ANNA

Anna Filmi Konusu

İsim: Anna

Yayımlanma Tarihi: 2019

IMDb Puanı: 6.6

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Aksiyon, Gerilim, Suç

Film Süresi: 1 Saat 40 Dakika

Yapım Yeri: Fransa

Sonuç: Boş zamanda izlenebilir.

Anna Konusu

Geçmişte krallıklar, imparatorluklar arasında savaş çıkartan güzellikteki kraliçeleri ve kadınları duymuşsunuzdur elbet. İşte aynı bu güzellikte modern bir kadın ajanın hikayesini konu alıyor Anna. Anna Poliatova, en zorlu görevlerin üstesinden rahatlıkla gelebilen, işinde oldukça başarılı fakat eski sıradan ve monoton hayatını oldukça özlemiş, bu tehlikeli hayattan kurtulmaya çalışan güzel bir kadın. Görevlerinin üstesinden gelebilmek için her kılığa girebilen, her karaktere bürünebilen bu başarılı ajanın son görevi ise diğer yaptığı görevlere hiç ama hiç benzememektedir. Çünkü bu görevin sonunda eğer başarabilirse alacağı ödül, o özlem duyduğu eski sıradan ve huzurlu hayatıdır. Fakat bu görevin sonunda Dünya’nın iki süper gücünü karşı karşıya getirebilme ihtimali de bulunmaktadır. Sizce Anna bu görevin de üstesinden gelebilecek midir?

Karakterler

Anna: Rus asıllı bir tetikçidir. Hayati berbat bir haldeyken keşfedilir ve KGB için çalışmaya baslar. Başta anlaşması 5 yıl olsa da çıkmasına izin verilmez. Satranç konusunda yeteneklidir. Genç yaşta orduya katılmış fakat ailesinin ölümü yüzünden yarım bırakmıştır.

Lenny Miller: CIA için çalışmaktadır. Anna’yı kullanmak istese de zamanla ona aşık olur. Beden dili konusunda uzmandır.

Alex Tchenkov: Anna’yı KGB (Rus Teşkilatı) için ikna eden kişidir. Rusya için çalışmaktadır.

Olga: Örgütte görev yapan personeli koordine eden kişidir. Yıllardır ajan olarak çalışmaktadır.

Editör Yorumu

2019 yılının heyecanı yüksek filmlerinden bir tanesiydi. Suikast filmi sevenlere öneriyorum. Peaky Blinders dizisinden tanıdığımız Cillian Murphy ve Rus güzel Sasha Luss’un oyunculuklarını beğendiğimi söylemeliyim. Özellikle Sasha güzelliğiyle göz dolduruyor. Filmde bol bol ters köşe sahneler var. Sürekli geçmiş ve gelecek arasında bağlantı kuruluyor. Karakter gelişimleri zayıf olsa da film akıcı bir şekilde ilerliyor. Genel olarak satranç oyunu gibiydi. Film Fransa’nın Paris şehrinde geçmektedir. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

Anna Filmi Oyuncuları

Sasha Luss (Anna)
Sasha Luss
Anna
Luke Evans (Alex Tchenkov)
Luke Evans
Alex Tchenkov
Cillian Murphy (Lenny Miller)
Cillian Murphy
Lenny Miller
Helen Mirren (Olga)
Helen Mirren
Olga
Aleksandr Andreyeviç Petrov (Petyr)
Aleksandr Andreyeviç Petrov
Petyr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir