20’li Yaşlarında Gelecek Vaat Eden 10 Koreli Aktör

4 dk okuma süresi

Kore dizi dünyası, Lee Min Ho, Kim Soo Hyun, Song Joong Ki gibi Hallyu yıldızları ve uluslararası alanda popüler isimlere dönüşen daha fazla aktörün başarısının yolunu açtı. Bu sevilen başarılı yıldızlar, oyunculuk çıkışlarından bu yana Kore eğlence sektörüne kesinlikle değer kattılar. Ve tabii ki, zaman ilerledikçe, önlerinde tartışmasız gelecek vaat eden kariyerleri olan yeni nesil Güney Koreli aktörlerin habercisi olmaya başlıyoruz. Bu oyuncular, çaylak olarak yola çıktıktan sonra bir sonraki başrol oyuncu olmaya tamamen geçiş yaptılar. Onlar için hazır mısınız?

20'li Yaşlarında Gelecek Vaat Eden 10 Koreli Aktör

Aşağıda, hatırlamanız gereken 30 yaşın altındaki oyuncuların bir listesini derledik:

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo

1997 doğumlu

Astro üyesi Cha Eun Woo’nun oyunculuk kariyerini yakından takip ediyorsanız, onun sektörde çaylak olmadığını bilirsiniz. 2017 romantik komedi Hit the Top’da ilk kez sahneye çıktı ve kısa bir süre sonra My ID Is Gangnam Beauty ve Rookie Historian Goo Hae-ryung gibi çeşitli başarılı dizilerde rol aldı. Ancak yakın zamanda, karşı konulmaz cazibesinin birçok kişinin kalbini çektiği True Beauty’deki Lee Su-ho rolünün ardından nihayet uluslararası tanınırlık kazandı.

Song Kang

Song Kang

1994 doğumlu

Güney Kore’de “Netflix Oğlu” olarak lanse edilen Song Kang, 2019 Netflix orijinal dizisi Love Alarm’daki Hwang Sun-oh rolünden bu yana son zamanlarda bir seri izliyor. Dizideki başarılı çalışması sayesinde, oyuncu şimdi Sweet Home’dan Navillera’ya sürekli bir başrol teklifi alıyor. Ayrıca Han So Hee ile I Know But başlıklı, kesinlikle dört gözle beklediğimiz bir dizisi var!

Song Kang hayranıysanız size güzel bir haberimiz var. Song Kang hakkında bilmeniz gereken 10 şeyi sizler için sıraladık.

Okumak isterseniz: https://www.dizisel.com/song-kang-hakkinda-bilmeniz-gereken-10-sey/

Lee Do Hyun

Lee Do Hyun

1995 doğumlu

Lee Do Hyun ilk olarak 2019 karanlık fantastik drama Hotel del Luna’da dikkatleri çekti ve burada K-drama hayranlarına ciddi bir ikinci erkek sendromu verdi. 25 yaşındaki oyuncu o zamandan beri, Netflix’in çok sevilen dizisi Sweet Home’da rol almadan önce 18 Again’de Hong Dae-young olarak başrol oynayarak kalbimizi tamamen kazandı.

Kim Young Dae

Kim Young Dae

1996 doğumlu

Kim Young Dae, oyunculuk kariyerine 2018’de birden fazla dizi için konuk rollerle başladı. Nihayetinde, 2019’da Chaebol varisi Oh Nam-joo olarak olağanüstü rolünü üstlendi ve bu da onu 2019 MBC Drama Ödülleri’nde En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında aday gösterdi. Başarılı oyuncu, sonraki dizileri Cheat on Me, If You Can ve The Penthouse: War in Life’ın başarısından sonra kesinlikle başarılı oluyor. Ayrıca, True Beauty’de ve 2021 JTBC draması Under Cover’da konuk oyuncu olarak rol aldı.

Jo Byeong Gyu

Jo Byeong Gyu

1996 doğumlu

Jo Byeong Gyu en çok hit dizi The Uncanny Counter’da genç iblis avcısı So Mun rolünü oynadığı için bilinir. Dizi, OCN’nin bugüne kadarki en yüksek reytingli serisi oldu ve bu nedenle Byeong Gyu’nun rolünü yeniden oynayacağı ikinci bir sezonu kazandı. Bununla birlikte, diğer K-drama hayranları, Sky Castle’dan Cha ailesinin oğullarından biri olarak veya spor draması Hot Stove League’deki oyunculardan biri olarak aktöre daha aşina olabilirler.

Kim Min Jae

Kim Min Jae

1996 doğumlu

Pek çok kişinin haberi olmadan, aktör Kim Min Jae aslında bir rapçi olarak çıkış yaptı. Hatta 2015’te Show Me the Money 4 adlı bir rap yarışmasına katıldı. Her şey düşünüldüğünde Min Jae, etkileyici bir portföy oluşturduktan sonra oyunculuğuyla kesinlikle daha çok tanınıyor. Dr. Romantic, Goblin, Tempted, Flower Crew: Joseon Marriage Agency gibi popüler dizilerde ve son zamanlarda nazik  genç erkek başrolü Park Joon olarak rol aldığı romantik drama Do You Like Brahms? ile bilinmektedir.

Lee Shin Young

Lee Shin Young

1998 doğumlu

Adı bir anlam ifade etmezse, hafızanı tazeleyeyim. Crash Landing on You’daki Yoon Se-ri’nin (Son Ye Jin) modele yakışan görünüşü için sık sık övdüğü sevimli Kuzey Koreli askerini hatırlıyor musunuz? Evet, o kısım Lee Shin Young’dan başkasına ait değildi! Hala oldukça çaylak olmasına rağmen, CLOY’un genel büyük başarısı onu herkesin tanımasına yardımcı oldu.

Lee Jae Wook

Lee Jae Wook

1998 doğumlu

Search: WWW’deki rolü onu halk arasında anında tanınır hale getirmiş olsa da Lee Jae Wook, Extraordinary You dizisinde Baek Kyung’u canlandırmasıyla izleyicilere ikinci erkek sendromu vermesiyle tanınıyor. Rolün kendisi oyuncuya, 2019’daki MBC Drama Ödüllerinde En İyi Yeni Erkek Oyuncu ve 5. Asya Sanatçı Ödülleri’nde Yılın Çaylağı gibi çeşitli ödüller kazandı. Daha sonra 2020’de müzikal dram Do Do Sol Sol La Sol’daki ilk başrolünü aldı.

Kim Dong Hee

Kim Dong Hee

1999 doğumlu

Genç yaşına rağmen, Kim Dong Hee son derece popüler dizilerde rol aldı ve bunlardan ikisi (Sky Castle ve Itaewon Sınıfı) tüm zamanların en yüksek dereceli K-dizilerinin bir parçası. Bununla birlikte, bu 2021’de çıkması beklenen filmiyle yakında ilk filmini yapmaya hazırlanıyor.

Yeo Jin Goo

Yeo Jin Goo

1997 doğumlu

Eski çocuk yıldız Yeo Jin Goo, sektöre ilk kez sekiz yaşında girdi. Bununla birlikte, yıllar boyunca sıkı çalışması ve yeteneği şüphesiz karşılığını aldı çünkü aktörün  mükemmel bir filmografisi ve gösterilecek çok sayıda başrolü var. Bu, elbette, IU’nun karşısında Hotel Del Luna’daki rolünü de içeriyor. Şu anda, şu anda JTBC’nin gerilim-drama oyunu Beyond Evil’de rol alıyor.

Çocuk oyuncu olarak başlayıp daha sonra büyük başrollere dönüşen oyuncuları merak ediyorsanız sizin için güzel bir liste hazırladık.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
True Beauty Oyuncularını Bulabileceğiniz 10 Kore Dizisi
Notibell
Çok İyi Olduğu için Yeniden İzlemeye Değer 9 Kore Dizi
Notibell
Aynı Okullarda Eğitim Alan Koreli Ünlüler