Beden Değişimi Hakkında İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizisi

4 dk okuma süresi

Hiçbir şey iyi bir fantastik dizinin yerini tutamaz. Kendi hayal gücü dünyanıza dalmak, gerçeklikten uzaklaşmanın mükemmel bir yoludur. Durum böyle olunca, efsanevi türdeki yaygın ve daha popüler temalar genellikle zombiler ve canavarlar hakkındaydı. Ancak, bu tarz dizilerden sıkıldıysanız, neden beden değişimi hakkında olanları denemiyorsunuz? Bu dikkate değer diziler, başka bir kişinin vücudunda uyanmanın nasıl bir şey olduğunu merak etmeni sağlayacak!

Beden Değişimi Hakkında İzlemeniz Gereken 10 Kore Dizisi

Aşağıda, mutlaka izlenmesi gereken listemizde bulunan, beden değişimi hakkında 10 önemli Kore dizisini listeledik.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Tam bir tutulmanın ardından, Go Ha-jin gizemli bir şekilde kendisini Goryeo Hanedanlığı’ndaki Hae Soo adında bir kızın bedeninde bulur. Herkes tahta hak iddia etmek için çabalarken, krallıktaki birkaç prens, soğuk ve yalnız Prens Wang-soo ile birlikte ona aşık olmaya başlayınca işler karışır.

Başrol oyuncular: IU, Lee Joon Gi, Kang Ha Neul, Nam Joo Hyuk, Kang Han Na

Mr. Queen

Jang Bong-hwan, Başkanın şefi olarak oldukça ayrıcalıklı bir hayat yaşıyor. Ancak hayatı tehdit eden bir düşüşün ardından Joseon döneminde genç bir kraliçenin vücudunda uyandığında tüm dünyası altüst oluyor. Çaresizce günümüze geri dönmeye çalışan Bong-hwan, kaçınılmaz olarak sarayın sakladığı karanlık sırları öğrenir.

Başrol oyuncular: Shin Hye Sun, Kim Jung Hyun, Bae Jong Ok, Kim Tae Woo

Oh My Ghostess

Utangaç ve çekingen Na Bong-sun’un özel bir yeteneği vardır: hayaletleri görebilir ve onlarla etkileşime girebilir. Aşçı olarak hayatı, baştan çıkarıcı yalnız bir hayalet vücudunu ele geçirene ve onun aracılığıyla yaşamaya karar verene kadar normal ve sıkıcı görünüyor. Bunun sonucunda Bong-sun değişmeye başlar ve uzun süredir aşık olduğu patronu Kang Sun-woo’nun dikkatini çeker.

Başrol oyuncular: Park Bo Young, Cho Jung Seok, Lim Ju Hwan, Kim Seul Gi, Park Jung Ah

Secret Garden

Secret Garden

Bir dublör, Gil Ra-im ve bir mağaza CEO’su Kim Joo-won, yolları kesişir. Çok farklı hayatlar sürmelerine rağmen, çift birbirlerine büyülenir ve Joo-won’un annesinin itirazlarına rağmen kaçınılmaz olarak aşık olur. Bir gün Jeju Adası’ndaki bir yarışmaya katılmaya karar verdiler, ancak beklenmedik bir olay, ertesi sabah birbirlerinin bedenlerinde uyanmalarına neden oldu.

Başrol oyuncular: Ha Ji Won, Hyun Bin, Yoon Sang Hyun, Kim Sa Rang

Big

Yedek öğretmen Gil Da-ran, yakında kocası olacak olan Dr. Seon Yoon-jae ile evlenmek üzeredir. Düğün yolunda giderken, yeni transfer öğrenci Kang Kyung-joon ile tanışır. Nişanlısı öğrencisi ile bir kaza geçirdiğinde hayallerindeki düğünü, beklenmedik bir olay örgüsüyle karşılaşır ve bu da Kyung-joon’un kendisini Yoon-jae’nin vücudunda bulmasına neden olur.

Başrol oyuncular: Gong Yoo, Lee Min Jung, Bae Suzy, Shin Won Ho

Two Cops

Cha Dong-tak başarılı bir dedektiftir. Bu arada, Kong Soo-chang tam tersidir ve itibarsız bir dolandırıcıdır. Hiç beklemedikleri bir anda dolandırıcının ruhu dedektife geçer. Şimdi tek bir kişiyle birlikte yaşarken, bariz farklılıklarına rağmen suçları çözmek için birlikte çalışmak zorunda kalıyorlar.

Başrol oyuncular: Jo Jung Suk, Lee Hye Ri, Kim Seon Ho

Come Back Alive

Zamansız ölümleriyle yüzleşen iki adam, geride bıraktıkları birkaç şeyle başa çıkmak için hayatta ikinci bir şans için yalvarırlar. Dilekleri kabul edildikten sonra, bunun yerine genç, hırslı bir adam ve çekici bir kadının bedenlerinde yaşadıklarını keşfetmeye başlarlar. Bu engele rağmen, ikisi de ani vefatlarına rağmen ailelerinin devam edebilmelerini sağlamak için yola çıktılar.

Başrol oyuncular: Rain, Lee Min Jung, Oh Yeon Seo, Kim Su Ro

49 Days

49 Days

Shin Ji-hyun görünüşe göre mükemmel bir hayat yaşıyor. Fakat Song Lee-kyung, uğruna yaşayacak bir şeyi olduğuna inanmayan depresif bir kadındır. Sonunda kendini hızla giden bir arabanın önüne koyarak intihara teşebbüs eder, ancak dehşet içinde biri onu kurtarır. Ji-hyun da eylemlerinden dolayı kendisini kritik bir durumda bırakan bir kaza geçirir. Ailesinin dışında üç kişi onun için içten bir şekilde ağlarsa hayatında son bir şansı olduğunu söyleyen bir melekle karşılaşır. Ji-hyun daha sonra Lee-kyung’un vücudundaki görevi tamamlarken bulur, ancak görevinin düşündüğü kadar basit olmadığını çabucak anlar.

Başrol oyuncular: Lee Yo Won, Nam Gyu Ri, Jo Hyun Jae, Bae Soo Bin

The Miracle

Kwon ikizleri kişilik ve görünüm açısından daha farklı olamazdı. Shi-ah popüler ve muhteşem kabul edilirken, Shi-yeon genellikle çerçevesi tarafından zorbalığa uğrar. Shi-yeon gizemli bir tarot okuyucusunu ziyaret ettiğinde olay örgüsü yoğunlaşır ve sonuçta kız kardeşlerin bedenlerini değiştirmesiyle sonuçlanır.

Başrol oyuncular: Hong Yoon Hwa, Kim Na Hyun, Dong Hyun, Yang Hak Jin

Abyss

İki arkadaş, istemeden ölümlerine neden olan beklenmedik talihsizlikler yaşar. Çift, daha önceki yaşamlarında ne kadar iyi kalpli olduklarına bağlı olarak ölenlerin hayatlarını geri getiren Abyss adlı büyülü bir kürenin yardımıyla başka bedenlerde yeniden canlandırılır. İkinci bir şansla hayata dönerek ölümlerinin nedenini araştırmaya koyulurlar.

Başrol oyuncular: Park Bo Young, Ahn Hyo Seop, Lee Sung Jae

Bu listeyi zaten izlediniz mi? Bana yeni öneriler lazım diyorsanız 10 doğaüstü Kore dizisine bakmaya ne dersiniz?

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler