Arthdal Chronicles

5 dk okuma süresi

Arthdal ​​Chronicles yılın en çok beklenen Kore dizilerinden biriydi. Kore’nin ilk eski zaman fantastik dizisi diyebiliriz.

Hallyu’nun en iyi oyuncularından biri olan Song Joong Ki ve aktris Kim Ji Won bu proje için yeniden bir araya geliyor. Daha önce, dünya çapında popüler dizi Descendants of the Sun (2016) ‘da rol aldılar, Song Joong Ki ve Song Hye Kyo ana başrollerdi ve Kim Ji Won ve Jin Goo ikinci ana başrollerdi. 3 yıl sonra tekrar bir araya geliyorlar.

Arthdal Chronicles oyuncuları

Song Joong Ki, Sungkyunkwan Scandal ve The Innocent Man gibi birçok tanınmış dizide rol aldı. Kim Ji Won ayrıca harika oyunculuk becerilerini kanıtlamış ve Fight For My Way dizisiyle popülerlik kazanmıştı.

Sadece oyuncu kadrosu Kore dizi topluluğunu heyecanlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda olay örgüsünün özgünlüğü ve devasa bütçe de izlemek için sebepler arasında yer alıyor! Bütçe hakkında daha fazla ayrıntı için notlar kısmına bakın.

Arthdal ​​Chronicles konusu, oyuncuları, fragman, reyting oranları, ödüller gibi pek çok detayı sizler için hazırladık.

Arthdal Chronicles

Tür: Fantastik, Dram, Tarih

Yönetmen: Kim Won Seok

Senarist: Kim Young Hyun, Park Sang Yeon

Başlama Tarihi: 1 Haziran 2019

Bölüm Sayısı: 18 bölüm

Arthdal Chronicles Konusu

Arth adındaki topraklar için mücadele eden Saram ve Neanthaller arasında savaş çıkar. Bu savaşı Saramlar kazanır ve 10 yıl süren av başlar. Bu av sırasında tüm Neanthaller ve çocukları (Iguta) öldürülür. Fakat bir anne çocuğunu kaçırıp Wahan halkı arasında saklanmayı başarır.

Fragman

Arthdal ​​Chronicles Oyuncuları

Başrol oyuncuları: Song Joong Ki, Kim Ji Won, Jang Dong Gun ve Kim Ok Bin

Yardımcı rollerde ise; Kim Eui Sung, Lee Do Kyung, Jo Sung Ha, Park Byung Eun, Park Jin, Park Hae Joon, Go Na Hee, Song Jae Ryong ve Kim Choong Gil gibi oyuncular rol almıştır.

Song Joong Ki (Eun Seom)

Arthdal Chronicles Song Joong Ki (Eun Seom)

Asaho ve Neantal Ragazeu’nun oğludur. Iarc ülkesindeki Wahan kabilesinin üyesi ve Arthdal’a yabancıdır.

Doğduğu gün, Arthdal ​​kehanetinde toprağa felaket getiren bir lanet getirebileceği anlamına gelen mavi bir yıldız ortaya çıktı. Hayatını kurtarmak için annesi Asaho, Arthdal’dan kaçmak için savaştı. Büyürken birçok zorluğa katlandı. Ebeveynlerini kaybettikten sonra Wahan kabilesine katıldı ve üye olarak yetiştirildi. Eşsiz doğası nedeniyle, benzersiz bir görünüme, kişiliğe ve olağanüstü yeteneklere sahiptir.

Song Joong Ki hayranı mısınız? Öyleyse başarılı aktör hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için hazırladık.

Kim Ji Won (Tan Ya)

Arthdal Chronicles Kim Ji Won (Tan Ya)

YeolSon’un kızı, Wahan kabilesinin saf soyundan gelmektedir. Tıpkı Eun Seom gibi, aynı mavi yıldızın altında doğdu.

Eun Seom ile aynı gün doğdu ve annesi onu doğururken öldü. Bilge ve güçlü bir savaşçıdır. Normal insanların hayal edemediği günlerde, TanYa saf kanı nedeniyle yetenekle kutsanmıştı. Ancak, Eun Seom’un rüyaları da görebildiğini öğrendi. İlk başta şüpheli ve kıskançtı ama yavaş yavaş ona ilgi duyar.

Kim Ji Won’un rol aldığı diğer dizileri merak ediyor musun? Öyleyse hazırladığımız listeye göz atın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/lovestruck-in-the-city-aktrisi-kim-ji-wonun-yer-aldigi-8-kore-dizisi/

Jang Dong Gun (Ta Gon)

Jang Dong Gun (Ta Gon)

Arthdal ​​imparatorluğunun Generali Sanung’un ilk doğuşu. Hem edebiyatta hem de dövüş sanatlarında istisnai olan ve aynı zamanda Dacan biriminin başı olan dahi stratejist!

Neantallere karşı büyük savaşı kazanan kahraman odur. O Saenyeok Kabilesinden. Arthdal’ın ünlü bir savaş kahramanıdır. 20 yıl süren savaşlara liderlik etti. Savaşta yeteneklidir. Arthdal ​​şehir devletinin temelini atmak için gücünü yavaş yavaş artırdı.

Kim Ok Vin (Tae Al Ha)

Kim Ok Vin (Tae Al Ha)

Mihol kabilesinin aşiret şefinin kızıdır.  Oldukça hırslı biridir. Arhdal’a yerleşmeden önce uzak bir ülkeden geliyor. İmparatoriçe olarak gücünü artıran Arthdal’daki ilk kadındır. Aynı zamanda Arthdal’daki en güzel kadınlardan biridir. TaGon’un siyasi müttefiki ve gücü var.

Dizi Hakkında Notlar

Kore dizilerinin çoğundan farklı olarak, dizi yeni bir sistemde yayınlanıyor. Her biri 6 bölümden oluşan sezonlar halinde ekranlara getirildi.

1. part: Kehanetin Çocukları, 2. part: Gökyüzü Tersine Döndü, Yükselen Ülke ve 3. part: Arth, Tüm Efsanelerin Başlangıcı.

İlk olarak dizinin adı “Aseudal” idi.

Song Joong Ki ve Kim Ji Won (Arthdal)

 

Prodüksiyonun bir kısmı Brunei’de yapıldı. Çekimlerin bir başka bölümü de Gyeonggi Eyaleti, Seul’un güneyinde bulunan Osan şehrinde yapıldı. Dizi için bir set oluşturdular ve Aralık 2018’den beri çekimler yaptılar.

Asadal adlı mistik şehir GoJoseon’a (MÖ 2333 – MÖ 108) gönderme yapıyor.

Arthdal Chronicles Jisoo 2. part 1. bölümde konuk oyuncu olarak rol almıştır. BLACKPINK üyesi Sae Na Rae karakteriyle ekranlara gelmiştir.

Arthdal Chronicles Jisoo

Dizi, Mr. Sunshine, Memories of the Alhambra ve daha fazlasının yapımcılığını üstlenen ünlü Studio Dragon tarafından yapıldı. Arthdal ​​Chronicles’in üretim maliyeti 40 milyar KRW’den fazladır (veya yaklaşık 35,250,000 USD).

Arthdal Chronicles Reyting Oranları

Arthdal Chronicles ilk bölümünde %6.7 reyting alarak ekranlara giriş yapmıştır. Devam eden bölümlerde aynı şekilde %6 ve %7 arasında reyting oranlarına sahiptir. Dizi bütçesi düşünüldüğünde kablolu tv kanalında yayınlanmasına rağmen reyting’de çift sayıları görememesi hayal kırıklığı yaratmış ve beklentiler karşılamamıştır. Fakat buna karşın dizi uluslararası alanda oldukça beğeni toplamış ve özellikle Netflix platformu ile geniş kitleler tarafından izlenmiştir.

Ödüller

 1. 2018 Kore İlk Marka Ödülleri: 2019’un En Çok Beklenen Draması
 2. Asya Sanatçı Ödülleri: Yılın Erkek Oyuncusu (Daesang) (Jang Dong-gun)
 3. 9. Kore Dalga Ödülleri: Kültür Turizmi Büyük Ödülü (Osan)

FAQ

Her biri 6 bölümden oluşan 3 part şeklinde yayınlanmıştır. Toplam 3 sezon ve 18 bölümden oluşmaktadır.

Çekimlerin büyük kısmı bir Asya ülkesi olan Brunei'de yapılmıştır. Güney Kore'de ise Osan şehri kullanılmıştır.

Yapılan Yorumlar
 • Meryem dedi ki:

  Başlarda hikayeyi takip etmekte zorlanabileceğiniz Kore dizisi. Sakin kafa ile arka arkaya izlemeniz özellikle tavsiyedir. Karakter gelişimleri konusunda beğendiğim yapımlardan biridir. Herkesin kendine ait bir hikayesi var ve zamanla yaşanan olaylarla birlikte ruh halleri değişiyor. Şahane bir dizi!

 • sevim dedi ki:

  Temelini Kore mitolojisinden alan, tvN ve Netflix ortaklığında çekimleri tamamlanan Kore dizisidir. Mitolojide Kore’deki ilk krallık, kaplan kabilesi, insan kabilesi genelde anlatılır. Devamını merakla bekliyorum.

 • Yuksel colak dedi ki:

  Cok guzel birdizi devami istiyoruz

Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri