Aynı Zamanda Başarılı Aktör Olan 10 Erkek K-Pop İdolü

4 dk okuma süresi

Oyuncuya dönüşen çok yönlü kadın idollerden bazılarını hazırladıktan sonra, şimdi erkek meslektaşlarına dönüyoruz. Sevdiğimiz çok yetenekli k-pop idolleri olarak dizi ve beyazperde’de yer alan bazı oyuncuları Dizisel takipçileri için hazırladık.

Seo In Guk

Seo In Guk

Seo In Guk, 2009 yılında Mnet’in yetenek gösterisi Superstar K’nin ilk sezonunu kazandıktan sonra şarkıcı olarak başladı. Sonunda oyunculuğu üç yıl sonra denedi ve ilk olarak Reply 1997’de (2012) oyunculuğunu kanıtladı. O zamandan beri, The Master’s Sun (2013), Shopaholic Louis (2016) ve The Smile Has Left Your Eyes (2018) gibi birçok başarılı Kore dizisinde rol aldı.

Choi Siwon (Super Junior)

Choi Siwon

Choi Siwon, çok beğenilen erkek grubu Super Junior’ın bir üyesi olarak uluslararası ün kazandı. Daha sonra oyunculuk kariyerine devam etti ve sonunda 2010 romantik komedi Oh! My Lady gibi büyük bir dramada başrol kazandı. Siwon’un şimdiye kadarki diğer büyük dizileri arasında Revolutionary Love (2017), My Fellow Citizens (2019) ve Park Seo Joon‘la birlikte She Was Pretty (2015) yer aldı.

Park Hyung Sik (ZE: A)

Park Hyung Sik

ICYDK, Strong Girl Bong-Soon yıldızı Park Hyung Sik, eğlence sektörüne dokuz kişilik erkek grubu ZE: A’nın bir üyesi olarak girdi. Siwon gibi o da şarkı söylemek ve oyunculuk arasında bir denge kurdu, ancak şimdi çoğunlukla oyunculuğu ile tanınıyor. Başlıca yer aldığı yapımlar arasında Hwarang: The Poet Youth Warrior (2016), Suits (2018) ve High Society (2015) ‘de başrol olarak yer alıyor. Lee Min Ho hayranları, Hyung Sik’i The Heirs‘teki (2013) Jo Myung-soo rolüyle de tanıyabilir.

Cha Eun Woo (Astro)

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo‘nun Astro ile çıkış yapmasının üzerinden sadece dört yıl geçti, ancak şarkıcının ilk kez bir aktör olarak başladığını biliyor muydunuz? Her ne kadar söz konusu durum, Song Hye Kyo ile 2014 draması My Brilliant Life’daki küçük bir kamera sahnesi için olsa da başlangıç için gayet iyiydi. Bununla birlikte, oyunculuk kariyeri, JTBC draması My ID is Gangnam Beauty‘nin başrolünü üstlendikten sonra 2018 yılında daha da yükseldi. Ayrıca onu tarihi dizi Rookie Historian Goo Hae-ryung (2019) ve yakında yayınlanan tvN dizisi True Beauty‘de görebilirsiniz.

Ok Taecyeon (2PM)

Taecyeon

2 PM’nin ana rapçisi Ok Taecyeon, oyunculuğuna 2010 dizisi Cinderella’s Sister’da yardımcı bir rolle başladı, sadece bir yıl sonra Dream High’da (2011) Hyun Shi Hyuk olarak büyük yükseliş yaptı. O zamandan beri müthiş bir başrol oyuncusu olarak bahsedildi ve 2013 suç dizisi Who Are You’da başrol oynadıktan sonra şöhreti daha da arttı. Taecyeon’u görebileceğimiz diğer yapımlar arasında Wonderful Days (2014), Bring It On, Ghost (2016) ve Save Me (2017) yer alıyor.

D.O. (Exo)

D.O. (Exo)

Oyunculukta şansını başarıyla deneyen bir diğer erkek grubu üyesi de Exo’nun D.O. (Doh Kyung Soo). Vokalistin It’s Okay, That’s Love (2014) dizisindeki destekleyici rolü için ilk oyunculuğu eleştirmenlerden olumlu tepkiler aldı. Öyle ki 51. Baeksang Sanat Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ödülünü bile kazandı. O zamandan beri web dizisi Be Positive (2016) ve tvN tarihi romantik komedi dizisi 100 Days My Prince’de (2018) başrol olarak yer aldı.

Park Jinyoung (GOT7)

Park Jinyoung (GOT7)

GOT7 ile çıkış yapmadan önce Park Jinyoung, 2012’de Dream High’ın ikinci sezonunda destekleyici bir rolle ilgi odağı haline geldi. Erkek grubu olarak başarılı olurken, oyunculuk kariyerine birkaç küçük adımla devam etti. This Is My Love (2015) ve Legend of the Blue Sea (2016) gibi dizilerde yer aldı. Jinyoung sonunda ilk başrolünü 2018’de fantastik romantik dizi He Is Psychometric’te aldı.

Lee Joon (MBLAQ)

Lee Joon (MBLAQ)

Lee Joon, MBLAQ erkek grubu üyesi olarak kendisine bir isim yapmış olsa da, geniş oyunculuk repertuarıyla onu daha iyi tanıyor olabilirsiniz. Şarkıcı ve oyuncu, onu 1. Wildflower Film Ödülleri’nde En İyi Erkek Yeni Başlayan ödülünü kazanmaya götüren 2013 yapımı Rough Play filmindeki rolüyle erkenden tanındı. Lee Joon’un diğer başrolleri arasında Mr. Back (2014) ‘de Choi Dae-han, The Vampire Detective (2016)’ da Yoon San, My Father is Strange (2016) ‘da Ahn Joong-hee yer alıyor.

Kim Hyun Joong (SS501)

Kim Hyun Joong (SS501)

Kim Hyun Joong, Boys Over Flowers’ta Yoon Ji-hoo olarak tanınmadan önce kariyerine SS501 erkek grubu üyesi olarak başladı. BOF’un başarılarının ardından oyuncu, Playful Kiss (2010), Inspiring Generation (2014) ve When Time Stopped (2018) filmlerinde rol aldı.

Yook Sung Jae (BTOB)

Yook Sung Jae (BTOB)

BTOB’den Yook Sung Jae, Who Are You School: 2015’de ilk başrolünü oynamadan önce bir dizi ufak tefek kamera sahnesinde göründü. Bunu, The Village: Achiara’s Secret (2015), Goblin (2016) ve geçen sene yayınlanan Hwang Jung Eum ile birlikte Mystic Pop-Up Bar’da başrol oynadığı diğer büyük çekimler takip etti.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi