İdoller

Bang Chan (Stray Kids)

Stray Kids Bang Chan kimdir? Christopher Chan Bang, daha çok Bang Chan olarak bilinir, Güney Koreli bir şarkıcı, rapçi, bestecidir. JYP’nin aynı adı taşıyan hayatta kalma şovu aracılığıyla kurulan K-pop grubu olan Stray Kids lideridir. Bang Chan, 25 Mart 2018’de Stray Kids ile çıkış yaptı.

Sahne Adı: Bang Chan
Gerçek Adı: Christopher Chan Bang
Doğum Yeri: Güney Kore
Doğum Günü: 3 Ekim 1997
Boyu: 171 cm
Kilosu: 65 kg
Kan Grubu: O
Burç: Terazi

Bu yazıda sizlere K-pop grubu Stray Kids lideri Bang Chan hakkında bilgiler, eğlenceli gerçekler ve pek çok detayı hazırladık.

Stray Kids Bang Chan Kimdir?

Bang Chan, 3 Ekim 1997’de Seul, Güney Kore’de doğdu.  Ailesi, çok küçükken Avustralya’nın Sidney kentine taşındı, bu nedenle hem Güney Kore hem de Avustralya vatandaşlığına sahiptir.

Bang Chan, başlangıçta Seul’de küçük erkek kardeşi (Lucas), kız kardeşi (Hannah) ile birlikte, eski bir yüzücü olan, bugün kendi yüzme kulübüne sahip olan babaları ve ev hanımı olan anneleri tarafından büyütüldü.

Bang Chan Kimdir

Aile, Güney Kore’ye geri dönmeden önce Avustralya’da beş kez taşındı. Bang Chan, babası tarafından çok erken yaşta yüzmeye başlamak için motive edildi. İlkokula başladığı zaman, ilkokul yüzme karnavalında 50 metre serbest stil yüzme rekorunu kıran hevesli bir yüzücüydü.

Şarkıcı olmaya karar verdiğinde 13 yaşındaydı çünkü insanların iyi vakit geçirmesine yardımcı olmak istiyordu. 2010 yılında JYP Entertainment ile anlaşma imzaladıktan sonraki yedi yıl boyunca şarkı söylemeye çalıştı.

Aynı zamanda Newtown Lisesi’nde şarkı söylemeye çalışıyordu. Sahne Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra Cheongdam Lisesi’ne gitti. 2011’de üniversiteye girdikten sonra, ailesinin beklemesine rağmen bir üniversiteye kaydolmadı. Bunun yerine müzik endüstrisinde yükselmeyi seçti.

Stray Kids Üyesi Olarak Müzik Kariyeri

2017’de JYP Entertainment, kendi adını taşıyan erkek grubunun üyesi olacak erkekleri seçmek için bir yarışma şeklinde realite TV programı “Stray Kids”i başlattı. Sonunda dokuz kişi seçildi: Bang Chan, Lee Know, Han, Changbin, Felix, Hyunjin, I.N, Seungmin ve Woojin. Fakat Woojin daha sonra bilinmeyen nedenlerle Ekim 2019’da ayrıldı. Grubun kuruluşu, müzik videolarının yayınlandığı 17 Ekim’de resmileştirildi. “Hellevator” dijital bir single olarak çıkış yaptılar. 

Bang Chan Hakkında Bilgiler
Bang Chan Hakkında Bilgiler

2020 yılında solo olarak söylediği şarkı Youtube üzerinde yayınlandı. Dinlemek isterseniz:

Bang Chan sadece Stray Kids lideri değil, aynı zamanda Stray Kids üyesi olacak JYP stajyerlerini tek başına seçen kişidir. Stray Kids’in neredeyse tüm şarkılarını 3RACHA, Changbin ve Han’daki üçlü ortaklarıyla birlikte besteledi.

Bang Chan Sevgilisi Var mı?

JYP Entertainment, şarkıcılarına flört yasağı koydu. Yani Stray Kids’teki erkeklerin hiçbir kızla çıkmalarına izin verilmiyor. Çünkü bu durumun çoğunlukla gruplarının popülaritesi üzerinde olumsuz bir etkisi olacağı ve onların odaklanmasına neden olabileceği düşünüldü.

Stray Kids Lideri Bang Chan

Bununla birlikte, internette dolaşan üç üyenin gizlice çıkıyor olabileceğine dair söylentiler var, ancak bunlar doğru çıkarsa, büyük olasılıkla gruptan çıkarılacaklar. Bu da Chan’ın bekar olmasının nedenlerinden biri. Gruptaki yerini kaybetme riskini almak istemiyor.

Bir zamanlar lise sevgilisiyle bir ilişkisi olduğuna ve ikilinin bilinmeyen nedenlerle ayrılmadan önce bir yıl sürdüğüne inanılıyor.

Bang Chan Hakkında Tüm Bilgiler

 • Bang Chan, iyi gelişmiş karın kasları ile tanınır ve beş yılı aşkın bir süredir spor salonunda her hafta dört ila beş antrenman seansı yapıyor, dolayısıyla kaslı vücudu var.
 • Çeşitli sporları yapabilir ve boş zamanlarında koşmayı da sever.
 • Bang Chan, ana hobilerinden biri olan dans etmeyi de seviyor. En sevdiği iki stil, son 10 yıldır uyguladığı bale ve modern.
 • Yeni diller öğrenmekle ilgileniyor. İngilizce, Japonca, Korece ve Çince Mandarin konuşabiliyor.
 • Bang Chan son derece sosyaldir ve uzun süre Los Angeles’ta yaşamasına rağmen dünyanın her yerinden arkadaşları vardır.
 • Yağmurlu günlerde güneşi tercih etse de, sonbaharın getirdiği renklere aşık olduğu için en sevdiği mevsimdir.
 • En sevdiği müzisyen Drake, en sevdiği parfüm Versace Eros ve en çok yemeyi sevdiği yemek tavuk.
 • Chan bir hayvan aşığıdır ve Berry adında bir King Charles Spaniel evcil köpeği vardır.
 • Seyahatlerini planlamayı sever ve büyük bir film hayranı olmasına rağmen, yeni yerler keşfetmeyi tercih ettiği için seyahat ederken izlemeyi sevmez.
 • Bang Chan en sevdiği renk olarak lacivert olduğunu açıkladı.
 • Sloganı “Sadece keyfini çıkarın” dır.

Son derece yetenekli Stray Kids lideri Bang Chan hakkında sizin için topladığımız tüm bilgiler bu kadar. O çok yetenekli ve tatlı ve sevecen kişiliği onu mükemmel biri yapıyor. Eklemek istedikleriniz varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu