Backstreet Rookie Konusu | Oyuncular | Yorum

3 dk okuma süresi

Drama: Backstreet Rookie / Convenience Store Saet-Byeol

Hangul: 편의점 샛별이

Yayın Tarihi: 2020

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 8.2

Dizisel.com Puanı: 6.0

Tür: Komedi, Romantik, Dram

Bölüm Sayısı: 16 Bölüm / Fragman

Yönetmen: Lee Myung-Woo

Senarist: Hwalhwasan (webcomic), Geumsagong (webcomic), Son Geun-Joo

Backstreet Rookie Konusu

Dizi, 24 saat açık olan bir markette müdür olan Choi Dae‑hyun (Ji Chang Wook) ile markette  görevli Jung Saet‑byul (Kim Yoo‑jung) arasındaki ilişkiyi konu almaktadır.

Dae‑hyun ile Saet‑byul yıllar önce tesadüfen karşılaşırlar. 3 yıl sonra işlere yetişemeyen Dae‑hyun gece markette duracak birini işe almak için ilan koyar ve Saet‑byul ile tekrar karşılaşarak beraber çalışmaya başlarlar.

Karakterler

Choi Daehyun: Oldukça yakışıklı ve kızlar arasında popüler bir market yöneticisidir. Ailesinin marketini işletmeden önce büyük bir şirkette çalışmış fakat ayrılmıştır. Yoo Yeon‑joo ile 2 yıllık bir ilişkisi vardır. Marketteki işlere yetişemeyince Saet‑byul’u yanında çalışması için işe alır.

Jung Saetbyul: Ailesini kaybettikten sonra kız kardeşiyle beraber yaşamaktadır. Babasından dövüş sanatları konusunda iyi bir eğitim almıştır. Öğrencilik yıllarında birçok sorunla karşılaşmıştır. Kardeşine destek olabilmek için birçok farklı işte çalışmaktadır.

Backstreet Rookie oyuncuları

Backstreet Rookie oyuncuları

Yoo Yeonjoo: Zengin bir ailenin kızıdır. Büyük bir şirkette tanıtım, pazarlama bölümünde çalışmaktadır. Dae‑hyun ile uzun bir ilişkisi olmasına rağmen ailesiyle tanıştırmamıştır.

Kang Jiwook: Dizide ünlü bir oyuncuyu canlandırmaktadır. Saet‑byul ile çocukluk arkadaşıdır.

Jung Eunbyul: Saet‑byul’un kız kardeşidir. Stajyer olarak bir idol grubunda çıkış yapmak için çalışmaktadır.

Editör Yorumu

Backstreet Rookie konusu itibariyle oldukça zayıf bir hikâye ile bizleri karşılıyor. Komedi yönünde eğlenceli sahneler olsa da yeterli olduğunu düşünmüyorum. Potansiyel bir aşk hikâyesi olsa da bunu o kadar geç ekranlara getiriyorlar ki dizinin büyük bir kısmında hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.

Ji Chang Wook daha çok oynadığı güçlü karakterle sevilen ve desteklenen bir oyuncuydu. Healer, The K2 gibi aksiyonu içerisinde barındıran dizilerde çok başarılı performans göstermiştir. Fakat son yıllarda daha durağan, sakin ilerleyen Melting Me Softly ve Backstreet Rookie gibi dizilerde yer alıyor. Şahsen bu tarz dizilerde çok başarılı olduğunu düşünmüyorum.

Kim Yoojung ise oyunculuğunu baya geliştirmiş. Rolüyle bütünleşmiş ve karakteri iyi yansıttığını düşünüyorum. Romantik, komedi dizilere yakışıyor. İleride daha büyük projelerde yer alarak adından sıklıkla söz ettirecektir.

Sonuç olarak; çok beğenmediğim bir dizi olsa da vakti olanlar bir göz atabilirler. Fakat izlemezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. Ji Chang Wook’un özüne dönüp aksiyon, romantik dizi türüne dönmesi dileğiyle…

Backstreet Rookie konusu

Backstreet Rookie konusu

Dizi Hakkında Notlar

Konusu itibariyle Webcomic uyarlamasıdır.

The King: Eternal Monarch dizisinden sonra gösterime girmiştir. Yani SBS kanalında Cuma ve Cumartesi günleri yayınlanmıştır.

Backstreet Rookie Oyuncuları

Ji Chang-wook (Choi Dae-hyun)
Choi Dae‑hyun
Kim Yoo-jung (Jung Saet-byul)
Jung Saet‑byul
Han Sunhwa (Yoo Yeon-joo)
Han Sunhwa
Yoo Yeon‑joo
Kim Min-kyu (Kang Ji-wook)
Kim Min‑kyu
Kang Ji‑wook
Ahn Sol-bin (Jung Eun-byul)
Ahn Sol‑bin
Jung Eun‑byul

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x