BLACKPINK Lisa, Gaon Sosyal Tablosunda Rekor Kırdı

2 dk okuma süresi

BLACKPINK Lisa, bu yılın 45. haftasında Gaon Sosyal Tablosuna girdi! Yeni grafik 31 Ekim – 6 Kasım dönemini kapsıyor.

Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

BLACKPINK Lisa, Gaon Sosyal Tablosunda Rekor Kırdı

BLACKPINK Lisa, Listelerde Başarısına Devam Ediyor

12 Kasım’da Gaon, BLACKPINK Lisa‘nın 2021’in 45. haftasında Gaon Sosyal Tablosunda 2. sırada olduğunu duyurdu. Sıralama, 31 Ekim – 6 Kasım arasını kapsıyor.

Gaon Sosyal Tablosu, her bir sosyal medya platformunun popülerliğini toplayan bir listedir. Sayım için dahil edilen sosyal medya V LIVE, Mubeat, YouTube, TikTok ve My Celebrity Social Index‘dir.

Sıralamalar, BLACKPINK Lisa’nın olağanüstü popülaritesini gösteriyor, çünkü solo çıkışından bu yana farklı listelerde yer almaya devam ediyor.

Lisa

BLACKPINK Lisa, solo albümünden “MONEY” şarkısıyla bir kez daha ABD Billboard ana tablosuna girerek bir K-pop kadın solo sanatçısı için yeni rekor kırdı.

Billboard tarafından 9 Kasım’da yayınlanan en son grafik, Lisa’nın “MONEY”inin bu yıl Hot 100 listesinde 93. sırada olduğunu gösteriyor. Sıralama geçen haftaya göre üç sıra düştü, ancak Lisa art arda iki hafta boyunca Billboard Hot 100’de yer alan ilk kadın K-pop solo sanatçısı olmaya devam ediyor.

BLACKPINK rapçisinin popülerlik endeksi Billboard Global 200 ve Billboard Global’de (ABD hariç) daha da belirgin. Solo albüm başlık şarkısı “LALISA” ve “MONEY” sekiz hafta boyunca her iki listede de en üst sıralarda yer almayı başardı.

Tebrikler, BLACKPINK Lisa!

Blackpink lisa

BLACKPINK Lisa, Solo Çıkış Albümü ‘LALISA’ ile Daha Fazla Başarı Elde Etti

10 Eylül’de yayınlanan “LALISA”, yayınlandığı ilk hafta Billboard Hot 100’de 84. sırada yer aldı.

Albüm ayrıca toplam 72 ülkede iTunes En İyi Şarkı Listesi’nde ve iki hafta üst üste Global YouTube Şarkı Top 100 listesinde zirveye yerleşti.

“MONEY”, “LALISA”nın popülaritesini takip ediyor. Şarkı, 38 ülkede iTunes En İyi Şarkı Listesinde zirveye yerleşti. Yayınlanmasının üzerinden bir aydan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen, dünya çapında farklı müzik listelerinde bir kez daha yer aldı.

Lisa - Money

Özellikle “MONEY”, en büyük müzik akışı platformu Spotify Global Chart’ta 5. sırada yer aldı. İngiltere resmi Top 100 listesine 81. sıradan girdi. Ardından 46. sıraya yükseldi ve beş hafta boyunca listede kaldı. Bu aynı zamanda başarıya ulaşan ilk K-Pop kadın solo sanatçısı olma rekoru anlamına geliyor.

Ayrıca, Lisa kısa süre önce DJ Snake’in son single’ı “SG”ye katıldı ve ardından toplam 41 ülkede iTunes tablosunun zirvesine çıktı. “SG”, tüm Billboard dans/elektronik müzik listelerinde ilk 10’a girdi ve Latin dijital şarkı satış grafiğinin zirvesinde yer aldı.

BLACKPINK Lisa, MAC Cosmetics ‘MAC X L’ ile İşbirliği Başlatacak

Lisa - MAC

BLACKPINK Lisa, makyaj koleksiyonunu MAC Cosmetics ile birlikte piyasaya sürecek. Güzellik markası ayrıca makyaj koleksiyonunun Lisa tarafından kişisel olarak tasarlandığını da açıkladı.

MAC, geçtiğimiz Kasım ayında küresel elçisi BLACKPINK Lisa tarafından kişisel olarak tasarlanan ve seçilen “MAC X L” (MAC by L) adlı makyaj koleksiyonunu tanıtacaklarını duyurdu.

Daha fazla K-Pop haber ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri