Abyss Dizi Konusu – Oyuncular – Tanıtım

2 dk okuma süresi

İsim: Abyss

Yayın Tarihi:  2019

Yapım Yeri: Güney Kore

IMDb Puanı: 7.0

Dizisel.com Puanı: 6.7

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik, Dram, Suç

Bölüm Sayısı: 16

Devam Ediyor Mu: Hayır

Yönetmen: Yoo Je-Won

Senarist: Moon Soo-Yun

Abyss Dizi Konusu

Farklı zamanlarda, farklı yerlerde ölen iki insanın farklı bedenlerde hayata dönmesini konu almaktadır. Abyss adı verilen küre ile hayata dönen bu ikili yıllardır birbirini tanımaktadır.  Biri diğerinin ölümünde baş şüpheli olurken bu ikilimiz gerçek katilin peşine düşerler.

Fragman

Karakterler

Cha Min: Ailesi kozmetik şirketi sahibi zengin bir adamdır. Fakat çok yakışıklı değildir. Nişanlısı terk etme mesajı gönderip ortadan kaybolur.  Dayanamaz ve intihar eder fakat çok daha iyi bir bedenle dünyaya gelir. Artık yakışıklı olsa da bu kez bir cinayetin baş şüphelisi olur.

Go Se‑yeon: Savcı olarak çalışan güzel bir kadındır. Bir seri cinayet davasını araştırırken öldürülür. Cha Min tarafından hayata döndürülse de artık sıradan bir yüze sahiptir. Hedefi gerçek katili bulmaktır. Yeni bedeni ise bir avukattır.

Savcı Seo Ji‑wook: Soğukkanlı bir savcıdır.

Park Dong Chul: Seri cinayetleri araştıran polislerden biridir. Avukat Lee Mi-do eski sevgilisidir ve tekrar karşılaşırlar. Dava konusunda ona yardımcı olur.

Jang Hee Jin: Cha Min ile nişanlıdır fakat terk edip kaçar. Yaşadığı sorunlar zamanla ortaya çıkacaktır.

Abyss konusu

Editör Yorumu

2019 yılının büyük beklentili fakat başarısız yapımı olarak görüyorum. Dizide mantık hataları, kendini tekrarlayan durumlar fazlasıyla mevcuttu. Bence konudan ziyade işlenişi yönünden zayıf kalan biri dizi oldu. Farklı bedenlerle dünyaya geliyorsun ama katilleri arama işine çok fazla odaklanıyorsun. İlk bölümdeki konuk oyuncuların The Smile Has Left Your Eyes dizisinden gelmesi ve yıldız kayma detayı güzel düşünülmüş. Tür olarak fantastik bir konu olmasının dışında daha çok gizem ve polisiye(cinayet çözme) tarzda bir diziydi. Bence yönetmen bu uyumlu ikiliye biraz daha odaklanabilirdi. Sonuç olarak seveni de sevmeyeni de fazla olan bu diziye başlayacak kişiler beklentilerini yüksek tutmazsa daha iyi olacaktır. Herkese iyi seyirler dilerim.

Abyss Dizi Oyuncuları

Park Bo-young (Go Se-yeon) - Abyss oyuncular
Go Se‑yeon
Han So Hee (Jang Hee-jin)
Jang Hee‑jin
Kwon Soo-hyun (Seo Ji-wook)
Seo Ji‑wook
Lee Sung-jae (Oh Yeong-cheol)
Lee Sung‑jae
Oh Yeong‑cheol

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri