AB6IX Lee Daehwi’nin Diğer İdoller İçin Yazdığı veya Bestelediği 6 Şarkı

3 dk okuma süresi

AB6IX Lee Daehwi şarkı söyleme ve dans etme yeteneğinin yanı sıra şarkı yazma, besteleme ve düzenlemede de oldukça başarılıdır. Aslında, grubunun albümlerinin yapımında her zaman doğrudan yer alır. Ama diğer K-pop idolleri için şarkılar yazdığını veya bestelediğini biliyor muydunuz?

AB6IX Lee Daehwi'nin Diğer İdoller İçin Yazdığı veya Bestelediği 6 Şarkı

Aşağıda AB6IX Lee Daehwi’nin söz yazarı veya besteci olarak katıldığı birkaç parça bulunmaktadır.

İşte İncelemeye Değer AB6IX Lee Daehwi Tarafından Yazılan, Bestelenen K-pop Şarkıları

Park Ji Hoon “Young 20”

“Young 20”, Park Ji Hoon’un Mart 2019’da çıkan ilk EP’si “O’CLOCK”un B-side şarkılarından biridir. Bu parçada, eski WANNA ONE üyesi Lee Daehwi bir şarkı yazarı ve ortak besteci olarak kabul edilmektedir.

Park Ji Hoon, albümün yayınlandığı gün düzenlenen bir basın toplantısında, “Young 20″nin erkek idolle ilgili olduğunu ve pozitif enerjisini, gençliğini hayranlarıyla paylaşacağına söz verdiğini paylaştı.

IZ*ONE “Airplane”

IZ*ONE, “Airplane” şarkısını AB6IX Lee Daehwi’den özel bir hediye olarak aldı. Parça, kız grubunun Nisan 2019’da yayınlanan ikinci EP’si “Heart*Iz”in bir parçası.

Lee Daehwi, uçsuz bucaksız gökyüzünü kız grubunun geleceğiyle karşılaştıran ve esprili sözler içeren “Airplane”in ortak yazarlarından ve ortak bestecilerinden biriydi.

Parçada IZ*ONE, gökyüzünde özgürce dolaşan, grubun yükselme ve hayallerini gerçekleştirme arzusu gibi havada yükseklere süzülen bir uçak olarak temsil ediliyor.

Yoon Jisung “SLOW”

Yoon Jisung, bir diğer eski WANNA ONE üyesidir. Şubat 2019’da ilk EP’si “Aside” ile solo çıkışını yaptı, burada “SLOW” B-side şarkılarından biridir.

Lee, Yoon Jisung ile birlikte “SLOW”un sözlerini yazdı ve ayrıca şarkıyı birlikte besteledi. Şarkı herkese günlük hayatımızda zaman zaman yavaşlamanın sorun olmadığını ve özellikle zor zamanlarda gülümsemeyi unutmamamız gerektiğini anlatıyor.

Lee Daehwi ve Ong Seong Wu “Sandglass” (ft. Heize)

Hâlâ bir WANNA ONE üyesiyken, Lee Daehwi grup arkadaşı Ong Seong Wu ve kadın solist Heize ile “Sandglass” yazıp yayınladı.

Yapımcılığını Heize’nin üstlendiği “Sandglass”, WANNA ONE’ın Haziran 2018’de yayınlanan özel albümü “1÷x=1 (Undivided)”den bir şarkıdır.

MXM “Good Day”

AB6IX Lee Daehwi ayrıca grubunun alt birimi MXM için şarkılar yazdı ve bunlardan biri “Good Day”. MXM, Lim Young Min ve Kim Dong Hyun’dan oluşuyor.

Temmuz 2017’de yayınlanan “Good Day”, ikilinin resmi çıkışlarından önce yayınladıkları tanıtım single’ı olarak biliniyor. Lee Daehwi, bu şarkı için yazar, ortak besteci ve ortak aranjör olarak kabul edilmektedir.

“Good Day” daha sonra MXM’nin Eylül 2017’de yayınlanan ilk EP’si “Unmix”e eklendi.

As One “It’s ok not to be ok”

As One, iki yılı aşkın bir aradan sonra sektördeki 20. yıl dönümlerini kutlamak için özel single’ı “It’s Ok Not To Be Ok” ile geri döndü.

As One’ın şirket arkadaşı olarak AB6IX Lee Daehwi, “It’s Ok Not To Be Ok” şarkısını yazıp birlikte besteledi ve burada aynı zamanda bir sanatçı olarak görev yaptı.

Lee Daehwi’nin yazdığı veya bestelediği bu şarkılardan hangisini seviyorsunuz?

K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
Yeni Kız Grubu Rocking Doll Aralık’ta Çıkış Yapacak
Notibell
BTS’in ‘Dynamite’ MV’si Youtube’da 1,3 Milyar İzlendi
Notibell
2021’de En Çok Satan Kadın K-Pop Sanatçı Albümleri