Yabancı Dizi Önerileri

24 Dizi Konusu ve İncelemesi

İsim: 24 Dizi

Yayın Tarihi:  2001-2010

Tür: Dram, Aksiyon, Suç, Politik, Macera

IMDb Puanı: 8.3

Dizisel.com Puanı: 7.8

Bölüm Sayısı:  9 sezondan oluşmaktadır.

Devam Ediyor Mu: Hayır

24 Konusu

Amerikan anti-terörist timinde bir ajan olan Jack Bauer her bölümde, birçok kez ölümden kurtulurken, sayısız düşmanını da etkisiz hale getiriyor. Dizi konsept olarak diğer dizilerden farklı. Gerçek zamanlı bir dizi olan The 24’da her bir bölüm, gerçek zamanlı 1 saat içinde olan olayları ele alıyor. Her sezonun 24 bölüm olduğunu düşünürsek , senaryo gerçek zamanlı birer saatlik bölümler halinde ele alınıyor ve her sezon tam 1 günde sona eriyor. The 24 oldukça hareketli ve heyecanlı bir dizi. Bölümler tam bir aksiyon fırtınası halinde geçiyor. Bir solukta oturup izleyebileceğiniz 9 sezonluk bu diziyi şiddetle öneriyorum. Diziyi beğendiyseniz yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bir önceki yabancı dizi önerimiz olan True Blood dizisine göz atabilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Editör Yorumu

Hepimiz büyük Türk kahramanı, halkın efsanesi ölümsüz Cüneyt Arkın’ı biliriz. Onu, filmleri boyunca asla ölmeyen ve yüzlerce düşman askerini gerek uçarak, gerek üstlerinden zıplayarak gerekse de tek kılıç darbesiyle etkisiz hale getirmesiyle tanırız. Cüneyt abimiz adeta tek kişilik bir ölüm makinesidir. Peki size, okyanusun diğer tarafında da bir Cüneyt Arkın olduğunu söylesem? Evet, belki biraz daha akla hayale sığacak bir karakteri canlandırıyor, ama o da tam bir ölüm makinesi. Jack Bauer! 24 dizisi bu konuya odaklanmıştır.

24 Dizi Oyuncuları

Kiefer Sutherland (Jack Bauer)                         Mary Lynn Rajskub (Chloe O'Brian)
Jack Bauer                    Chloe O’Brian
Elisha Cuthbert (Kim Bauer)                       Carlos Bernard (Tony Almeida)
Elisha Cuthbert               Carlos Bernard
Kim Bauer                     Tony Almeida
Dennis Haysbert (David Palmer)
David Palmer

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu