%3 dizi konusu

%3 Dizi Konusu ve Oyuncuları

İsim: %3

Yayınlanma Tarihi: 2016-

IMDb Puanı: 7.4

Dizisel.com Puanı: 7.0

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Korku

Sezon Sayısı: 3

Devam Ediyor mu: Evet

Sonuç: Boş zamanda izlenebilir.

%3 Konusu

%3, daha aynı ismi taşıyan filmden uyarlanmıştır. Oldukça ilginç bir konusu olan yapımda, yaşanılan dünya, artık eski dünya değildir. Dünya, rahat içinde yaşayanlar ve sefalet çekenler olarak ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta üst düzey bir ekonomi ve bolluk, son derece gelişmiş teknoloji ve refah varken, diğer tarafta ise acılar, sefalet, yıkım ve yoksulluk kol gezmektedir. Kötü tarafta yaşayan insanlara, iyi tarafa geçmek için bir şans verilmiştir. Tabi hepsi değil. Kötü taraftakilerin sadece %3‘ü iyi tarafa geçebileceklerdir. Ve bunun içinde kıyasıya bir mücadele olacaktır.

Portekizce seslendirilen (Brezilya Ana Dili) %3, ilginç konusuyla dikkatinizi çekebilir. Konu her ne kadar ilginç olsa da, pek matah bir şey değil etiketini de bu diziye vurmak isterim. Böyle ütopik yapımları sevenler yine de bir şans verebilirler.

Editör Yorumu

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, yıllar boyu Amerika’da hizmet veren Netflix, 2015 yılından itibaren tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır.. Oldukça kaliteli yapımları bünyesinde bulunduran platform, sadece Hollywood yapımlarıyla sınırlı kalmamış, farklı ülkelerin serilerine de bünyesinde yer vermeye başlamıştır. Bunun son örneği ise bugünkü yazımıza konu olan Brezilya yapımı %3 isimli dizidir.

İspanyol yönetmen Pedro Aguilera tarafından çekilen %3, bilim kurgu ve dram türlerini barındırmaktadır. Toplam 26 bölümden oluşan diziye mekan olarak ise, Brezilya’nın Sao Paulo şehri seçilmiştir. Dizide kullanılan dile başta alışmakta zorlanabilirsiniz. Fakat bir şans verirseniz zamanla alışıyorsunuz. Diziye Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler dilerim.

%3 Oyuncular

Bianca Comparato (Michele Santana) %3
Bianca Comparato
Michele Santana
Rodolfo Valente (Rafael Moreira) %3
Rodolfo Valente
Rafael Moreira
Michel Gomes (Fernando Carvalho)
Michel Gomes
Fernando Carvalho
Cynthia Senek
Cynthia Senek
Mel Fronckowiak (Julia)
Mel Fronckowiak
Julia

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir