Yabancı Dizi Önerileri

Beauty and the Beast Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: Beauty and the Beast

Yayınlanma Tarihi: 2012-2016

IMDb Puanı: 7.1

Dizisel.com Puanı: 7.3

Tür: Dram, Gerilim, Romantik

Sezon Sayısı: 4 sezondan oluşmaktadır.

SonuçBoş zamanda izlenebilir.

Beauty and the Beast Konusu

Daha önce aldığı davaları başarıyla kapatmayı bilen ve oldukça da güzel olan dedektifimiz Catherine, annesinin silahlı adamlar tarafından öldürülüşüne tanık olmuştur. Bu olayın ardından oldukça sarsılan Catherine, annesinin katili olan kişilerin kendisini de öldürmeyi planladığı bir anda, ne olduğunu bilmediği bir yaratık tarafından kurtarılmıştır. Olayın görgü tanıkları ve davayı inceleyen dedektiflerin, Catherine’i kurtaran bir çeşit hayvan olduğu fikrinde birleşseler de, aslında Catherine’i kurtaran bir insandır.

Hikayenin diğer tarafında bulunan Vincent ise,  hayatının son yıllarını sosyal bir yaşamı olmadan, toplumdan saklanarak geçirmiştir. Derin bir öfke hissettiği an yaratığa dönüşmesi ve hareketlerini kontrol edemez hale gelmesi sebebi ile insanlara zarar vermemek için bu yolu seçse de, Catherine’in onun izini bulması ve aralarında başlayan enteresan ilişki ile bu durum sona ermiştir. Diziyi izledikten sonra görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın. Ayrıca bir önceki yabancı dizi önerimiz olan Haven dizisine göz atabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Editör Yorumu

Beauty and the Beast, Amerika’nın “CW” kanalında 2012 yılında gösterime giren ve 4 sezon boyunca ekranlarda yerini alan, gerilim, korku, fantastik ve polisiye gibi türleri barındıran bir yapımdır. İlk iki sezonun 22’şer bölümden oluşan dizinin 3. sezonu 13 bölüm sürmüş ve nihayetinde 4. sezon ile final yapmıştır. Beauty and the Beast, yine 1987-1990 yılları arasında yayınlanan ve aynı adı taşıyan dizinin, günümüze uyarlanarak yeniden düzenlenmiş halidir. O zamanlar ülkemizde de, ilgiyle takip edilen dizinin, yeni haliyle eski senaryodan biraz daha farklı bir yol izlediğini söylersek yanılmış olmayız. Dizide güzel ve çirkini, Kristin Kreuk ve Jay Ryan canlandırırken, yapımcı koltuğunda ise Ron Koslow oturmaktadır.

Oyuncu Kadrosu

Jay Ryan (Vincent Keller) - Beauty and the Beast                            Kristin Kreuk (Catherine Chandler) - Beauty and the Beast
Jay Ryan                             Kristin Kreuk
Vincent Keller                  Catherine Chandler
Nina Lisandrello (Tess Vargas)                          Austin Basis (J.T. Forbes)
Nina Lisandrello                 Austin Basis
Tess Vargas                      J.T. Forbes
Nicole Anderson (Heather Chandler)
Heather Chandler

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu