American Gothic

American Gothic Dizi Konusu

İsim: American Gothic

Yayınlanma Tarihi:  2016

IMDb Puanı:  6.7

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Dram, Gerilim, Gizem

Sezon Sayısı: 1 Sezon (CBS)

Bölüm Sayısı: 13 bölümden oluşmaktadır.

Sonuç: İptal Edildi

American Gothic Konusu

Dizi konusu itibariyle Boston şehrinde geçmektedir. Bu şehirde yaşayan saygın ve tanınmış bir ailenin aniden babalarını kaybetmeleri sonucu, ortada bir takım şüpheler belirmeye başlamıştır. Babanın ölümü her ne kadar normal gibi görünse de aslında gerçek hiç de öyle olmayacaktır. Çünkü ölen bu baba aslında bir seri katildir. Ve bu haber ailede tam bir şok etkisi yaratmış ve beraberinde bir yıkım getirmiştir.

Editör Yorumu

Yaz ayları geldi mi büyük prodüksiyonlar tatile girerler ve yerlerini daha küçük bütçeli ve fazla bir şey beklenmeyen diziler alır. Bu ülkemizde de, tüm dünyada da geçerliliğini koruyan bir durumdur. CBS kanalı da 2016 yılında American Gothic isimli bir projeye onay vermiş ve ekranlara taşımıştı. James Frey ve Corinne Brinkerhoff tarafından yaratılan dizi 22 Haziran 2016 tarihinde yayına başladı. İlk sezonu 13 bölüm yayınlandıktan sonra dizi iptal edilmiştir.

Yukarıda da belirttiğim gibi dizi aile draması, gizem ve gerilim ögelerini barındıran bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama ben işin “gizem” kısmının pek hakkının verilmediğini düşünüyorum. Oldukça kolay bir şekilde tahmin edilebilir bulduğum senaryoya sahip dizi bir de düşük tempoda ilerleyince ortaya biraz sıkıcı sayılabilecek bir yapım ortaya çıkmış olmaktadır. Yine de izleyecek bir şeyleri bulunmayan bünyeler bu yapıma bir şans verebilirler. Keyifli seyirler dilerim.

American Gothic Oyuncuları

Antony Starr (Garrett Hawthorne) - American Gothic
Antony Starr
Garrett Hawthorne
Justin Chatwin
Justin Chatwin
Cam Hawthorne
Juliet Rylance
Juliet Rylance
Alison Hawthorne
Megan Ketch
Megan Ketch
Tessa Ross
Virginia Madsen
Virginia Madsen
Madeline Hawthorne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir