Arthdal ​​Chronicles 2. Sezon Olacak mı?

2 dk okuma süresi

Hepinizin bildiği gibi Arthdal ​​Chronicles 22 Eylül 2019 tarihinde 18. ve son bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin son bölümünde ‘Arth efsanesi devam edecek’ şeklinde bir açıklamayla dizi aynı zamanda yarım kaldı. Bu da Arthdal ​​Chronicles 2. sezon olacak mı? sorusunu akıllara getiriyor.

Arthdal ​​Chronicles dizisi Netflix ve Güney Kore arasında yapılan en yüksek bütçeli dizilerden biri olmayı başardı. Dizi ile ilgili yapılan anlaşmaların 3 part olduğunu biliyoruz. Her kısım 6 bölümden oluşuyor ve 18. bölümün sonunda dizi ekranlara veda ediyor. Fakat yarım bir şekilde…

Son zamanlarda Netflix dizilerinde bunu görmekteyiz. Genelde izleyici tepkilerine göre devam dizisine karar veriyor olsalar da birçok orijinals diye geçen diziyi yarım bıraktı. Dizinin sıkı bir takipçisi olarak 2. sezon ile ilgili yabancı kaynakları araştırmaya başladım. En azından hikayenin bir sezon daha devam etmesini umarak bazı kaynaklara ulaştım. Şu an kesin olmamakla birlikte dizi ile ilgili görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

İlk Güncelleme : TvN tarafından bir kaynak serinin devamının çekileceğini onayladı. 2020 yılının ikinci döneminde (Eylül ya da Ekim) gibi çekimlere başlanılması beklenmektedir.

22/11/2020 – Üzücü Güncelleme: Dizi programı 2021 yılında yayınlanması şeklindeydi. Ancak son raporlara göre, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle üretim programı ertelenecek. Pandemi, prodüksiyon şirketinin bazı değişiklikler yapmasına neden oldu çünkü yurt dışında çekim yapamıyorlar, bu da prodüksiyon ekibinin aktörlerle programı yeniden düzenlemesi gerektiği anlamına geliyor. Hedef, diziyi gelecek yıl yayınlamaktı, ancak çekimler ertelendiği için programın erteleneceği bildirildi.

Bu nedenle, “Arthdal ​​Chronicles” ikinci sezonu 2021 yılından çıkarıldı. Bir sektör temsilcisi, “’Arthdal ​​Chronicles’ın ikinci sezonunun prodüksiyonu, mevcut durum göz önüne alındığında hemen karar verilmesi zor bir konu. Üretim durumu ve maliyet ilk sezondakilere eşit olacak, bu nedenle yapım şirketi çeşitli seçenekleri düşünüyor. ” Haberlerin ardından, dizinin yapım şirketi Studio Dragon, “İkinci sezon planlarında COVID-19 nedeniyle belirsizlik oluştu. Sürekli olarak üretim programını tartışıyoruz. ” Güncellemeler için bizi izlemeye devam edin!

Admin: Aşı ile normalleşme sürecine girilene kadar yeni bir açıklama gelmeyecektir. Program geriye atılmış olsa da normalleşme ile öne alınabilir. Yeni haberler geldikçe güncellemeye devam edeceğim.

Arthdal ​​Chronicles 2. Sezon Açıklaması

Bir röportajdan alıntıdır. ( Yapım şirketi tarafından )

‘‘ Arthdal ​​Chronicles 2. Sezon, yalnızca ekibin ve birçok izleyicinin desteklemesiyle mümkün olacaktır. Çeşitli koşulları gözden geçirip en kısa zamanda kesin kararı vereceğiz ve yapım ekibi Sezon 2’yi yapmak için ellerinden geleni yapacaktır.’’

Seri yenilenirse, Netflix’in yeni bölümleri çekebilmesi için bir ya da iki yıl zamana ihtiyacı olan bir yayınlama takvimi bekliyoruz.

Muhtemelen 2020 yılı içerisinde karar verilecek ve yeni takvim ona göre belirlenecektir. Konusu ve oyuncu kadrosu, kıyafetler ve müzikleri ile çok sevilen bu diziye hala başlamadıysanız dizi hakkındaki bilgilere göz atabilirsiniz: Arthdal ​​Chronicles

 

Yapılan Yorumlar
 • Mesle dedi ki:

  Lütfen yeni bir bilgi verin . Delirmek üzereyim. Ne zaman yeni sezon

  • Dizisel dedi ki:

   Özel bir kuruluş Eylül ya da Ekim aylarında çekime başlayacaklarını bildirdi. Ben de devamını çok merak ediyorum.

 • *dizi hemen yayınlanmazsa intahar edecek* dedi ki:

  Eylül de çekilmeye başlanırsa ne zaman bitecek çekimler . Ya ben kalp krizinden giderim.

  • Dizisel dedi ki:

   Şuan çekimler başlasa ertelenecekti. Virüs sebebiyle birçok ülkede dizi çekimleri ertelendiği için eylülde planlanması normal görünüyor.

 • Oguz dedi ki:

  Sizden haber bekliyoruz

 • hakan dedi ki:

  abi bu kadar güzel dizi olamazdı çok güzel bı dizi ama yarım kalmış devamını çekmelerini beklerim böle son olamaz resmen yarım kaldı

 • love tagon dedi ki:

  ya gerçekten studio dragon’ın sayfasına falan da baktım devamı gelsin lütfen. şok oldum son sahnede nasıl orada bırakabilirler? bu mümkün mü yahu. acilen yeni sezonun çıkması lazım. çok etkileyici bi diziydi. favorilerim arasına girdi. hatta o kadar etkilendim ki etrafta niruha diyerek selam veriyorum. yeni sezon gelmezse gerçekten üzülürüm. bunu çekenlere nasıl iletebilirim bilmiyorum ama iletmeye çalışacağım. çok başarılı bir dizi.

  • Dizisel dedi ki:

   Merhaba, 2. sezonu onaylandı, kesin olarak çekilecek. Dizi gerçekten standart kore dizilerinin dışına çıkmayı başarmış. Netflix ile beraber bütçesi yüksek dizileri umarım çoğaltırlar.

  • SENA dedi ki:

   hahahahah 🙂 Ben de baya etkilendim, şuan ikinci kez diziyi bitirmekten geliyorum,cidden ben de çıldırmak üzereyim. Bir an önce çekimmlere bari başlansın. Hiç bi diziyi bu kadar çılgınca beklediğim olmamıştı…

 • Sibel kaya dedi ki:

  Sabirsizlikla bekliyorum..

 • Gönül dedi ki:

  Lütfen seyirci desteği olması gerekiyorsa bir ling oluşturulup kamuoyu yoklaması yapılsın ve devamı çekilsin..bisürü tırıvırı sizi var bunun gibi daha hiç görmedim..

  • Dizisel dedi ki:

   Merhaba Gönül, serinin 2. sezonu kesin olarak onaylandı. Yıl sonu gibi çekimlere başlanıp 2021 yılında yayında olacaktır.

   • Lara dedi ki:

    Bu haber hayla geçerli mi?gerçektende 2021 yilinda yeni sezon çıkacak mi
    (Hayla merakla bekliyorum,insallah cikar 🙁 umarim bu yorumu gorup cevap verirsiniz )

    • Dizisel dedi ki:

     Merhaba. Evet haber geçerlidir. Kaynak olarak Mydramalist göz atabilirsiniz. Şu an için sadece 4 oyuncu kesinleşti. Bunlar da başrol oyuncular. Daha fazla detay gelince paylaşacağım.

     • Lara dedi ki:

      Bir yorumda eylül yada ekim aylarında çekimlerin baslayacagini soylemistiniz.Acaba çekimlerin tam olarak ne zaman başlayacağı hakkında bilginiz var mı?Bu aylarda sizce çekimler başlar mı?

     • Dizisel dedi ki:

      Maalesef tarih henüz kesinleşmedi. Beklentiler de Covid yüzünden gerçekleşmedi. Sebebi de yer alan oyuncular başka projelere de dahil oldular. Herkese uyan bir program yapılmadan çekimler zor gibi gözüküyor. Ayrıca 4 oyuncu dışında oyuncular da netleşmedi. Umarım uzun süre bekletmezler. 2021 yılı şuan için yayın tarihi olarak gözüküyor, ay belli değil.

 • Dizisel dedi ki:

  Yeni güncelleme eklenmiştir. Dizi programı 2021 yılından şimdilik çıkarıldı.

 • lesa dedi ki:

  Dizi 2022 de kesin olarak yayınlanacak yani eminiz demi

  • Dizisel dedi ki:

   Şuan için kesin bir bilgi bulunmamakta. Çekimler öne de alınabilir ya da 2022 yılına kalabilir. Covid süreci ve normalleşme belirleyici olacak gibi gözüküyor.

Bir Yorum Yapın

x