2020’nin En iyi 10 Koreli Aktristi

6 dk okuma süresi

Bu aktrislerin çoğu uzun süredir sektörün içindeler ve en iyinin en iyisi olduklarını defalarca kanıtladılar. İşte 2020’nin sunduğu en iyi kadın oyunculardan 10’u.

Not: Liste belirli bir sırada değildir ve dizileri Aralık 2020’de gösterime giren aktrisler bu listeye dahil edilmemiştir.

Son Ye Jin

Son Ye Jin

Son Ye Jin 2019-2020 yıllarında Hyun Bin ile birlikte “Crash Landing On You” da rol aldı . İkisi oldukça beğenildi ve iyi kimyaları nedeniyle gerçek hayatta çıktıklarına dair söylentiler bile vardı (ki bunun haberini yaptık, aslında doğru). Son Ye Jin’in birlikte çalıştığı her rol arkadaşı ile iyi kimyaya sahip olduğu biliniyor, bu da ne kadar iyi bir oyuncu olduğunun bir kanıtı. Yoon Se Ri karakteri sayesinde duyguları ve acısıyla bize dokunmayı başardı. Böylesine kaliteli diziler sunma konusundaki yeteneğine sürekli bağlılığı, bizi şaşırtmaya devam ediyor. Çalışmaları her zaman dört gözle beklenen bir şey!

Kim Go Eun

Kim Go Eun

Kim Go Eun, rol seçmedeki çok yönlülüğünden dolayı saygı görüyor. Seçtiği karakterler neredeyse hiç aynı değil ve sürekli olarak zorlu rolleri seçme yeteneğinden övgüyle söz ediyor. Geçtiğimiz yıl, Lee Min Ho ile birlikte popüler SBS dizisi “The King: Eternal Monarch” da rol aldı ve yine herkese oyunculuk becerilerini gösterdi. Paralel bir evrendeki bir Kral’a aşık olan bir polisi oynadı ve Kim Go Eun tarzında esprili, çekici ve sevimli olmayı başardı. “Hero” tarihi filminde imparatoriçenin ölümüne tanıklık eden bir saray kadını olarak rol aldı. Çok farklı roller, ama ikisi de çok kusursuz bir performans sergiledi!

Seo Ye Ji

Seo Ye Ji

Seo Ye Ji, “It’s Okay To Not Be Okay” dizisinde başrol oynadığı için muhteşem bir yıl geçirdi. Rol arkadaşının Kim Soo Hyun olması yardımcı oldu ama Seo Ye Ji, karanlık ve çok dürüst Go Moon Young rolünde etkileyiciydi. Moon Kang Tae (Kim Soo Hyun) ile birlikte olmayı istemek konusundaki sürekli arzusu çok komik ama sevimliydi ve izleyicilerin ondan daha fazlasını istemesine neden oldu! Tüm bu lüks elbiseler ve şapkalar içinde harika görünmesinden bahsetmiyorum bile! Karakteri, Seo Ye Ji’ye mükemmel bir şekilde uyuyordu ve bu onu sektördeki en çok arzu edilen aktrislerden birinin listesine koydu! Bir sonraki projesini görmek için sabırsızlanıyoruz!

Park Min Young

Park Min Young

Park Min Young, daha gençken büyük bir travma yaşayan bir kadın olarak “When the Weather Is Fine” de rol aldı . Bu travma hayatı boyunca onunla birlikte oldu ve her zaman hayallerini gerçekleştirmenin önünde bir engel oldu. Park Min Young’ın, sürekli travmanın ağırlığıyla mücadele eden güçlü ve bağımsız bir kadın tasviri, başkalarını sevmek için kendisiyle barışmak zorunda kalan bir kadının zihnine büyük bir içgörü sağladı. Park Min Young performanslarında her zaman başarılıdır ve projelerdeki seçimi neredeyse her zaman garantili değerli bir saattir.

Jo Bo Ah

Jo Bo Ah

Jo Bo Ah, geçen yıl sadece bir değil, iki Kore dizide oynadığı için adından söz ettirmeyi başardı. KBS2 dizisi “ Forest ” da cerrahi asistanı olarak Jung Young Jae’yi ve ardından tvN fantastik gerilim dizisi“ Tale Of The Nine Tailed ” da Nam Ji Ah’ı canlandırdı . Yıldız performansı ve aşkının ihanetine uğramasının bir sonucu olarak bu kadar yoğun duyguları aktarma yeteneği büyüleyiciydi ve bir oyuncu olarak sadece olgunluğunu gösterdi. Bu kadar farklı karakterleri kusursuz bir şekilde oynayabildiğine inanmak neredeyse zor! Bu onun parlama yılıydı!

Lee Sung Kyung

Lee Sung Kyung

Hangi rolü oynarsa oynasın Lee Sung Kyung‘u sevmemek gerçekten zor. Koreli kız aşkı olarak adlandırılmasının bir nedeni var. Üstlendiği her rol kusursuzdur ve gerçekten yanlış yapamaz. Geçtiğimiz yıl, “ Dr. Romantic 2 ” adlı hit dizide başrol oynadı ve bir kez daha ne kadar sevimli olabileceğini gösterdi. Lee Sung Kyung, karakterinin iki tarafını göstermeyi başardı: parlak bir doktor ve operasyonlar yapmak zorunda kaldığında panik ataklarla mücadele eden bir kadın. Karakter eğrisi, engelleri aşmak ve asla pes etmemekle ilgili! Lee Sung Kyung her zaman ekranı aydınlatır ve izlemesi güzel bir oyuncu.

Suzy

Suzy

Bae Suzy, rolü ne olursa olsun her zaman parlamayı başarır. Kendisiyle ilgili büyüleyici bir varlığı var ve izleyicileri karakterine çekiyor. Geçtiğimiz yıl, tvN dizisi “Start-Up” daki Seo Dal Mi rolü ona tam anlamıyla uygundu. Seo Dal Mi, biraz güçsüz ve talihsiz bir karakter. Sonunu getirmekte zorlanır, ancak nihai olarak hayalini kovalayıp gerçekleştirmesine yardımcı olan şey kararlılığı ve dürtüsüdür. Rüyası çok zor ama Dal Mi onun cesaretini kırmasına izin vermiyor. Karakteri tam olarak 2020’de ihtiyacımız olan şeydi ve onu bu savunmasız ama moral verici rolde görmek harikaydı. Suzy her zaman insanların beklentilerini karşılamayı ve aşmayı başarır!

Kim So Yeon

Kim So Yeon

Kim So Yeon, ” The Penthouse ” dizisinde aşağılık ve acımasız Cheon Seo Jin’i canlandırdı. Onu seven insanlara ihanet etmekte ve elit müzik okulunun başkanı olduğunu görmek için ne gerekiyorsa yapmakta hiçbir sorunu yoktu, bu başkalarını ezmek anlamına gelse bile. İnsanların karakterine dayanamaması, rolü iyi oynadığı anlamına geliyor. Bu canavarca kötü rol olarak tasviri ürperticiydi ve gerçekten çığlık atmak istemenizi sağladı. Kim So Yeon usta bir aktris, bu yüzden Cheon Seo Jin’i bu kadar mükemmel şekilde oynayabilmesi şaşırtıcı değil.

Moon Ga Young

Moon Ga Young

Moon Ga Young, MBC’nin küçümsenen romantizmi “ Find Me In Your Memory ” de Kim Dong Wook ile birlikte rol aldı. Travma nedeniyle hafızanızı etkileyen bir durum olan hipertimezden muzdarip ünlü oyuncu Yeo Ha Jin’i canlandırdı. Moon Ga Young, bir oyuncu olarak kariyeri açısından uzun bir yol kat etti ve sonunda hak ettiği başarıyı elde etmesi harika! Ayrıca şu anda tvN webtoon temelli K-drama “ True Beauty ” de rol alıyor ve beklentileri aşan komik tarafını gösteriyor!

 

Moon Chae Won

Moon Chae Won

Moon Chae Won bir oyuncu kadrosunun parçası olarak listelendiğinde, performansının saygın kalitede olacağını neredeyse garanti edebilirsiniz. Çok fazla deneyim kazandı ve karşılığında sektörün en iyilerinden biri haline geldi. Bu, tvN’nin ” Flower Of Evil ” dizisindeki kararlı dedektif Cha Ji Won rolüyle daha da kanıtlandı . Bir yandan karanlık kocasına aşık bir karakteri canlandırıyor, diğer yandan da suçluları yakalamak için ne gerekiyorsa yapmaya istekli kararlı bir dedektif. Karakterdeki zıtlığı onu bu yıl bir oyuncu olarak öne çıkardı ve performansı takdire şayan oldu!

Daha önce 2020 yılının en iyi 5 Koreli aktörü ile ilgili bir yazı paylaşmıştık. Hala bakmadıysanız; 2020’nin en iyi 5 Koreli Aktörü

Dizisel takipçileri, bu aktrislerden hangisi favoriniz? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin!

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x