Alive (2020) Film Konusu | Kore Zombi Gerilim

2 dk okuma süresi

İsim: Alive / Salaidda

Yayınlanma Tarihi: 2020

IMDb Puanı: 6.2

Dizisel.com Puanı: 6.4 / Fragman

Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Korku, Drama

Film Süresi: 1 saat 38 dakika

Yapım Yeri: Güney Kore

Sonuç: İzlenebilir.

 Alive Kore Filmi Konusu

Güney Kore’de yayılan bir virüs nedeniyle insanlar zombiye dönüşmeye başlar ve tüm şehir bir anda kendini karmaşanın içerisinde bulur. Kendi halinde yaşayan Oh Joon-Woo ve Kim Yoo-Bin ise aynı semtte yaşayan ve hayatta kalmak isteyen iki insandır. Gerilim dolu bu süreçte birbirlerine yardım ederler. İnsanlara evden çıkmayın çağrısı yapılsa da hayatta kalmak kolay olmayacaktır.

Karakterler

Oh Joon-Woo: Yoo Ah-In oynamaktadır. Sosyal medya fenomenlerinden biridir. Yaşanan olaylar karşısında başta sakinliğini korusa da zamanla psikolojik olarak etkilenmeye başlar.

Kim Yoo-Bin: Park Shin Hye oynamaktadır. Oh Joon-Woo ile aynı semtte oturmaktadır. Hayatta kalabilmek için evinde bekleyenlerden biridir. Fakat zaman geçtikçe işler daha da zor bir hale gelecektir.

#Alive

#Alive kore gerilim-zombi

Editör Yorumu

Uzun zamandır Park Shin Hye dizisi bekliyordum fakat filmini görünce de izlemeden geçemedim. Kore dizi ve filmlerinde zombi temasını yaygın olarak görmekteyiz. Özellikle elimizde Kingdom dizisi ve Train to Busan filmi gibi iki örnek olunca beklentiler de yüksek oluyor.

Öncelikle #Alive filminin oyuncu kadrosundan bahsetmek istiyorum. Kadro demek de pek doğru olmaz çünkü 4 oyuncu dışında pek kimseyi görmüyoruz. Kalabalık bir zombi topluluğunu konu dışında bırakıyorum. Dar bir mekanda, oyuncu sayısının az olması, hikayedeki boşluklar (virüs neden vardı, nasıl yayıldı) gibi konular yüzünden filmi çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Fakat filmin gerçek hayata daha yakın olduğunu düşünüyorum. Başrol karakterlerin zorunlu haller dışında kendini güvende hissettikleri evlerini bırakmayıp gereksiz aksiyondan kaçınmalarını oldukça beğendim. Pek filme uygun olmasa da herkesin yapacağı türden davranışlar sergilediler.

Filmi gerilim, heyecanlı sahneler ve müzik açısından beğendim. Fakat süresinin kısa olduğunu düşünüyorum. 2 saatlik bir film olsaydı ve konu daha geniş işlenebilseydi daha güzel olabilirdi.

Yoo Ah-In ve Park Shin Hye oyunculuklarını beğendim. Film hakkındaki görüşlere de kısaca bir göz attım. Hikayenin Dead Days adlı webtoon’dan alındığını söyleyen pek çok kişi gördüm. Ne kadar doğru bilmiyorum fakat genel olarak ortalama bir filmdi diyebilirim. Netflix ortaklığında yapılan #Alive filmini izledikten sonra yorumlarınızı bekliyorum. Herkese şimdiden iyi seyirler dilerim.

Alive Oyuncuları

Park Shin-hye (Kim Yoo-bin) Alive
Kim Yoo‑bin
Yoo Ah-in (Oh Joon-woo) - Alive oyuncular
Yoo Ah‑in
Oh Joon‑woo
Jeon Bae-su
Jeon Bae‑su
Lee Hyun-wook (Lee Sang-chul)
Lee Hyun‑wook
Lee Sang‑chul

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Size İlham Verecek Başarı Hikayeleri Hakkında 10 Kore Dizi
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi