2021 ‘Asya Sanatçı Ödülleri’ Aralık ayında Kore’de Düzenlenecek

3 dk okuma süresi

2021 Asya Sanatçı Ödüllerinin Aralık ayında Güney Kore’de gerçekleşeceği bildirildi ve sunucuların Super Junior Leeteuk ve Jang Wonyoung olduğu doğrulandı.

2021 'Asya Sanatçı Ödülleri' Aralık ayında Kore'de Düzenlenecek

Super Junior Leeteuk ve Jang Wonyoung, 2021 Asya Sanatçı Ödüllerine Ev Sahipliği Yapacaklarını Onayladı

Yakın zamanda, bu yılki Asya Sanatçı Ödüllerinin  sunucuları onaylandı ve onlar Super Junior Leeteuk ve Jang Wonyoung olacak.
Bu, Leeteuk’un Asya Sanatçı Ödüllerinde sunuculuk yapacağı art arda altıncı yıl olurken, eski IZ*ONE üyesi Wonyoung için ilk kez olacak.

super junior leeteuk

Jang Wonyoung ayrıca yakın zamanda ENHYPEN Sunghoon ile birlikte KBS’nin “Music Bank” programına ev sahipliği yapmaya başladı. Bu aynı zamanda ilk kez bir müzik şovunda sunucu olarak yer aldığı anlamına geliyor.

İlk kez 2016 yılında düzenlenen “Asya Sanatçı Ödülleri“, Güney Kore’de aktörleri ve şarkıcıları tek bir yerde ödüllendiren ilk entegre ödül törenidir. Geçen yıl, etkinlik devam eden COVID-19 salgını nedeniyle “temassız” bir şekilde (yüz yüze temas olmadan) gerçekleştirildi.

jang wonyoung

Bu yıl ödül töreni Star News, Star Continent, Asya Sanatçı Ödülleri Organizasyon Komitesi ve The Star Partner tarafından sunulacak.

2021 Asya Sanatçı Ödülleri Tarih ve Yer

Raporlara göre, 2021 Asya sanatçı ödülleri 2 Aralık Perşembe günü Güney Kore’nin Seul kentindeki KBS Arena’da yapılacak.

Ödül töreninin organizasyon komitesi henüz bu detayları resmi olarak doğrulamadı.

Daha önce, bu yılki Asya Sanatçı Ödüllerinin Japonya’da yapılacağı ve Koreliler arasında öfkeye neden olacağı söylendi.

Pek çok kişinin bildiği gibi, salgıdan bu yana Kore ve Japonya arasında çatışmalar oldu. Japonya’daki mevcut COVID-19 vakaları dalgası endişeleri artırdı.

Bu arada, adayların listesi ve 2021 Asya Sanatçı Ödüllerinin nasıl yapılacağı da henüz açıklanmadı. Bizi takip etmeye devam edin.

Asya Sanatçı Ödülleri Hakkında

Star News, Money Today ve MTN tarafından sunulan Asya Sanatçı Ödülleri, Asya’daki sanatçıların film, müzik ve televizyon gibi çeşitli sektörlerdeki başarılarını ve uluslararası katkılarını takdir ediyor.

Ödül töreni ilk olarak Kasım 2016’da Güney Kore’nin Seul kentinde gerçekleşti. Aşağıdaki Asya Sanatçı Ödülleri daha sonra Seul (2017), Incheon (2018) ve Hanoi, Vietnam’da (2019) gerçekleştirildi.

Yukarıda belirtildiği gibi, 2020 Asya Sanatçı Ödülleri farklı bir formatta yapıldı, bu nedenle herhangi bir fiziksel etkinlik yapılmadı ve ödüller sadece kazananlara verildi.

Asya Sanatçı Ödülleri, Asyalı sanatçılara “Daesang” (Büyük Ödül), “Yılın Sanatçısı”, “Yılın Çaylağı”, “Popülerlik Ödülü”, “Asia Star Ödülü” ve “Asia Hot Artist” dahil olmak üzere çok sayıda ödül veriyor.

Törende ayrıca “En İyi OST Ödülü”, “En İyi Şovmen Ödülü”, “En İyi Sanatçı Ödülü”, “En İyi Oyunculuk Ödülü”, “En İyi Müzik Videosu Ödülü”, “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, “En İyi Yapımcı Ödülü”, “En İyi Performans Yönetmeni” ve daha fazlası gibi belirli kategorilerde “en iyi” olan sanatçılar da onurlandırılıyor.

Verilen diğer ödüller arasında “Seçim Ödülü”, “AAA Groove”, “Yükselen Yıldız Ödülü”, “Efsane Ödülü”, “K-pop Rekorunun En İyisi” ve diğerleri yer alıyor.

Bugüne kadar, Asya Sanatçı Ödülü’nü en çok kazanan Asyalı sanatçı, şimdiden toplam 10 ödül kazanan BTS oldu. En çok ikinci ödüle sahip sanatçı TWICE ve EXO, her ikisi de sekiz kupa kazandı.

twice taste of love

Diğer K-Pop haberleri hakkında daha fazla haber güncellemesi için, Dizisel’i ziyaret etmeyi unutmayın.

]}
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x
1 2 3
Bildirimler kapat
Notibell
En İyi Dans Tekniğine Sahip 8 Erkek İdol
Notibell
Hyeri Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Notibell
BTS Jimin, Dünyanın En Uzun 1 Numaralı En Popüler K-pop İdolü Oldu