Magazin

Aespa, TIME Dergisi tarafından 2022’nin ‘Yeni Nesil Liderleri’ Seçildi

Çaylak kız grubu aespa, önde gelen dergilerden biri olan TIME tarafından bu yılın “Yeni Nesil Liderleri” olarak adlandırıldı.

Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

aespa

Aespa, Yeni Nesil Liderler Olarak Adlandırıldı

Dünyaca ünlü dergi TIME, Rolex ortaklığıyla SM Entertainment’ın çaylak kız grubu aespa’nın bu yılki “Yeni Nesil Liderler”e dahil edildiğini duyurdu.

“Yeni Nesil Liderler”, toplumun geleceğine değerli yeniliklere katkıda bulunma potansiyeline sahip küresel trend belirleyicileri vurgular.

Kasım 2020’deki çıkışlarından bu yana sektörde yalnızca iki yıldan daha az bir süredir faaliyet gösteren aespa’nın hala çaylak bir kız grubu olduğu için olağanüstü bir başarı!

aespa

Ayrıca bu, aespa’nın prestijli TIME Magazine listesinde yer alan ilk kız grubu ve 2018’de “Yeni Nesil Lider” olarak adlandırılan BTS’den sonra tarihteki ikinci K-Pop sanatçısı olduğu anlamına geliyor.

Dört kişilik kız grubunu son bir buçuk yılda elde ettikleri başarılardan dolayı öven TIME Magazine tarafından da aespa ile ilgili bir makale paylaşıldı.

Bu tür başarılar arasında, bir K-Pop kız grubu tarafından elde edilen en yüksek sıralamayla Billboard 200 tablosuna giriş yapmaları, “Black Mamba” için müzik videolarının bir K- Pop çıkışı için 100 milyon izlenmeye en hızlı ulaşan Youtube videosu olması, metaverse üzerindeki deneyleri yer alıyor.

aespa

Aespa üyeleri dergiyle yaptıkları röportajda, kendilerine özgü bir “metaversal köken hikayesi”ne sahip olma konseptlerinden de bahsettiler.

Bununla ilgili olarak Ningning, “Doğrusu, başlangıçta endişeliydik çünkü bu konseptimiz şirketimiz için de yeni bir şey. Ama hayranlarımız onu gerçekten sevdi ve hatta bundan memler yaratıyor.”

Giselle’e göre, aespa konseptleriyle “metaverse kavramlarını normalleştirmeyi ve hayranlarımızın ve diğer insanların tüm fikir konusunda biraz daha rahat olmalarını” umuyor.

Bu arada TIME Magazine’in “Yeni Nesil Liderler” olarak aespa ile ilgili yazının tamamına buradan göz atabilirsiniz.

Aespa’nın Son Aktiviteleri

aespa 2022 Coachella

Öte yandan aespa, 23 Nisan’da Indio, California’daki Empire Polo Club’da düzenlenen ve büyük beğeni toplayan Coachella müzik festivalinde kariyerlerinde ilk kez canlı bir izleyici kitlesi için performans sergiledi.

Coachella performansları sırasında Karina, Ningning, Giselle ve Winter hit parçaları “Savage“, “Next Level“, “Black Mamba” ve henüz yayınlanmamış şarkıları “Life’s Too Short“un İngilizce versiyonunu seslendirdiler.

Müzik etkinliklerinin yanı sıra aespa, bu yılın 8 Nisan’ında Lotte Chilsung’un Koreli içecek markası Tamz Zero’nun yeni modeli oldu.

İlginizi Çekebilir: En İyi 4. Nesil Kız Grubu ‘Merkezi’: aespa Karina, ITZY Yuna ve Daha Fazlası!

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu