ABD Şirketleriyle Anlaşma İmzalayan 10 K-Pop Grubu

2 dk okuma süresi

K-Pop, tüm dünyada popülaritesinde ve etkisinde büyük bir artış gördüğünden, giderek daha fazla grup ve solistin uluslararası sulara açılmaya başladığını görüyoruz. Birkaç K-Pop grubu denizaşırı ülkelerde büyük başarılar elde ederken, ABD’deki çok sayıda müzik şirketinin onlarla ilgilenmesi mantıklı geliyor.

ABD Şirketleriyle Anlaşma İmzalayan 10 K-Pop Grubu

Bununla birlikte, sizler için ABD şirketleri altında anlaşma imzalamış 10 K-Pop grubunu hazırladık!

ATEEZ

ATEEZ

ATEEZ , o zamanlar çaylak bir grup olmasına rağmen, Temmuz 2019’da Sony Music Entertainment bünyesindeki bir müzik şirketi olan RCA Records ile anlaştı. RCA Records, Khalid, Britney Spears, ZAYN, Miley Cyrus, Doja Cat, Shakira, ASAP Rocky, Childish Gambino ve daha fazlası gibi sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

TXT

TXT

Çaylak olmalarına rağmen ABD ajansıyla anlaşma imzalayan bir diğer grup ise TXT! Mart 2019’da TXT, ABD’deki dağıtımlarını yönetmek için Republic Records ile anlaşma imzaladı. Republic Records’un şu anki sanatçı kadrosunda Taylor Swift, The Weeknd, Post Malone, Nicki Minaj, Drake ve Ariana Grande yer alıyor.

(G)I-DLE

g-i-dle

Tıpkı TXT gibi (G)I-DLE de Republic Records ile anlaşma imzalamıştır. ABD pazarına açılmak için 2020’de ajansa katıldılar.
Ayrıca okuyun: Bunlar K-Pop’taki En İyi 10 Lider Vokalist

BTS

BTS

2018 yılında K-Pop yıldızları BTS, ABD promosyonları için Columbia Records ile anlaştı. BTS, şirketle geçirdiği üç yılın ardından, 2021’de lisansları Geffen Records altında ve dağıtımı INgrooves tarafından yönetilerek Universal Music Group’a katılmaya karar verdi.

NCT 127

NCT 127

2019’da NCT 127, sırasıyla grubun pazarlaması ve dağıtımı için Capitol Music Group ve bağlı kuruluşu Caroline Distribution ile güçlerini birleştirdi.

SuperM

SuperM

Tıpkı NCT 127 gibi, SM Entertainment’ın süper grubu SuperM de Ağustos 2019’dan beri Capitol Music Group ve Caroline Distribution ile anlaştı.

TWICE

twice

Şubat 2020’de en iyi kız gruplarından biri olan TWICE, Republic Records ile TXT ve (G)I-DLE’ye katılarak anlaşma imzaladı. JYP Entertainment’a göre Republic Records, TWICE’ın ABD promosyonlarını sahip oldukları ortaklığın bir parçası olarak yönetiyor.

TWICE hayranı mısınız? Eğer öyleyse üyeler hakkında daha detaylı bilgileri hazırladığımız yazıya bakmayı unutmayın.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/twice-uyeleri/

BLACKPINK

blackpink

Ekim 2018’de BLACKPINK, ABD’deki promosyonları için Interscope Records ajansına katıldı. Interscope Records kapsamındaki sanatçılar arasında Billie Eilish, DJ Snake, Lana Del Rey, Selena Gomez, Lady Gaga, Machine Gun Kelly, Olivia Rodrigo, Zedd ve daha fazlası yer alıyor.

MONSTA X

monsta x

2019’da MONSTA X, İngilizce parçaları ve ABD’de ve Güney Kore dışında dağıtımları için Sony Music Entertainment’ın Epic Records ile anlaştı. Epic Records,  Travis Scott, Camila Cabello, DJ Khaled, Fifth Harmony ve Meghan Trainor gibi sanatçılara ev sahipliği yapmaktadır.

Monsta X hakkında daha detaylı bilgiler için: Monsta X Üyeleri: Yaş, Boy, Kilo, İdeal Tipleri ve Daha Fazlası

SEVENTEEN

seventeen

Tıpkı BTS gibi, SEVENTEEN şu anda Geffen Records ile Universal Music Group altında Mayıs 2021’den beri faaliyet gösteriyor. Geffen Records, SEVENTEEN’in ABD promosyonlarını ve dağıtımını üstlenecek. Geffen Records’un sanatçı kadrosu Olivia Rodrigo, LILHUDDY ve Marshmello, DJ Snake ve daha fazlasını içeriyor.

Daha fazla K-Pop haberi ve güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri