K-Pop

Aespa’nın Yeni Albümü Geliyor: Geri Dönüş Yapacağını Onayladı

MYs, sevinin! Aespa, neredeyse bir yıllık aranın ardından merakla beklenen bir albüm ile geri dönüşlerini nihayet onayladı.

Dörtlünün yeni şarkıları için heyecanlı mısınız? Aşağıdaki tüm ayrıntıları kontrol edin!

aespa

aespa Yeni Albüm Çıkarmaya Hazırlanıyor

16 Mart’ta aespa, SM Entertainment’a göre Mayıs başında yeni bir albüm çıkaracağını onayladı. Bu geri dönüş, grubun 2. mini albümü “Girls”in yayınlanmasından yaklaşık on ay sonra olacak.

Bu geri dönüş, orijinal programlarının Şubat olması nedeniyle gecikmeli bir dönüş olarak ortaya çıktı. Geri dönüş gecikmesinin nedeni olarak çeşitli iç koşullar ve SM Entertainment, Kakao ve HYBE’nin yönetim haklarıyla ilgili anlaşmazlık olarak kabul edildi.

SM Entertainment’ın kurucusu Lee Soo Man’ın da kız grubunun geri dönüşünün gecikmesinin nedeni olduğu tahmin ediliyor. Aespa’nın A&R ekibine grubun geri dönüş şarkısının sözlerini “ağaç dikme” ve “sürdürülebilirlik” referanslarını içerecek şekilde değiştirme emrini veren kişinin Lee Soo Man olduğu iddia edildi.

aespa

A&R ekibi, bu temaların grubun metaverse hikayesine uymamasına rağmen, “sadece sürdürülebilirlik” ve “sadece% 1 azalma” gibi sözler eklemeye çalıştı.

Soruna rağmen kız grubu Seul’deki Jamsil Indoor Gymnasium’da 2 günlük “SYNK: Hyper Line” konseri verdi. Konser, canlı performansların ve hayranları MY’lerle buluşmasının büyük başarısıyla sona erdi.

Konserleri sırasında seslendirilen ve gelecek albümlerinde yer alması beklenen 10 yayınlanmamış şarkı var.

aespa

Ayrıca aespa, yakında çıkacak olan 2. mini albümlerinin yayınlanmasının ardından çok çeşitli etkinliklerle dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla buluşmayı planlıyor.

aespa Konser Sırasında Yayınlanmamış Parçaları Seslendiriyor

aespa, 25-26 Şubat tarihlerinde Jamsil Indoor Stadium’da bir konser verdi ve “Sweet and Salty”, “Thirsty”, “YOLO”, “Don’t Blame”, “Hot Air Balloon” ve diğer yayınlanmamış şarkılarından bazılarını seslendirdi. Ayrıca aespa, YouTube kanalına “Sweet and Salty”nin kısa bir versiyonunu yükledi ve yayınlandıktan 3 hafta sonra 2,4 milyon izlenmeye ulaştı.

Rapora göre, geri dönüş bu yıl olacak. Ancak resmi olarak yayınlanmış herhangi bir konsept, başlık veya şarkı listesi yok.

aespa 2023: Grubun Yaklaşan Etkinlikleri, Faaliyetleri

2. mini albümleri için duyuru yayınlamanın yanı sıra aespa, Girl’s Generation Taeyeon ile birlikte Manila’da “K-Verse”de performans sergilemeye hazırlanıyor. Ayrıca 4. nesil K-pop kız grubunun Filipinler’i ilk ziyareti olacak.

aespa

Bu arada aespa Karina ve Winter, SM Entertainment’ın ilk alt grubu Girls on Top’ın bir parçası. Grup yedi üyeden oluşuyor: Girls’ Generation’dan solist BoA, Taeyeon ve Hyoyeon, Red Velvet’ten Seulgi ve Wendy ve iki aespa üyesi.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu