Birçok Dili Konuşabilen K-Pop Yıldızları

3 dk okuma süresi

Blackpink’ten Jennie Fransızca konuşurken, Red Velvet’ten Wendy İspanyolca konuşuyor ve hatta birinci sınıf notları için Barack Obama’dan bir ödül aldı. Dil becerilerinde ilerleyen K-pop yıldızlarıyla tanışın.

Bir K-pop yıldızının dünya çapında çok sevilmesi, mümkün olan en geniş kitleyle iletişim kurabilmesi için dil öğrenmesi gerçekten yardımcı oluyor. En sevdiğimiz idollerimizden bazıları, birden fazla ülkede yaşayan hayranlarını şaşırtacak kadar dil konuşuyor ama en iyisi kim?

Blackpink’ten Jennie, Korece, İngilizce, Japonca ve şimdi Fransızca konuşuyor

Blackpink'ten Jennie, Korece, İngilizce, Japonca ve şimdi Fransızca konuşuyor

Büyük bir K-pop hayranıysanız Blackpink Jennie’nin yetenekli bir dilbilimci olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz. 2010 yılında Kore’ye geri dönmeden önce Yeni Zelanda’da yaşadığı için akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor. Bu arada, Japonca konuşma yetenekleri, çıkışından önce bile K-pop hayranları tarafından iyi biliniyordu. Daha sonra, Blackpink’in konserler için farklı ülkelere seyahat ettiklerinde yerel hayranlarla Japonca sohbet ettiği sahneler ortaya çıktıktan sonra herkes tarafından görmeye başladılar.

İnanılmaz bir şekilde, zaten üç dil bilmesine rağmen, Jennie kısa süre önce bir başka dil öğrendi: Fransızca.  Jennie o kültürü çekici buldu çünkü Fransızca okumaya başlamıştı ve zaten uzun süredir dil öğrenmek istemişti ve bunu ortaya çıkardı. Kendini Fransızca olarak tanıttı ve hatta Fransızcada nasıl “tanıdık kardeşler” diyeceğini açıkladı.

Red Velvet’ten Wendy, Korece, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca konuşuyor

Red Velvet'ten Wendy, Korece, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca konuşuyor

Jennie, Fransızca konuşan tek çok dilli K-pop yıldızı değil. Red Velvet’ten Wendy beşinci sınıftayken, Kanada, Ontario’ya taşındı ve bu sayede İngilizcesini ilerletmekle kalmadı, aynı zamanda ona biraz Fransızca da öğretti. Daha sonra Shattuck-St’ye katılmak için ABD’ye taşındı. Mary’nin Minnesota’daki yatılı okulu, onur öğrencisi ve sporcu oldu ve akademik ve müzikle ilgili faaliyetler için çeşitli ödüller kazandı.

2019’da Wendy, Koreliler ve yabancıların Kore dili ile ilgili sınavları çözmek için bir araya geldiği Güney Koreli Yabancılar adlı televizyon programında yer aldı. Şovda, Wendy’nin etkileyici nitelikleri bir sohbet konusu haline geldi. Her yıl mükemmel notlara sahip öğrencilere verilen Obama Başkanlık Ödülü’nü aldığı ortaya çıktı. Dillere olan yeteneğinin temel sebebinin onlardan korkmaması olduğunu söyledi. “Onları genç yaşta öğrendim ve oyun oynuyormuşum gibi hissettim, bu yüzden onları çabucak öğrendim” diye açıkladı.

Shinee’den Key ve Onew, Korece, İngilizce, Japonca ve Mandarin konuşmaktadır.

Shinee's Key ve Onew, Korece, İngilizce, Japonca ve Mandarin konuşmaktadır.

İngilizce öğrenmek, kendini geliştirmeyi amaçlayan çoğu K-pop yıldızı için standart gibi görünüyor, ancak bazıları başka Asya dillerini de ekliyor. Shinee’den Key sadece İngilizce değil, Japonca ve Mandarin de akıcı şekilde konuşmaktadır. Super Junior’ın Super TV Sezon 2’nin bir bölümünde Key, Mandarin konuşmasına pek güvenmediğini itiraf etti. Ancak daha sonra birkaç kez çok iyi selam verdi ve mütevazı davrandığını kanıtladı. F (x) ‘in Çinli üyesi Victoria Song da dil becerilerini övdü.

Shinee’nin bir diğer üyesi olan Onew de İngilizce, Japonca ve Mandarin konuşmaktadır. Stajyerlik günleri boyunca Onew, küresel bir yıldız olma şansını artırmak için üç dili öğrenmeyi başardı. Çin’i ziyaret ettiğinde tercümana ihtiyaç duymaz ve genellikle Shinee Japonya’da bir konser verdiğinde başı çeker.

SM Entertainment’a imza atan sanatçıların bu özel dil kombinasyonunu konuşabilmeleri için gerekli yazılı olmayan bir kural var mı?  İki Shinee üyesi dışında, diğer birkaç SM Entertainment sanatçısı – Boa, Amber dahil F (x) ‘den, ve Girls ‘Generation’dan Seohyun- hepsi de akıcı bir şekilde konuşabilir. Etkileyici!

Henry Korece, İngilizce, Kantonca, Fransızca ve daha fazlasını konuşmaktadır.

Henry Korece, İngilizce, Kantonca, Fransızca ve daha fazlasını konuşmaktadır.

Henry Lau, daha çok Henry olarak bilinir, Super Junior-M üyesidir ve I Live Alone’daki ‘three idiots’ biri olarak bilinir. Toronto’da doğduğundan beri Kanada vatandaşıdır, ancak annesi Tayvanlıyken babası Hong Kong’ludur. Bu özel geçmişi sayesinde İngilizce, Kantonca, Mandarin, Tayvanca, Mandarin ve hatta Fransızca konuşuyor.

Henry geçmişte, bu kadar çok dili iyi konuşma becerisinde en büyük etkinin ebeveynlerinin olduğunu söylemişti. Tek başına annesi ve babası aralarında beş dil ve lehçe konuşuyorlar, ancak Kantonca Henry’nin evde kullandığı ana dildi.

 

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi