2020’nin En İyi 5 Koreli Aktörü

4 dk okuma süresi

Bir diziyi zamanınıza değer kılan pek çok temel unsur var! Dizide rol alan oyuncular, onları izleyip izlemeyeceğiniz konusunda belirleyici faktörlerden biridir. 2020’nin en iyi Koreli oyuncularından bazılarına bir göz atalım!

Editör Notu: Bizim mütevazı görüşümüze göre, bu listedeki tüm oyuncular eşit derecede iyi!

Park Seo Joon

Park Seo Joon

Park Seo Joon, babasının ölümünden sorumlu güçlü bir adamdan intikam almak isteyen akıllı ama dürüst bir restoran sahibi olan “Itaewon Class” dizisinde Park Sae Ro Yi’yi canlandırdı. Oyunculuğu her zamanki gibi harikaydı. Ancak karakteri, diğer popüler ve daha hafif romantik komedi dizilerine kıyasla bu sefer hayranlarının kalbini daha derin bir şekilde kazandı. Park Sae Ro Yi, etrafındaki insanlara asla ihanet etmeyecek dürüst bir kişidir. Dürüst bir insan olmaya devam ediyor ve babası için intikam almanın daha kolay yolları olduğunda tereddüt etmiyor. Çevresindeki kişiler temiz kalpli ya da beceriksiz olsalar ve zaman zaman ona engel olsalar bile çevresindeki insanlardan asla vazgeçmez. Bunun yerine, daha iyi insanlar olmaları için büyümelerine yardımcı oluyor. Sae Ro Yi, herkesin arkadaş olmak isteyeceği sıcak kalpli bir insan!

Park Seo Joon’un yer aldığı bazı diziler: “Fight For My Way,” “Hwarang: The Poet Warrior Youth,” “She Was Pretty.”

Lee Joon Gi

Lee Joon Gi

Lee Joon Gi her zaman çok yönlü bir oyuncu olarak tanınmıştır ve bunu en son dizisi “Flower of Evil” ile bir kez daha kanıtlamıştır. Psikolojik gerilim dizisinde sevgi dolu bir koca ve babayı canlandırıyor, ancak Baek Hee Sung görünüşte masum görünen dış görünüşün altında cinayet işleyebilir. Oyuncu, meleksi görünümlü olmaktan, korkutacak derecede ürpertici, monoton bir şekilde konuşan duygusuz görünümlü bir kişiye hızla dönüşebilir.

Lee Joon Gi’nin yer aldığı bazı diziler: “Scholar Who Walks the Night,” “Gunman in Joseon,” “Two Weeks,” “Tale of Arang.”.

Kim Soo Hyun

Kim Soo Hyun

Bu, Kim Soo Hyun‘un zorunlu askerlik hizmetini tamamladıktan sonra oynadığı ilk dizi. Askere gitmeden önceki son dizisi 2015 yılında vizyona giren ” The Producers ” idi. Hiç şüphesiz, 5 yıllık bir boşluk doğal olarak beklentileri inanılmaz bir şekilde artıracaktı. Tam da beklentileri karşılayacak şekilde çok iyi bir diziyle karşımıza çıktı. Bu dizide, ” It’s Okay to Not Be Okay,” psikiyatri hastanesinde çalışan Moon Kang Tae adlı bir bakıcıyı canlandırdı. Moon Kang Tae, etrafındaki insanlara, özellikle de otistik ağabeyi ve biraz eksantrik olan kadın başrol Ko Moon Young’a karşı fazlasıyla sabrı olan sevimli bir karakter. Kim Soo Hyun’un çekiciliği ve harika oyunculuk becerileriyle karakterini sevimli kılmaya büyük katkı sağladığını söylemeye gerek yok.

Kim Soo Hyun’un yer aldığı bazı diziler: “My Love From Another Star,” “The Moon Embracing the Sun,” “Dream High.”

Namkoong Min

Namkoong Min

Nam goong Min‘in oynadığı neredeyse her dizi çok popüler oldu ve bu zaten yeterince etkileyici. ” Stove League ” de bir istisna değildi. Dreams’in profesyonel beyzbol menajeri Baek Seung Soo’yu oynadı. Baek Seung Soo, kimsenin kararlarını desteklemeyeceğini bilmesine rağmen her zaman cesur kararlar veriyor. Son derece zekidir, ancak tüm planlarını önceden açıklamaması açısından gizemlidir. Bu, izleyicileri bundan sonra ne olacağı konusunda meraklandırıyor çünkü Seung Soo sadece tahmin edilemez. Karakterinin nasıl her zaman bir planı olduğunu ve ekibi için her zaman yeni stratejiler yarattığını tasvir etmek zor olabilir, çünkü Seung Soo bunu nadiren açık bir şekilde ifade eder, ancak Namkoong Min bunu çok iyi başarmıştır.

Namgoong Min’in yer aldığı diğer diziler: “Doctor Prisoner,” “The Undateables,” “Distorted,” “Good Manager.”

Park Bo Gum

Park Bo Gum

Park Bo Gum‘ın rolleri her zaman unutulmazdır. ” Love in the Moonlight ” da, izleyicilerin kendisine aşık olduğu karizmatik bir taçlı prensi canlandırdı. Bu yıl, Sa Hye Jun adlı “Record of Youth” da hevesli bir oyuncuyu canlandırdı. Dizi boyunca karakterinin farklı dizi ve filmlerde çeşitli roller üstlenmesi gerekiyor ve işte burada Park Bo Gum’ın oyunculuğu gerçekten parlıyor. Sa Hye Jun bir kötü adam rolünü üstlendiğinde Park Bo Gum’ın yüzü uğursuz bir hal alır. Ancak çekimler biter bitmez Bo Gum, mikro ifadelerle kısa sürede tatlı görünümlü Hye Jun’a geri döner. Bu izleyicileri şaşkına çevirdi.

Park Bo Gum’un yer aldığı diğer diziler: ” Love in the Moonlight .”

2020 listesinde olması gerektiğini düşündüğünüz başka oyuncular var mı? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın!

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x