Arthdal Chronicles

Arthdal Chronicles Konusu ve Oyuncuları

İsim: Arthdal Chronicles

Yayın Tarihi:  2019 – 

IMDb Puanı: 8.1

Dizisel.com Puanı: 8.5

Tür: Fantastik, Romantik , Dram , Aksiyon, Fantastik Tarih

Bölüm Sayısı: 18

Devam Ediyor Mu: Evet

Yönetmen: Kim Won-Suk

Senarist: Kim Young-Hyun, Park Sang-Yeon

İçerik

Arthdal Chronicles Konusu

Arth adındaki topraklar için mücadele eden Saram ve Neanthaller arasında savaş çıkar. Bu savaşı Saramlar kazanır ve 10 yıl süren av başlar. Bu av sırasında tüm Neanthaller ve çocukları (Iguta) öldürülür. Fakat bir anne çocuğunu kaçırıp Wahan halkı arasında saklanmayı başarır.

Editör Yorumu

Arthdal Chronicles dizisi fantastik kurgu anlamında gerçekten başarılı dizilerden bir tanesi. Uzun zamandır Güney Kore yapımı böyle yüksek bütçeli diziler çıkmıyordu. Dizide kullanılan mekanlar, kıyafetler, karakterler ve şarkıları beğendiğimi söyleyebilirim. Klasik romantik komedi dizilerden sıkıldıysanız bu karmaşık dünyaya adım atmanız size iyi gelebilir.

Dizi hakkında olumlu düşünsem de biraz ağır ilerlemesi ve bölüm süresinin uzunluğunu beğenmedim. 18 bölümden oluşan bu dizinin her bölümü 1 saat 20 dakika. Kullanılan terimlere alışmak da zaman alabiliyor. Dizi yarım kaldı, umarım reytingler uğruna bu şekilde bırakılmaz. Çünkü çok güzel bir konusu var. Dizinin reytingleri ortalama düzeyde olduğu için bu kadar bütçeyle yetersiz görülebilir. Umarım devamını izleme şansımız olur.

Dizi Netflix ve tvN ortaklığında yapılmıştır.  Dizi hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmına bekliyorum.

Karakterler

Eun‑seom: Bir Iguta’dır. Her şeyden habersiz Wahan halkı arasında yaşamaktadır. Dudakları ve kanı mor renktedir. Rüya görebildiği için farklı olduğunu hissetmektedir. Wahan halkını korumak için elinden geleni yapacaktır.

Tanya: Halkının yeni koruyucu annesi adayıdır. Bunun için gerekli eğitimleri görmektedir. Eun‑seom ile çocukluktan beri beraberdir. Bazı yeteneklerini zamanla keşfeder.

Tagon: Büyük savaş sırasında halkının kahramanı olur. Zekasıyla Neanthalleri yenmeyi başarır. Birlik başkanının oğludur. Aşırı hırslı olduğu için yükselmek için elinden geleni yapar.

Taealha: Birlik liderlerinden birinin kızıdır. Aşırı hırslıdır ve Tagon ile aralarında ilişki vardır. Hedefi zirveye çıkmaktır.

Asa Ron: Halkın dini lideridir. Zamanla entrikalar karşısında zayıf kalır.

Saya: Eun‑seom’ın ikizidir. Tagon ve Taealha tarafından büyütülmüştür. Karakter olarak aşırı hırslı ve zekasını planlar üzerine kullanmaktadır.

Arthdal Chronicles Oyuncuları

Song Joong-ki (Eun-seom, Saya) - Arthdal Chronicles
Eun‑seom, Saya
Kim Ji-won (Tan-ya) - Arthdal Chronicles
Tanya
Jang Dong-gun (Ta-gon)
Jang Dong‑gun
Tagon
Kim Ok-bin (Tae Al-ha)
Kim Ok‑bin
TaeAlha
Nichkhun Buck HORVEJKUL
Nichkhun Buck HORVEJKUL

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir