Başarılı Aktris Kim Go Eun’un Rol Aldığı 12 Dizi ve Film

3 dk okuma süresi

29 yaşındaki aktris Kim Go Eun‘un sinema kariyerine sadece sekiz yıl önce başladığına inanır mısın? Evet, Go Eun 21 yaşında başladı ama o zamandan beri çok aranan ve övülen bir oyuncu haline geldi! 2012’de ‘En İyi Yeni Kadın Oyuncu’ dalında Blue Dragon Ödülü’nü kazandı ve 2016’da TV’de En İyi Yeni Kadın Oyuncu dalında Baeksang Sanat Ödülü’ne layık görüldü. Onu hepimiz Goblin’den tanıyoruz ve yakın zamanda The King: Eternal Monarch dizisinde Lee Min Ho ile beraber yer aldı. Çok fazla dizilerde yer almasa da sinema kariyeri açısından pek çok yapımda yer aldığını söyleyebiliriz.

Kim Go Eun

Go Eun’un gelecekteki projeleri için çok heyecanlıyız! Bu arada geçmişte yer aldığı bazı dizi ve filmleri sizler için hazırladık.

A Muse (2012)

A Muse (2012)

Go Eun’un rolü: Lee Jeok-yo (Park Hae Il) adlı eski bir şairi arayan 17 yaşındaki bir öğrenci rolüyle karşımıza çıkıyor. Şair, kayda değer yaş farklılıklarına rağmen ondan etkilenir. Jeok-yo’nun koruyucusu Ji-woo’nun (Kim Mu Yeol) da ona aşık olması sayesinde bu bir aşk üçgenine dönüşür.

Monster (2014)

Monster (2014)

Go Eun’un rolü: Küçük kız kardeşi, Tae-soo (Lee Min Ki) tarafından öldürülen Bok-soon adında bir kızdır. Kız kardeşinin intikamını almaya yemin eder ve onun peşine düşer.

Coin Locker Girl (2015)

Coin Locker Girl

Go Eun’un rolü: Tefeciler tarafından yetiştirilen Il-young + “Anne” adlı bir kadın (Kim Hye Soo). Filmin konusu; Il-young, bir borçlunun oğluna yaklaşmak ve sonunda onu öldürmekle görevlendirilir. Ama bunu yapamazsa ne olur?

The Advocate: A Missing Body (2015)

The Advocate A Missing Body (2015)

Go Eun’un rolü: “Bedensiz bir cinayet davasına” karışan bir savcı rolündedir. Mydramalist’e göre, eski erkek arkadaşı şüpheli katili temsil eden avukat olur.

Memories Of The Sword (2015)

Memories Of The Sword (2015)

Go Eun’un rolü: Bu tarihi dövüş sanatları filminde Hong-ee rolünü oynuyor. Hong-ee, kılıç dövüşü konusunda doğal bir yeteneğe sahiptir ve güvenilir bir arkadaşı tarafından ihanete uğrayan bir kılıç ustasının kızı olduğu ortaya çıkar.

Canola (2016)

Canola (2016)

Go Eun’un rolü: Jeju Adası’nda bir kadın dalgıç olan büyükannesiyle 12 yıl sonra yeniden bir araya gelen Hae-Ji adında bir kız.

Cheese In The Trap (2016)

Cheese in the Trap

Go Eun’un rolü: Yakışıklı bir sınıf arkadaşıyla (Park Hae Jin) tanışan Hong Seol adında bir üniversite öğrencisidir. O “her yönden mükemmel” arkadaşının kibar tavrının arkasında “kötü niyetli düşünceler” saklayıp saklamadığını merak ediyor.

Goblin (2016)

Goblin (2016)

Go Eun’un rolü: Ji Eun Tak adında neşeli bir lise öğrencisidir. Goblin Kim Shin’in (Gong Yoo) yıllardır aradığı gelinidir. Kim Shin’in yüzyıllardır göğsüne saplanmış kılıcı çekerek ölümsüzlüğüne son verebilecek tek kişi odur.

Sunset In My Hometown (2018)

Sunset In My Hometown (2018)

Go Eun’un rolü: Viu, bu filmde başarısız bir rapçinin (Park Jung Min) hasta babasını ziyaret etmek için memleketine döndüğünü yazıyor. Go Eun’un karakteri Sun Mi de dahil olmak üzere geride bıraktığı arkadaşlarıyla yeniden bağlantı kurar.

Tune In For Love (2019)

Tune In For Love (2019)

Go Eun’un rolü: Yanlış zamanda Hyun Woo (Jung Hae In) ile karşılaşmaya devam eden Mi Soo adında bir üniversite öğrencisidir. İlk önce bir fırında çalışırken tanışırlar ve radyo şovu Yoo Yeol’un Müzik Albümü ile bağ kurarlar.

The King: Eternal Monarch (2020)

The King Eternal Monarch (2020)

Go Eun’un rolü: Paralel bir evrenden imparator olduğunu iddia eden Lee Gon (Lee Min Ho) ile tanışan Tae Eul adlı bir polis dedektifidir. Çift rolde yer alan Go Eun, Lee Gon’un dünyasından bir hırsız olan Luna’yı da canlandırıyor.

Hero (-)

Go Eun’un rolü: Son imparatoriçenin öldürülmesine tanık olan bir mahkeme hanımıdır. Soompi’ye göre bu müzikal film, idam cezası aldıktan sonra şehit olan Koreli bir bağımsızlık aktivistinin hikayesini konu alıyor.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi