Butter” ile 2021 AMA’da “Favori Pop Şarkısı” ödülünü kazandılar.

BTS 2021 AMA kırmızı halı

BTS RM, kabul konuşmaları sırasında, “‘Butter‘ bu yıl çok sevildi. Tek yapmak istediğim, bu zor zamanlara rağmen pozitif enerji vermekti. Biliyorsunuz, bu ödül gerçekten de birçok insanın kalplerine ulaştığını kanıtlıyor. Asla hafife alma. Çok teşekkür ederim.”

Sonunda BTS, 2021 AMA’da “Yılın Sanatçısı” olarak ilan edildi. K-pop grubu ilk kez Amerikan ödül töreninde bu kadar büyük bir tanınırlık kazandı.

Favori Pop İkilisi veya Grubu“, “Favori Pop Şarkısı” ve en önemlisi “Yılın Sanatçısı” ödülünü kazanan BTS’i tebrik ederiz!

BTS, 2021 AMA’da Coldplay ile “My Universe” Performansı Sergiledi

bts ve coldplay my universe

Başka bir notta, BTS, İngiliz rock grubu Coldplay ile yakın zamanda ortaklaşa yaptıkları “My Universe” şarkısını seslendirmek için bu yılki Amerikan Müzik Ödülleri’nde sahne aldı.

İki erkek grubu, izleyicilere İngilizce şarkının enerjik bir performansını sergilediler. BTS ve Coldplay, performansları sırasında, seyircilerin önünde şarkı söyleyerek doğrudan etkileşime girdi.

BTS ve Coldplay’in 2021 AMA’daki “My Universe” performansını buradan izleyin!

K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri