K-Pop

aespa, ‘Girls’ Milyon Satan Albüm Olurken Circle Listesinde Birden Fazla Başarıya Ulaştı

aespa’nın “Girls” albümü, Circle Chart’ta resmen milyon satan bir albüm haline geldi. Bununla birlikte, yeni albüm, dörtlüye K-pop tarihine geçecek birçok başarı kazandırdı. Bu başarıların ne olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

aespa-girls

aespa’nın “Girls” Albümü Birçok Başarıya Ulaştı

14 Temmuz’da Kore medyası, aespa’nın “Girls” grubunun 28. hafta (3-9 Temmuz) için Circle Haftalık Albüm Listesinde 1. sırayı aldığını ve etkileyici bir şekilde toplam 1.426.487 kopya sattığını bildirdi. Bu rakam, 1,61 milyonluk stok ön siparişlerine yakın!

İlk haftasında 1,4 milyon kopyaya ulaşan mini albüm ile “Girls”, herhangi bir dördüncü nesil K-pop kız grubunun Circle Chart’ta milyon satan ilk albümü oldu.

aespa-girls

aespa’nın “Girls” albümü, Circle Chart tarihindeki herhangi bir kız grubu tarafından ilk haftadaki en yüksek satış rekorunu da kırdı. Özellikle, albümün sekizinci sıraya düşmesinden bu yana bir milyonu aşması sadece iki gün sürdü.

Bunun dışında, “Girls” şu anda bir K-pop kız grubunun Circle Chart’ta milyon satan ikinci albümü. Aynı zamanda, 1.511.526 kopya satan BLACKPINK’in “THE ALBUM” adlı albümünden sonra, tarihte bir K-pop kız grubunun en çok satan ikinci albümü oldu.

En çok satan ikinci K-pop kız grubu albümü daha önce TWICE’ın toplam 894.481 kopya satışına sahip “Formula of Love” albümüydü.

aespa-girls

Circle Chart’ın en çok satan ilk beş kız grubu albümü listesinde aespa şimdi iki sırayı garantiledi: “Girls” 2 numarada ve “Savage” 4 numarada 739.267 kopya sattı.

Ayrıca, aespa’nın Circle Chart’taki toplam albüm satışları 2,1 milyon kopyaya ulaştı. Toplam, grubun sadece iki mini albümleri olan “Savage” ve “Girls” satışlarından oluşuyor. Bu onları listede sadece TWICE, Red Velvet ve BLACKPINK sonrasında en çok satan dördüncü kız grubu yapıyor.

Bu arada, aespa bugün Mnet’in “M Countdown” programında ve 16’sında MBC’nin “Show! Music Core” programında yeni başlık şarkıları “Girls”i seslendirmek için yer alacak.

aespa

Aespa’yı Circle listesindeki birçok başarısından noktasından dolayı tebrik ederiz!

aespa, Hanteo’da Sadece 1 Günde Herhangi Bir Kadın K-pop Sanatçısının En Yüksek İlk Hafta Satış Rekorunu Kırdı

Diğer yandan aespa’nın “Girls” şarkısı yakın zamanda Hanteo Tablosunda da tarih yazdı.

Sadece 8 Temmuz’da “Girls” 806.891 kopya sattı. Sonuç olarak, yalnızca 276.877 kopyalık (ilk mini albümleri “Savage” tarafından belirlenen) ilk hafta satış rekorlarını kırmakla kalmadılar, aynı zamanda Hanteo’daki herhangi bir kadın K-pop sanatçısı tarafından en yüksek ilk gün satışları için yeni bir rekor kırdılar. Önceki rekor, 2 Ekim 2020’de 589.310 kopya satan BLACKPINK’in “THE ALBUM” adlı parçasına aitti.

aespa-girls

Erkek grupları da dahil olmak üzere aespa, BTS, SEVENTEEN ve TXT’nin ardından ilk gün en çok satan dördüncü K-pop grubu oldu.

Ayrıca, aespa şu anda Hanteo tarihinde en yüksek ilk hafta satışına sahip kadın K-pop sanatçısı. “Girls”, BLACKPINK Lisa’nın “LALISA”sı tarafından belirlenen 736.221 kopyalık ilk rekoru kırdı. (Kız grupları için önceki rekor, 689.066 kopya satan BLACKPINK’in “THE ALBUM”una aitti.)

aespa’nın “Girls” grubu 13 Temmuz itibariyle Hanteo’da bir milyon satış rakamına ulaştı ve aespa’yı sadece bir hafta içinde milyon satan ilk K-pop kız grubu yaptı. Bu yazı itibariyle, mini albüm Hanteo’da 1.464.749 kopya sattı.

Ayrıca okuyun: Aespa, TIME Dergisi tarafından 2022’nin ‘Yeni Nesil Liderleri’ Seçildi

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu