Magazin

2022’de En Çok Satış Yapan 10 Koreli Yıldız

27 Temmuz’da Mnet’in “TMI NEWS SHOW“u, 2022’nin ilk yarısında en çok satan 10 Koreli ünlüyü açıkladı ve bazı K-pop grupları dahil edildi. Liste, bir grup olarak değil, bireysel satışlara göre yapılmıştır. Aşağıdaki listeye göz atın!

2022'de En Çok Satış Yapan 10 Koreli Yıldız

2022’nin İlk Yarısında En Çok Satış Yapan K-pop Grupları: TWICE, SEVENTEEN, Stray Kids

Stray Kids, sekiz üyeye bölündüğünde her biri 3,8 milyar KRW kazanan toplam 30,4 milyar KRW’lik satışla 10. sırayı aldı.

K-pop grubunun Şubat ayında düzenlenen hayran buluşması “SKZ”s Chocolate Factory” her iki günde de tükendi. Bilet fiyatı 77.000 wona kadar çıktı ve etkinlik satışları 385 milyon won oldu.

Stray Kids

Ayrıca, Stray Kids’in Mart ayında yayınlanan “ODDINARY”i ilk haftasında 850.000 kopyayı aştı. Toplam albüm satışları 16.7 milyar won olarak gerçekleşti.

AYRICA OKUYUN: MTV VMA 2022: BTS, BLACKPINK, TWICE ve Daha Fazla K-pop Sanatçısı Aday Gösterildi

JYP grubu ayrıca “MANIAC” dünya turlarının bir parçası olarak son altı ayda konserler verdi. İlk olarak Seul’de yaklaşık 1,9 milyar KRW satış kaydeden üç gecelik bir gösteri düzenlediler. Japonya’daki dört günlük konserleri sırasında satışlar yaklaşık 4,8 milyar KRW’ye ulaştı.

Son olarak, iki ek gösteri ile Kuzey Amerika turlarının satışları yaklaşık 6,5 milyar KRW kaydetti.

SEVENTEEN 62.4 milyar KRW ile 9. sırada yer aldı, yani grubun 13 üyesinin her biri 4,8 milyar KRW kazandı.

SEVENTEEN

Pledis erkek grubu Mart ayında Seul’de üç gün boyunca (“SEVENTEEN in CARAT LAND” olarak adlandırılır) bir hayran buluşması düzenledi ve etkinlik 1.55 milyar KRW satış sağladı. Ayrıca “Be The Sun” dünya turunun başlangıcı olarak Seul’de iki günlük bir konser düzenlediler ve 5.8 milyar KRW kaydettiler.

Bu arada, SEVENTEEN’in dördüncü stüdyo albümü “Face the Sun”ın satışları yaklaşık 49.4 milyar KRW satış yaptı.

TWICE, 2022’nin ilk yarısında en çok satan üçüncü K-pop grubudur. JYP sanatçısı, 50 milyar KRW’lik satışla ilk 10 listesinde sekizinci sırada yer aldı. Bu, dokuz üyenin her birinin yaklaşık 5.5 milyar KRW kazandığı anlamına gelir.

Twice

Amerika’daki konserleri 22.8 milyar KRW, Japonya’daki Tokyo Dome’daki konserleri ise 18 milyar KRW kazandı. İkinci gün Japonya konserlerinin canlı akışından elde edilen satışlar yaklaşık 900 milyon KRW idi. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde başka bir encore konseri düzenlediler.

TWICE, konserlerinin yanı sıra reklamlardan da para kazandı. Yılın ilk yarısında üç reklamları vardı ve geçen yılki 500 milyon KRW’lik reklam ücretlerine göre bunlardan tahmini satışları 1,5 milyar KRW’dir.

2022’nin İlk Yarısında En Çok Satış Yapan K-pop Grupları: BTS, NCT Dream

NCT Dream, 2022’nin ilk yarısında toplam 49.8 milyar KRW kaydeden ve her üye 7.1 milyar KRW kazanarak en çok satan ikinci K-pop grubudur. Bu etkileyici satış rakamı ile SM sanatçısı ilk 10 listesinde 7. sıraya yerleşti.

nct dream-beatbox

Mnet’in “TMI NEWS SHOW”una göre, NCT Dream iki albümleri “Glitch Mode” ve “Beatbox”ın satışları sayesinde 49 milyar KRW’yi aştı. Satışları 30.1 milyar KRW’ye çeviren Hanteo Chart’ta “Glitch Mode”un ilk hafta 1,4 milyon kopya sattığı belirtildi.

Son olarak, 2022’nin ilk yarısında en çok satış yapan K-pop grubu BTS’den başkası değil. Erkek grubu toplamda 246,4 milyar KRW satışla genel listede ikinci sırada yer alıyor, yani 7’ye bölündüğünde her üye 35,2 milyar KRW alıyor.

bts-proof

Yedili, piyasaya çıktığı ilk gün iki milyon satan antoloji albümü “Proof”u geçtiğimiz günlerde yayınladı.

En Çok Satış Yapan 10 Koreli Sanatçı

  1. Lim Young Woong – 37.6 milyar won
  2. BTS üyeleri – 35.2 milyar won
  3. Aktris Jeon Jihyun – 13 milyar won
  4. Aktör Ma Dongseok – 12 milyar won
  5. Aktör Lee Byunghun – 7.8 milyar won
  6. Yoo Jae Suk – 7.8 milyar won
  7. NCT Dream üyeleri – 7.1 milyar won
  8. TWICE üyeleri – 5.5 milyar won
  9. SEVENTEEN üyeleri – 4.8 milyar won
  10. Stray Kids üyeleri – 3.8 milyar won

Daha fazla K-pop haberi için bizi takip etmeye devam edin.

Dizisel

Bir Güney Kore hayranı olarak, Kore dizileri, K-Pop, idoller ve oyuncular hakkında bilgi verici içerikler hazırlıyorum. Amacım hem sinema hem de müzik haberlerini en hızlı ve güncel şekilde Dizisel takipçileri için paylaşabilmektir. Türkiye'nin bu kapsamda tek sitesinde editör olarak çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu